שתף קטע נבחר

גרמניה לועגת למרקל: גרמה לפלסטינית לבכות

הקנצלרית הפכה לבדיחת היום בארצה, אחרי שהסבירה לילדה פלסטינית בת 10 שהיא לא יכולה להישאר בגרמניה, ושאין מה לעשות - "לפעמים פוליטיקה זה דבר קשה". הילדה פרצה בבכי, ומרקל מיהרה ללטף אותה: "עשית עבודה טובה". ברשת צוחקים על חשבונה

 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ספגה היום (ה') לעג גדול באינטרנט אחרי שגרמה לילדה פלסטינית הניצבת בפני גירוש מגרמניה לפרוץ בבכי, כשהסבירה לה את מדיניות מתן המקלט של גרמניה ואמרה: "לפעמים פוליטיקה היא דבר קשה". לכל זה היא הוסיפה ליטוף בגבה של הילדה, שרק הפך את הניסיון שלה לנחם למביך יותר בעיני חלק מהצופים.

 

עוד סיפורים מרחבי העולם ישירות לפיד בדף הפייסבוק של ynet חדשות בעולם

 

עוד חדשות בעולם :

 

דבריה של מרקל עוררו סערה. אף שאחד ממשתתפי הדיון הגן עליה ואמר כי הוא מכבד את העובדה שהיא ניסתה להסביר לילדה את המצב הסבוך במקום להתחמק כפי שהיו עושים אולי רבים מעמיתיה, היום נפוץ ברשת ההאשטג #מרקל_מלטפת, וסרטון הווידאו שבו נראית מרקל משוחחת עם הילדה, כבת 10, הפך ויראלי. הילדה, ששמה הוא רים, באה מלבנון וחיה בגרמניה בארבע השנים האחרונות, אבל כעת ייתכן שמשפחתה תיאלץ לעזוב.

מרקל ניגשת אל הילדה אחרי שפרצה בבכי ()
מרקל ניגשת אל הילדה אחרי שפרצה בבכי

"ועדיין, אני רוצה ללטף אותה". מרקל ורים ()
"ועדיין, אני רוצה ללטף אותה". מרקל ורים

רים שואלת את השאלה רק לפני שפרצה בבכי ()
רים שואלת את השאלה רק לפני שפרצה בבכי

במהלך דיון שנערך בעיר רוסטוק שבצפון המדינה ושאורגן על-ידי לשכתה של מרקל, אמרה רים למרקל בגרמנית שוטפת שהיא רוצה ללמוד בגרמניה. היא הסבירה כי לא נעים לה שהיא אינה יכולה ליהנות משמחת חיים כמו עמיתיה לספסל הלימודים בשל חוסר הוודאות לגבי הישארותה בגרמניה.

 

"אני מבינה", השיבה לה מרקל, "אבל לפעמים פוליטיקה היא דבר קשה. כשאת ניצבת מולי ואת אדם נחמד מאוד... אבל את יודעת, במחנות פליטים פלסטיניים בלבנון יש אלפים ואלפים של בני אדם ואם נאמר להם 'כולכם יכולים לבוא' ואחר כך נאמר 'כולכם יכולים לבוא מאפריקה' ו'כולכם יכולים לבוא' - אנחנו לא יכולים להתמודד עם זה". בשלב זה פרצה רים בבכי. מרקל נראתה מפותעת, ניגשה אליה ואמרה כמנחמת: "היי, עשית עבודה נהדרת".

 

מנהל הדיון התערב בשלב הזה ואמר כי הילדה בוכה יותר בגלל המצב הקשה מאשר בגלל השאלה אם היא הציגה היטב את השקפותיה לקנצלרית, ומרקל השיבה: "אני יודעת... ועדיין, אני רוצה ללטף אותה". לאחר מכן היא ליטפה אותה בגבה.

מרקל מנחמת, גירסת "משחקי הכס" ()
מרקל מנחמת, גירסת "משחקי הכס"

#מרקל_מלטפת, היום בטוויטר בגרמניה ()
#מרקל_מלטפת, היום בטוויטר בגרמניה

בטוויטר לגלגו היום על מרקל, והאשימו אותה כי נראתה גמלונית וחסרת אמפתיה. "עם הקנצלרית בגן החיות", צייץ הטוויטריסט טורסטן גייטצש. מרטינה וילצ'ינסקי כתבה: #מרקל_מלטפת ביד קרה של מלכת קרח". פליקס זיברט-דייקר, שניהל את הדיון, אמר ל"סודויטשה צייטונג" שמרקל הגיבה לדעתו באופן אנושי: "כמובן, כולנו היינו רוצים שמרקל תיקח את רים בזרועותיה ותאמר לה 'את יכולה להישאר' אבל זה לא המצב". לדבריו הוא מכבד את הניסיון שלה להסביר את המצב הפוליטי לילדה: "רבים מעמיתיה היו מתחמקים".

 

ההגירה הפכה לנושא פוליטי בוער בגרמניה בשל החשש של גרמנים רבים בנוגע להתמודדות של ארצם עם זרם מבקשי המקלט, במיוחד ממדינות המזרח

התיכון ואפריקה. רבים מחברי המחנה השמרני של מרקל רוצים שהיא תנקוט קו תקיף יותר ותשנה את מדיניות ההגירה הגרמנית. בשנה האחרונה חלה גם עלייה במספר ההתקפות נגד פליטים ומבקשי מקלט, ורק השנה דווחו כבר 150 תקיפות כאלו - מספר ששווה לתקיפות כל השנה שעברה. החודש הזהיר נשיא גרמניה יואכים גאוק כי בגרמניה הולכות ומשתרשת שנאת זרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרקל ורים. "אנחנו לא יכולים להגיד לכולם 'בואו'"
מומלצים