שתף קטע נבחר

ברון הסמים ברח דרך מנהרה באורך ק"מ וחצי

הרשויות במכסיקו גילו בתאו של חואקין "אל צ'אפו" גוסמן פתח למנהרה ארוכה שהיציאה ממנה אותרה באתר בנייה מחוץ לבית הסוהר. 18 בני אדם נעצרו

בית הכלא שממנו ברח גוסמן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בית הכלא שממנו ברח גוסמן(צילום: AFP)

שעות אחרי שאושר כי ברון הסמים המבוקש בעולם ברח מהכלא, חושפת מכסיקו פרטים נוספים השופכים אור על הדרך שבה הצליח לחמוק מאחד מבתי הכלא השמורים ביותר במדינה. אחר הצהריים היום (יום א') נמצא בתאו פתח למנהרת בריחה באורך קילומטר וחצי ששימשה את חואקין "אל צ'אפו" גוסמן.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק ynet חדשות בעולם

 

הרשויות מסרו כי פתח היציאה של המנהרה אותר מתחת לאתר בנייה מחוץ לכותלי בית הסוהר. 18 בני אדם נעצרו במכסיקו סיטי לתשאול בעקבות הבריחה שמסעירה היום את המדינה המרכז-אמריקנית.  

החיפושים אחר גוסמן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
החיפושים אחר גוסמן(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מעצרו של צ'אפו בשנה שעברה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מעצרו של צ'אפו בשנה שעברה(צילום: EPA)

הבוקר מסרה נציבות הביטחון במכסיקו כי גוסמן נראה בפעם האחרונה זמן קצר לפני 21:00 אמש באזור המקלחות של כלא אלטיפלאנו, אך מאז נעלמו עקבותיו. תאו התגלה ריק בבדיקה. עוד נמסר כי מבצע חיפושים נפתח באזור שמסביב בית הכלא וכל הטיסות מנמל התעופה טולוקה הסמוך הושהו עד להודעה חדשה.

 

גוסמן נכלא מאז מעצרו המתוקשר בפברואר בשנה שעברה, שנערך במבצע משותף עם סוכנויות אמריקניות. מעצרו נחשב לניצחון גדול של הממשלה המכסיקנית במאבקה המדמם נגד קרטלי הסמים, אך בריחתו היום מהווה מכה קשה לנשיא אנריקה פנייה נייטו.

 

גוסמן, שעמד בראש קרטל הסמים סינלואה, נתפס על ידי הרשויות לראשונה ב-1993, הוסגר למכסיקו ונשלח ל-20 שנות מאסר על

עבירות סחר בסמים. אך ב-2001 הוא הצליח להימלט מבית הכלא פואנטה גרנדה, בית כלא שמור אחר במערב המדינה בסיוע סוהרים. אז דווח כי הוא ברח באמצעות מכולת כביסה, אך ישנן כמה גרסאות לסיפור.

 

גוסמן (56) נעצר שוב בפברואר 2014 במבצע משטרתי גדול ומורכב. הוא עומד בפני כמה הרשעות בגין סחר בסמים בארצות הברית ובמכסיקו והיה ברשימת עברייני הסמים המבוקשים של ארצות הברית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
"אל צ'אפו" במעצרו הקודם
צילום: EPA
מומלצים