שתף קטע נבחר

שני פנים לאהבה: נסיגת ונוס 2015

אחת לשנה וחצי, למשך ארבעים יום, נראה כאילו ונוס נעלמת ואז היא מופיעה שוב בצד השני של השמש - מה מתרחש בתקופה הזו וכיצד זה משפיע עלינו? מעיין מדזיני מסבירה

ונוס, הפלנטה הזוהרת ביותר בשמיים היא בעלת שתי פנים: ונוס כוכב הבוקר ו-ונוס כוכב הערב. היא לעולם לא מתרחקת מהשמש יותר מ-48 מעלות. כשהיא כוכב בוקר, היא זורחת לפני השמש וזוהרת בשמי המזרח לפנות בוקר. כשהיא כוכב ערב, היא זוהרת בשמי המערב מיד לאחר השקיעה. כשהיא הופכת את פניה מכוכב ערב לכוכב בוקר, היא נמצאת בתנועה הפוכה, ממערב למזרח ואנו קוראים לתקופה הזו נסיגת ונוס.

 

אחת לשנה וחצי, למשך ארבעים יום, נראה כאילו היא נעלמת ואז היא מופיעה שוב בצד השני של השמש. במהלך ארבעים

הימים האלו שבהם ונוס נעה בכיוון ההפוך, היא, קודם כל, כוכב ערב שנע אחורה למשך כשבועיים, אח"כ היא נעלמת למשך 12 יום, ואז היא מופיעה שוב, עדיין בנסיגה ככוכב בוקר, ורק לאחר עוד כשבועיים היא חוזרת לנוע ממזרח למערב בתנועה ישירה.

 

 • ונוס נכנסת לאזור הצל: מעלה 14 אריה ה-21 ליוני 2015
 • ונוס כוכב ערב נסוגה: מעלה 0 בתולה ה-25 ליולי 2015
 • ונוס מוסתרת בקרני השמש ה-7 לאוגוסט עד ה-22 לאוגוסט
 • ונוס צמודה לשמש, מעלה 22 אריה ה-15 לאוגוסט
 • ונוס נראית ככוכב בוקר נסוגה ה-23 לאוגוסט
 • ונוס בהילוך ישיר ה-6 לספטמבר
 • ונוס עוזבת את אזור הצל במעלה 0 בתולה ה-9 לאוקטובר

 

לפני שאתם נבהלים מהמילה נסיגה, זכרו שכל שנה וחצי ונוס נמצאת בתנועה הפוכה ומשהו בכם כבר רגיל לחוויה הזו של חזרה אחורה, שקיעה, והתחלה חדשה, בדרך-כלל ללא שינויים גדולים בחיי היום יום שלכם. מי שבעיקר מושפע מהנסיגות הם בני ובנות מזלות שור ומאזניים שמרגישים כאילו אין להם כוח. שואלים את עצמם מה בדיוק הם רוצים ואין להם תשובה ברורה.

 

הפנים הכפולות של ונוס

המקורות הקדומים שעליהם נשענות המיתולוגיות והפרשנות האסטרולוגית לשתי פניה של ונוס היא האלה הבבלית אישתר, שלעיתים הראתה את הצד האוהב שלה כאלת האהבה, ולפעמים את הצד הכועס והקנאי שלה כאלת המלחמה. האלה היוונית אפרודיטה, היא ונוס הלטינית גם יכלה להיות אלת האהבה, וגם יכלה להראות את צידה ההפוך של האהבה.

 

ונוס כוכב ערב - כשוונוס היא כוכב ערב, התכונות שלה כשליטת מזל שור הן אלו שמודגשות יותר: מעשה האהבה, הפוריות, הנאת החושים, חרישת האדמה והבעלות עליה ועל התוצרת שהיא מניבה. ונוס, כשליטת שור, היא זו שיודעת להעריך נכון את שוויים של הדברים, יש לה סבלנות לחכות לדברים שיקרו בזמן שלהם, והיא יודעת לטפח ולהעשיר את מה שיש לה. כשהיא כוכב ערב בנסיגה אנו מקבלים את אותה הונוס רק שהיא הפכה לנקמנית, קנאית, בוגדנית והרסנית.

 

ונוס כוכב בוקר - כשוונוס היא כוכב בוקר התכונות שלה כשליטת מזל מאזניים הן אלו שמודגשות יותר: הצד האוורירי שמחפש ויוצר יופי, הרמוניה, שוויון, דיפלומטיה, ואהבה אידילית יותר. כשהיא כוכב בוקר בנסיגה אנו מקבלים את אלת המלחמה.

 

שלבי נסיגת ונוס - כשוונוס נכנסת לאזור הצל - מה-21 ביוני, אנחנו מקבלים רמזים על מה יושפע במהלך הנסיגה. ונוס כשליטת שור, האחראית לשוויים של כל הדברים, או בקיצור כסף כבר מראה סימני פעולה הרסניים.

 

בכל הזמן הזה היא נעה באיטיות יחסית לעצמה, ולאט ולאט דברים מתחילים לאבד משוויים. ניירות ערך מאבדים משווים, הבורסות מאבדות משוויים, כל מה שיש לו תג ערך, הערך נמצא בירידה. במערכות יחסים, הצד רווי היצרים והתשוקה מקבל קדימות פתאום, ואיתו מתעורר גם הצד הקנאי וההרסני.

 

כשהנסיגה מתחילה ב-25 ליולי, יש ירידה תלולה של כל ניירות הערך באשר הם, ובמערכות יחסים ישנה היאחזות חזקה למה שהיה פעם. פוגשים אנשים ממערכות יחסים קודמות, נזכרים באירועים שונים שקרו, תקופה מלאה בפיתויים שונים שמקפיצים את כל התשוקות החבויות, גם למעשה האהבה, גם לדברים יקרים, לאוכל טוב, ולכל הנאות החושים שאפשר לקבל באהבה, או לקנות בכסף.

 

אולי כדאי להירגע עם השופינג בתקופה הזו (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אולי כדאי להירגע עם השופינג בתקופה הזו(צילום: shutterstock)
 

ההמלצה האסטרולוגית היא כמובן להימנע מרכישות של מוצרי יוקרה כי ערכם לא ישאר אותו הדבר לאחר הנסיגה, גם בצד האהבה, כל מה שמוצא חן בעיניכם עכשיו, לא ימצא חן בעיניכם עוד כמה שבועות. זה זמן כן טוב לרכישה של דברים יד שנייה, או מציאת דברים יקרי ערך שלא ידעתם שיש לכם.

 

כשוונוס נעלמת מעינינו, "שרופה בקרני השמש", ב-7 לאוגוסט, החים הופכים להיות סודיים, מסתירים, הופכים ברגשות ובתחושות ולא ברור מה יש או אין שם. מערכות יחסים שנמצאות על הקצה נפרמות בימים אלו, וזה הזמן גם לזרוק את כל מה שתופס מקום אבל חסר ערך בחייכם.

 

כשוונוס נצמדת לשמש ב-15 לאוגוסט מתחיל מחזור ונוס חדש ואיתו מקבלים תקווה חדשה.

 

מה-16 לאוגוסט ונוס היא כוכב בוקר, עדיין לא נראית, והצד המלחמתי שלה בוער בעצמות. אין סבלנות לחכות, רוצים עכשיו אהבה, ורבים פוצחים ברומן שנראה לא מזיק, אבל עלול לעלות ביוקר. רוצים עכשיו עושר, ועושים טעות גדולה עוד יותר.

 

כשוונוס נראית שוב ב-23 באוגוסט, הרוחות מתלהטות עוד יותר, כל מה שנשמר בבטן עד לאותו הרגע יוצא החוצה בעוצמה. זה גם הזמן שבו ניירות הערך מתחילים להתאושש מאחר ואווירה של פעולה מתחילה לשקף מי עדיין שווה משהו ומי לא.

 

כשוונוס חוזרת להילוך ישיר ב-6 לספטמבר, הצד היפה של כוכב הבוקר מגיע ואיתו ההרמוניה, הדיפלומטיה, והאהבה שאתם רגילים לה.

 

מחזוריות נסיגת ונוס - המחזוריות של נסיגות ונוס על פני שמונה שנים יוצרת את צורת הפנטגרם, בשמיים, וכל שמונה שנים הנסיגה מתחילה מעלה אחת ליד המעלה שבה החלה הנסיגה הקודמת. כך שאם אתם מעוניינים לדעת איך תשפיע עליכם נסיגת ונוס היזכרו בנסיגת ונוס שהתרחשה בין ה-27 ליולי 2007 לבין ה-8 בספטמבר 2007. הנסיגה הקרובה נמצאת באותו המקום במפת הלידה שלכם ותשפיע עליכם בצורה דומה.

 

הנסיגה של 2015 - רמזים למה שצפוי לנו אנו מקבלים, קודם כל, מכוכבי השבת שעל רקעם מתרחשת הנסיגה: הנסיגה מתחילה עם צמידות של ונוס לרגולוס במעלה 0 בתולה. רגולוס ממליך המלכים, כוכב השבת שמסמל יותר מכולם את המעמד השליט ואת הכוח שיש לו. סה"כ זהו כוכב שבת מיטיב. הנסיגה שמתחילה במעלה הזו תגרום לרבים לשאול את עצמם למה הם נותנים את הכוח שלהם לשליטים הללו, והאם לא הגיע הזמן להמליך מלכים חדשים.

 

הנטייה הכללית שקיימת כבר כמה זמן של גינוי של אורח חיים פזרני תתעצם עוד יותר, וגם תתחיל לקבל יותר שיניים.

 

ונוס נסוגה במזל אריה, כך שהיא מעלה שאלות הקשורות ליצירתיות וכסף, הרבה דיונים כלליים על מה וכמה שווה אמנות.

קולנוע וטלוויזיה הם סוג של אמנות ששווה הרבה מאוד, תיאטרון הרבה פחות, ועדיין האמנים עצמם מעדיפים לקחת עבודות בתיאטרון מתוך רצון לביטוי היצירתי הזה. זו רק דוגמה לשאלה שעולה ברקע הדיון הציבורי: איך בכלל נקבע תג מחיר לאמנות? מי קובע אותו ועל פי מה. השאלה מתי בידור הופך לאמנות או להפך, אמנות היא סתם בידור, היא שאלה שגם תופסת תאוצה, לא רק אצל האמנים והבדרנים.

 

אינדיבידואלית, לכם הקוראים - לרבים מכם יש כישרון, רבים מכם מנסים בכוח להכריח את הכשרון הזה לייצר לכם הכנסה וזה לא עובד לכם טוב. במהלך הנסיגה תוכלו להעריך מחדש את הדחף היצירתי שלכם, אולי אפילו לשחרר אותו מחובת ההוכחה הכלכלית.

 

במהלך הנסיגה ונוס תהיה רוב הזמן בזווית מרובעת (מאבק) לשבתאי וזווית הרמונית לאוראנוס. מצד אחד יש יותר אומץ והעזה לנסות דברים חדשים, לנענע קצת את הסירה, ומיד מקבלים על הראש מהצד שמעדיף לשמור על הסטטוס קוו ולהשאיר את החיים כמו שהם.

 

הבחירה באיזה צד תמצאו את עצמכם ב-9 באוקטובר, כשוונוס תסיים את מהלכה החוזר על אזור הצל, היא לגמרי שלכם.

 

 • מעיין מדזיני, אסטרולוגיה

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מסע בין כוכבים
  צילום: shutterstock
  מעיין מדזיני
  מומלצים