שתף קטע נבחר

ראשי מועצות ביו"ש: נתניהו הודה שהבנייה הוקפאה

לטענת ראשי המועצות שנפגשו עם ראש הממשלה הוא אמר להם: "אי-אפשר לפתח יותר את ההתיישבות. צריך לשמור על הקיים". הליכוד: "נתניהו לא אמר שלא יבנה ביהודה ושומרון". מועצת יש"ע: "ממשלה שלא בונה בשומרון מאבדת את זכות קיומה"

 

נתניהו בישיבת הסיעה, אתמול (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו בישיבת הסיעה, אתמול(צילום: אלכס קולומויסקי)

"אי-אפשר לפתח יותר את ההתיישבות אלא צריך לשמור על הקיים". אלה הדברים שאמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לטענת ראשי מועצות ביהודה ושומרון שנפגשו עמו אתמול (ב') בישיבת סיעת הליכוד בכנסת. בליכוד הכחישו: "ראש הממשלה לא אמר שלא יבנה ביהודה ושומרון".

 

בפגישה שוחחו נתניהו וראשי המועצות בין היתר על מגדלי דריינוף בבית אל, שלפי החלטת בג"ץ ייהרסו עד סוף החודש הקרוב בשל היותם בנויים על קרקע פלסטינית פרטית. לטענת המתנחלים שנכחו בישיבה, החל ויכוח בין נתניהו לראש מועצת בית אל, שי אלון. בשלב זה אמר להם נתניהו את הדברים שעוררו את זעמם.

 

"נכחתי היום בישיבה שבה הצהיר ראש הממשלה על כוונתו לעצור את מפעל ההתיישבות", אמר ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי. "ההחלטה להקפאת הליכי תכנון ובנייה בשומרון תפגע קשות ביישובים רבים שכבר היום מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים. מניעת מים מהצמח דומה לעקירתו".

 

דמרי המשיך לתקוף את נתניהו ואמר: "מול לחצי העולם בנושא האיראני, עומד ראש הממשלה כצוק איתן ואינו מכריז על פשרות ונסיגה מעקרונות. הטרור הוא אותו טרור. אמירה כמו שנאמרה מפיו היא דלק להמשך המאבק בזירה הבינלאומית וערעור על צדקת דרכו באחיזה ביהודה ושומרון". לסיכום ציין ראש מועצת חברון כי "הבנייה היא הדרך היחידה והיעילה להילחם בטרור. לא עונש מוות ולא מעצרים. אני קורא לשרי הממשלה לשנות את ההחלטה המסוכנת ולממש את מנדט הבוחר שאמר את דברו לא מכבר בצורה ברורה".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "ראש הממשלה לא אמר שלא יבנה ביהודה ושומרון. ראש הממשלה אמר שיקדם יחידות דיור בבית אל באמצעות פינוי בסיס מג"ב במקום. בניגוד לנטען, ראש הממשלה לא פוסל כל בנייה ביהודה ושומרון ואמר שהוא מקדם את מפעל ההתיישבות בתבונה ובאחריות, אל מול מציאות בינלאומית מורכבת".

איך יגיב יו"ר הבית היהודי? בנט ונתניהו (צילום: ניו מדיה ליכוד) (צילום: ניו מדיה ליכוד)
איך יגיב יו"ר הבית היהודי? בנט ונתניהו(צילום: ניו מדיה ליכוד)
 

במועצת יש"ע פרסמו תגובה זועמת: "ממשלה שלא בונה ביהודה ושומרון מאבדת את זכות קיומה. הטענה כי באמצעות הקפאת בנייה שומר ראש הממשלה כביכול על ההתיישבות, הופרכה כבר מזמן". עוד נאמר בהודעה כי "הדרך הנכונה לשמור על ההתיישבות היא רק בפיתוח ובבנייה. ההגנה הכי טובה היא התקפה. אנו מצפים מהשרים לדרוש דיון דחוף בממשלה על מדיניות זו".

 

אם דברי המתנחלים נכונים, צריך לחכות ולראות מה תהיה תגובתו של יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, שלפני שבועיים הציב דרישות מראש הממשלה בעקבות גל הפיגועים שאירע לאחרונה. בתחילת החודש נערך דיון בסיעת הבית היהודי ובו עדכן בנט את חבריו על פגישתו עם נתניהו.

 

בהודעה שפרסמה המפלגה אז נמסר כי היא דורשת מנתניהו "אישור מדיני לבנייה ביהודה ושומרון וחיזוק ההתיישבות. סיעת הבית היהודי לא תעבור לסדר היום על רצח יהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ראש הממשלה נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים