שתף קטע נבחר

מתנגדים לדיירים ערבים בלוד: "ערך הנכס יורד"

חברת הניהול "אורית אור" פרסמה מודעה בבניין בשכונה: "התקבלה בקשה להעברת זכויות לדיירים א' ו-א'" (בעלי שמות ערביים מובהקים). התגובות הגזעניות לא איחרו להגיע: "אסור שאופי השכונה ישתנה"; אסיפת דיירים צפויה להתכנס

 

הודעה על אסיפת דיירים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הודעה על אסיפת דיירים(צילום: מוטי קמחי)

שכונת גני אביב בלוד סוערת לאחר שבני זוג ערבים הגישו לחברת הניהול "אורית אור" בקשה להעביר על שמם דירת מגורים. השכנים, רובם עולים מבריה"מ לשעבר, זועמים: "מכירת דירות לערבים תוריד את ערך הדירות". מנהל חברת הניהול: "אין פסילה אוטומטית של רוכש נכס על פי רקע דת, גזע או לאום".

 

בשלט שנתלה אתמול (ה') על לוח המודעות בבניין מגורים בשכונה הוותיקה, שקמה לפני 19 שנה, נמסר: "במשרדנו התקבלה בקשה להעברת זכויות בדירה 15 בבניינכם, כך שדירה זו תעבור לידי א' ו-א' (שני שמות ערביים מובהקים)", נכתב במודעה שפרסמה חברת הניהול "אורית אור" לדיירים. "על מנת לאפשר את אישורנו להעברת הנכס, נקיים ישיבת ועדת קבלה ביום ראשון במשרדנו. היה ולא יתקבלו התנגדויות מטעם דיירי הבניין, נאשר את העברת הנכס".
 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"לא לאפשר". הבניין שבו ביקשו להעביר רישום בעלות  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"לא לאפשר". הבניין שבו ביקשו להעביר רישום בעלות (צילום: מוטי קמחי)
 

לאחר מכן, כפי שנכתב במודעה, מסבירה חברת הניהול את הצורך בקיום אסיפת דיירים דחופה: "אנו מביאים מידע זה לידיעתכם בהתאם למדיניות חברתנו, ליידע בדבר עסקאות עתידיות שצפויות לסכן את ערך נכסיהם".

 

תגובות הדיירים לא איחרו לבוא. בשיחה עם ynet הם הסבירו כי רכישת דירות בשכונה על ידי ערבים תערער את ביטחונם. "בני הדודים שלנו מטרידים בחורות רוסיות, עושים הרבה רעש וגונבים", אמרה מרינה (32). "הם עושים מה שבא להם. אני לא רוצה לגור במקום שבו יעשו לי רעש במכולת או בדואר. השכונה עכשיו שקטה ונעימה ואסור שאופי השכונה ישתנה".

 

"לגור במקום שכולם שונאים אותך"

אלכס, דיירת בבניין המריבה, אמרה כי גם בעבר רכשו ערבים דירות בשכונה, וזו הפעם הראשונה שמקיימים אסיפת דיירים בעקבות זאת. "ברור שבגלל שהשמות שלהם ערביים, לא רוצים שזה ייצא לפועל", אמרה. "כולם מתנגדים לזה וכדאי לרוכשים שיחזרו בהם. אני לא מאמינה שהם ירצו לגור במקום שכולם ישנאו אותם".

 

גם בדף הפייסבוק של חברת הניהול "אורית אור" מחו התושבים בזעם על המהלך. אם למישהו היה ספק שההתנגדות למכירת הדירה קשורה לזהותם של הרוכשים, תשובה שנתנה חברת הניהול בדף הפייסבוק שלה, איששה את הרקע הגזעני. "כמובן שאנחנו פועלים למנוע את זה. נציגי הדיירים בבניין כבר החלו לפעול בנושא, בשיתוף איתנו. קשה להרחיב, נקווה לטוב", כתבה נציגת חברת הניהול לדיירת השכונה סיגל. זו הביעה חשש שהמהלך יגרום לכך ש"הרבה תושבים יעזבו את השכונה וחבל". הדיירת יוליה הצטרפה: "ממש לא לאפשר! דיירי הבניין חייבים להביא את התנגדותם. ולבעלי הדירה אסור למכור בתכלית האיסור. פעולה זו תביא להורדת ערך הדירות ותפגע בבניין. אסור!".

 

לפי התושבים, בשכונה ישנם ערבים שמתגוררים בשכונה בשכירות בשנים האחרונות, אולם כשמדובר במכירה בטאבו אין לאפשר זאת. "שכירות אנחנו לא יכולים למנוע", כתבה חברת הניהול בפייסבוק. "בדרך כלל אנחנו עוצרים את המהלך עוד לפני שזה מגיע לדיירים, וזה קורה פעמיים-שלוש בחודש. אם זה לא מצליח, כמו במקרה זה אנחנו מפעילים את ועדת הקבלה. קורה וגם זה לא עוזר, אבל ב-99% מהמקרים זה כן מצליח וההתערבות שלנו מונעת את המכירה".

 

תושב השכונה, רפי, האשים את המתווכים בלוד בכך שערבים מבקשים לרכוש דירות בשכונת גני אביב. "כדי למנוע 'תופעה' כזו של מכירת הנכס 'לבני הדודים שלנו' אנו חייבים לעשות ישיבה דחופה עם המתווכים בשכונה וכמובן עם אורית אור ונציגי השכונה", כתב. "בכל אופן אני לוקח על עצמי את הנושא הזה ואקיים פגישה עם כל הגורמים הנ"ל! לא ניתן לאף אחד להרוס את השכונה ולא את העסקים בשכונה!".

 

מנכ"ל חברת הניהול "אורית אור", ירון בונה, מסר בתגובה: "בגני אביב קיימת כבר 19 שנה ועדת קבלה לדיירים חדשים, על מנת לשמור על הצביון של השכונה, בהתאם לרצון תושביה. אין פסילה אוטומטית של רוכש נכס על פי רקע דת, גזע או לאום, ולראיה, בשכונה חיות כמה משפחות בנות מיעוטים. ההחלטות בסופו של דבר מתקבלות על ידי הדיירים".  

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גני אביב, לוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים