שתף קטע נבחר

שוב בחקירה: חאדר עדנאן נעצר בירושלים

פעיל הג'יהאד האיסלאמי, ששוחרר אור ליום ראשון ממעצרו המנהלי, נתפס בעיר העתיקה בירושלים בדרכו למסגד אל-אקצה ונלקח לחקירה בגין שהות בלתי-חוקית. לאחר מכן הועבר לידי מפקדת התיאום והקישור הפלסטיני

עדנאן אחרי השחרור אתמול בבוקר ()
עדנאן אחרי השחרור אתמול בבוקר

בחזרה לחדרי החקירות: יממה בלבד אחרי ששוחרר ממעצרו המנהלי, עוכב הערב (יום ב') איש הג'יהאד האיסלאמי חאדר עדנאן לחקירה במשטרת ירושלים בגין שהות בלתי-חוקית בישראל. לאחר מכן הוא שוחרר והועבר לידי מפקדת התיאום והקישור הפלסטיני.

 

קודם למעצרו הוא ביקר בעיסאוויה אצל משפחתו של סאמר עיסאווי ובשועפאט בבית משפחתו של מוחמד אבו חדיר. עדנאן, שנעצר בגדה לפני כשנה, שוחרר אתמול ממעצרו המנהלי אחרי ששבת רעב במשך 55 ימים. הערב הוא נתפס על ידי שוטרים בכניסה לשער הפרחים שבעיר העתיקה ובשל כך נלקח לחקירה.

 

בדיקה ראשונית העלתה כי עדנאן יצא מכפרו עראבה שליד ג'נין והגיע לירושלים מבלי שיש לו אישור כניסה לשטח ישראל. הוא תכנן להגיע למסגד אל-אקצה ולהתפלל גם במסגרת לילת אל-קאדר (ליל הגורל), שאותו מציין הלילה העולם המוסלמי.

 

בלילה זה נהוג להתפלל במסגדים במשך כל הלילה משום שלפי האמונה

שערי שמיים נפתחים במהלכו. במשטרת ירושלים אישרו שעדנאן עוכב בגין שהות בלתי חוקית בשטח ישראל.

 

בג'יהאד האיסלאמי מיהרו לאיים על ישראל שלא לפגוע בו ולשחררו באופן מיידי. גורם פלסטיני בסביבתו של עדנאן אמר כי הערב התקשר לבית המשפחה קצין צה"ל ואמר כי בישראל יודעים על כוונתו של עדנאן להגיע לירושלים. לדברי אותו גורם הקצין הבהיר כי אם עדנאן יעשה זאת הוא ייעצר.

 

במהלך ימי האינתיפאדה השנייה האיץ עדנאן במחבלים לשים על עצמם חגורות ולצאת לפיגועי התאבדות. במסגרת העסקה שהושגה לשחרורו הוא סיים בחודש שעבר את שביתת הרעב. ביולי בשנה שעברה נעצר עדנאן מנהלית ומאז הוארך מעצרו. בעקבות כך הוא פתח בשביתת הרעב.

 

הוא נעצר גם בתחילת 2012 ושבת רעב במשך 66 ימים במטרה לשכנע את הרשויות לשחררו, מהלך שהצית שביתות רעב נוספות על ידי מאות עצירים פלסטינים הכלואים בישראל.

 

בהכנת הכתבה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדנאן לאחר השחרור בתחילת השבוע
מומלצים