שתף קטע נבחר

צרכן: יש פחות מדי קוטג' באריזה. בדקנו. הוא צודק

אורן יצחקיאן שקל אריזות קוטג' תנובה באריזה אישית, שאמורות להכיל 125 גרם גבינה. הוא גילה שהן מכילות 100-79 גרם. בתנובה הכחישו תחילה את הטענות, אולם בעקבות בדיקת אולפן ynet הודיעו: "הקמנו ועדת חקירה, נפצה את הצרכנים". צפו בבדיקה

תקלה או הטעיה בקוטג' תנובה? צרכן בשם אורן יצחקיאן, שנוהג לקנות לבתו הקטנה אריזות קוטג' אישיות של תנובה, במשקל 125 גרם, חשד שמשקל הקוטג' לא תואם למשקל שמצוין על גבי אריזת המיכל והחליט לבדוק זאת. במשקל ביתי גילה כי משקלן של האריזות הוא 79-100 גרם, כלומר עד 36% פחות מהמשקל המצוין על גבי האריזה. את התוצאות צילם בווידיאו והעלה לפייסבוק.

 

מצאתם מוצר שהמשקל המצויין על גבי אריזתו לא מדוייק או שאתם חושדים בכך?

שילחו לנו הוכחה במייל או כיתבו לנו ונבדוק >>  

 

אורן נתקל בתגובות סקפטיות בפייסבוק. גם תנובה טענה כי בדיקות שקילה שביצעה העלו כי משקל האריזות תקין, וציינה כי ייתכן שמדובר בטעות במוצר בודד.

 

בדקנו בעצמנו. רכשנו 8 מיכלי קוטג' אישיים ושקלנו אותם בשני מכשירים שונים, שאינם המשקל שאורן יצחקיאן שקל בו, וגילינו כי התלונה ככל הנראה מוצדקת. הבדיקה העלתה כי משקלן של האריזות נמוך יותר מהמשקל המוצהר. צפו בתוצאות.

 

 

גם אורן ערך בדיקה נוספת הבוקר

הבוקר פנינו לאורן ובישרנו לו על תוצאות בדיקתנו. אורן אמר לנו כי יצא גם הוא הבוקר למסע רכישות של אריזות קוטג' אישיות. "רציתי לוודא שאני צודק ולהוכיח זאת למי שקרא לי רמאי בפייסבוק. קניתי בשופרסל ובמכולת, וגיליתי שרוב המוצרים ששקלתי היו במשקלים נמוכים מהמוצהר. אני לא מעוניין בפיצוי אישי מתנובה. בסך הכל אני רוצה שצרכנים יוכלו להאמין לחברות".
 
אחת הבדיקות שערכנו. 102 גרם במקום 125 גרם ()
אחת הבדיקות שערכנו. 102 גרם במקום 125 גרם

אחת הבדיקות של אורן יצחקיאן, אותה ערך לנגד עינינו (צילום: מירב קריסטל) ()
אחת הבדיקות של אורן יצחקיאן, אותה ערך לנגד עינינו (צילום: מירב קריסטל)

הצידנית של אורן עם אריזות הקוטג' שקנה הבוקר כדי להוכיח את טענתו (צילום: מירב קריסטל) ()
הצידנית של אורן עם אריזות הקוטג' שקנה הבוקר כדי להוכיח את טענתו (צילום: מירב קריסטל)

אורן יצחקיאן עם צידנית מלאה במכלי קוטג' אישי של תנובה שקנה הבוקר (צילום: מירב קריסטל) ()
אורן יצחקיאן עם צידנית מלאה במכלי קוטג' אישי של תנובה שקנה הבוקר (צילום: מירב קריסטל)
 

הפוסט בפייסבוק: "האם תנובה מטעה"?

אורן פרסם את הפוסט אתמול, תחת הכותרת: "האם חברת תנובה מטעה את ציבור לקוחותיה?". הוא כתב: "אני מפיץ את הסרטון הזה כדי שכל לקוחות חברת תנובה ישימו לב שהם אכן מקבלים את כמות הקוטג' בהתאם למשקל המוצר שמוצג על האריזה שבגינה חברת תנובה גובה את מלוא הכסף מהצרכן.

 

"לאחרונה שמתי לב שהקוטג' שאנו רוכשים במשקל 125 גר' (כמו שתנובה מצהירה על גבי המוצר) אינו שוקל כפי שהם מצהירים והמשקל הרבה יותר נמוך.

 

"החלטתי שבכל פעם שארכוש בעתיד קוטג', אשקול את המוצר לפני פתיחתו, וגיליתי שלא מדובר במקרה יחיד אלא בתופעה שחוזרת על עצמה בכל פעם.

 

"פעם שקלתי אריזה במשקל של 79 גר' ופעם אחרת במשקל של 89 גר', ואז הבנתי שאני חייב לשתף את הציבור ותיעדתי את כל הפעמים בהאות שבהן שקלתי אריזות קוטג'. 
 
"בסרטון זה ניתן לראות 2 מוצרי קוטג' שבמקום משקל של 125 גר', משקלם בפועל היה: 86 גר' בקופסא אחת ובשנייה - 100 גר'.

 

"יש שיטענו כי מדובר בטעות בקו הייצור או בכיול המכשירים שלהם, אך אני מאמין שחברה בסדר גודל כמו תנובה שמרוויחה מיליונים צריכה שלפחות שתהיה לה בקרת איכות שתמנע מקרים מסוג זה שבסופו של דבר באים על חשבון הכיס של הצרכן.

