שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בגלל חגי סגל - סגלוביץ' עוזב את הוועדה למניעת אלימות ברשת
  ניצב המשטרה בדימוס ויתר על חברותו בוועדה שהקימה שרת המשפטים שקד למאבק בתופעת שפיכות הדמים ברשתות החברתיות. הנימוק שלו: לא ייתכן שאיש שהיה אחראי לשפיכות דמים במחתרת היהודית יהיה בוועדה

  חגי סגל ויואב סגלוביץ' (צילום: יאיר שגיא, אלעד גרשגורן) (צילום: יאיר שגיא, אלעד גרשגורן)
  חגי סגל ויואב סגלוביץ'(צילום: יאיר שגיא, אלעד גרשגורן)

  יום לאחר הודעת שרת המשפטים איילת שקד כי היא מקימה ועדה למאבק בתופעת שפיכות הדמים ברשתות החברתיות, הודיע לה ניצב בדימוס יואב סגלוביץ' כי הוא מוותר על חברותו בוועדה. הסיבה: לסגלוביץ נודע כי העיתונאי חגי סגל הוא חבר הוועדה. סגל נמנה בשנות ה-80 על אנשי המחתרת היהודית בשטחים. סגלוביץ' סבור כי לא ייתכן שאיש שהיה אחראי לשפיכות דמים יהיה בוועדה העוסקת במניעת שפיכות דמים.

   

  לעומת זאת, ראשת הוועדה עדנה ארבל מתנה את חברותה בוועדה בכך שיתווסף אליה משפטן נוסף במקום סגלוביץ' ורק אז תשקול את המשך דרכה.

   

  הוועדה שהוקמה על ידי שרת המשפטים שקד תבחן את הגבולות בין חופש הביטוי לחופש השיסוי. ההחלטה על הקמת הוועדה לבחינת תופעת האלימות המילולית והשיסויים הפומביים ברשתות נעשתה לאור המקרים האחרונים, ובראשם מקרה התאבדותו של תת-ניצב אפרים ברכה, תופעת הפגיעה והקמפיינים השליליים נגד מתגייסים החרדים וכן קמפיינים פוגעניים נגד שופטים.

   

  בראש הוועדה תעמוד השופטת בדימוס עדנה ארבל, בצמוד אליה יעבדו יתר חברי הוועדה: פרופסור אסא כשר, ח"כ לשעבר הפרופסור אריה אלדד, עורך העיתון מקור ראשון חגי סגל, דוקטור ענת פלג וד"ר נמרוד קוזלובסקי.

   

  השרה אומרת שחייבים להימצא פתרונות במסגרת החוק ומחוצה לו לתופעה הפושה של הכפשות ושפיכות דמים ברשתות החברתיות. המלצות הוועדה יכללו יוזמות חקיקה ודרכים אלטרנטיביות נוספות לטיפול בבעיה.

   

  שרת המשפטים שקד (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  שרת המשפטים שקד(צילום: גיל יוחנן)

   

  "החברה הישראלית כולה עומדת בפני סוגיה בוערת שדורשת התייחסות דקדקנית וטיפול מהיר", אמרה שקד. "אנשים רבים, ובניהם עובדי ציבור, עוברים שיסוי פומבי רחב באינטרנט. השמועות והאמירות הפוגעניות עוברות מפה לאוזן באופן כה ויראלי, כך שמקרה בודד שמסופר מעל דפי הרשת עלול להגיע למאות ואלפים של גולשים.

   

  "למעשה, באינטרנט קמה זירת המשפט החדשה, אשר דרכה מוציאים לפועל דין, אך אין בה דיין מורשה ואין מי שיבדוק ויבחן את העובדות. החלטתי כי המלחמה באלימות ברשתות החברתיות תהיה בראש מעייני. הוועדה מורכבת ממגוון של אישים הבאים מעולם התקשורת, האקדמיה, המשפט והעולם הציבורי. גיוונה ומארגה יביאו לנו, כמדומני, פתרונות הולמים לבעיה האקוטית הזו. צריך לשים סוף לאלימות, להוצאות הדיבה ולשיסוי ברשתות החברתיות, כי מילים הורגות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יאיר שגיא, אלעד גרשגורן
  חגי סגל ויואב סגלוביץ'
  צילום: יאיר שגיא, אלעד גרשגורן
  מומלצים