 

"אנא בידקו בביתכם את המוצרים ושקלו אותם כדי לבדוק אם יצא לכם מקרה דומה, אם כן תעדו והעלו סרטון.

 

"שתפו כמה שיותר אנשים במקרה כדי להסב את תשומת לב הציבור, וכדי שחברת תנובה תדע בעתיד לא לספק רק חלק מכמות הקוטג', ובכל זאת תגבה את מלוא התשלום עבורו, ובכך תרוויח כסף על חשבון הציבור".

 

אריזת קוטג' אישי (צילום: מירב קריסטל) ()
אריזת קוטג' אישי (צילום: מירב קריסטל)

 

אורן: המשקל לא מזייף. מדד מוצרים אחרים בהצלחה

אורן גם צירף קישור לבדיקת כיול מכשיר המדידה. במהלכו הראה כיצד הוא מודד משקל של שקית אבקת סוכר של שופרסל. המשקל מדויק: על גבי השקית נכתב שמשקלה 10 גרם. המשקל ראה: 10 גרם. המכשיר גם דייק בבדיקת משקל אבקת אפייה של גלעם, שמשקלה אמור להיות 12 גרם לפי המשקל המצוין על גבי האריזה.

 

תגובת תנובה: "נפצה את הצרכנים"

בתנובה מסרו בתגובה בפייסבוק: "חברים יקרים, במהלך השבת התפרסם בפייסבוק סרטון בו מוצגות שתי אריזות קוטג' קטנות שהמשקל שלהן קטן מהמשקל המצוין על גבי האריזה.

 

"מיד עם צאת השבת בדקנו באופן המהיר ביותר אם חלה תקלה כלשהי ואם קיימים מוצרים נוספים שיש בהם הבדלי משקל. מהבדיקה הראשונית שעשינו נראה כי מדובר בפגם בודד ולא בבעיה גורפת.

 

"הצלבנו את המידע שיש לנו במערכות המיחשוב ובקרת האיכות בנושאי משקל, ובחנו אם קיימות תלונות בשירות הצרכנים של תנובה בנושא משקל במהלך החודש האחרון.

 

"בנוסף, שקלנו באופן ידני כמה עשרות מוצרים באופן מדגמי, ובכולם התקבלה תוצאה זהה של 125 גרם לחבילה המסומנת כ-125 גרם. אנחנו נערוך מחר בדיקה נוספת ונפרסם כאן את הממצאים.

 

"צר לנו על המוצר הפגום, מדובר באירוע נדיר ואנחנו נפצה כמובן את הצרכן".

 

בתנובה הכחישו תחילה את הטענות, ומסרו בתגובה לפניית ynet: "אתמול בערב עם צאת השבת, ערכנו בדיקות על שורה של מוצרים מאצוות שיצאו למרכולים לאחרונה ונשמרים אצלנו לצורכי ביקורת. על פי בדיקות אלה ועל פי דו"חות שקילה מהחודש האחרון ממפעל הייצור, משקל הקוטג' באריזה אישית תקין ועומד על 125 גרם. התייחסנו אתמול לנושא גם בעמוד הפייסבוק שלנו. תנובה מבצעת בדיקות בקרת איכות קפדניות לפני יציאת המוצרים מהמחלבה המוודאות, בין היתר, את משקל מוצרינו. אנו מודים לצרכן שהפנה את תשומת ליבנו ונעמוד עמו בקשר על מנת לבדוק את פרטי המקרה".

 

עם זאת, לאחר כמה זמן התקבלה מהחברה תגובה אחרת: "לאחר בדיקות רבות בתנובה, קיימת שונות רנדומלית במשקל של מוצרים בקו שמייצר גם קוטג' וגבינה לבנה באריזות 125 גרם. חלק יצאו תקינים וחלק עם תכולה חסרה. מנכ"ל תנובה אריק שור הקים ועדת בדיקה בראשות המומחה שמואל אבן, נפצה כל צרכן שיש לו גבינה לבנה או קוטג' באריזה של 125 גרם עם תאריך פג תוקף של ה-26.7".

 

מאוחר יותר, תנובה וב שינתה את התגובה: "בעקבות פניית הצרכן אורן יצחקיאן אלינו, ביצענו עם צאת השבת בדיקה ראשונית של מוצרים מדגמיים ולא איתרנו תקלה. כפי שהתחייבנו בפניו ובפני הציבור, ערכנו הבוקר בדיקות מקיפות ומעמיקות יותר הן בקו הייצור והן במאות מוצרים במחסני החברה וברשתות השיווק.

 

"לצערנו גילינו כי קיימת שונות רנדומלית במשקל בקו המייצר את הקוטג' והגבינה הלבנה באריזות 125 גרם ולצד מוצרים רבים תקינים מצאנו גם מוצרים בתכולה חסרה. התקלה אותרה ומטופלת באופן מיידי.

 

בעקבות זאת הורה מנכ״ל תנובה, אריק שור, על הקמת ועדת בדיקה בראשה יעמוד מומחה בעל שם, ד״ר שמואל אבן, במטרה לאתר את הגורמים לתקלה ולהפיק לקחים.

 

אנו מודים למר יצחיקאן על שהפנה את תשומת ליבנו לתקלה ומבקשים להתנצל בפני ציבור צרכנינו.

 

כל צרכן שבידו מוצר קוטג' או גבינה לבנה באריזת 125 גרם עד תאריך פג תוקף 26/7 מוזמן לפנות למוקד שירות צרכנים בטלפון 1-800-666-244 ולקבל פיצוי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים