שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  5 סיבות מנצחות: למה כדאי להעסיק מבוגרים

  מנכ"ל חברה גדולה מנפץ את המיתוסים על העסקת מבוגרים ואומר "מבוגרים הם עובדים טובים יותר, הרווח שלנו"

  דעות קדומות מתנפצות לנוכח המציאות. הדעה הרווחת בכלל ודעת המעסיקים בפרט, בנוגע לגיוס עובדים בני 45 ומעלה עומדת בסתירה מוחלטת לתרומה הרבה שהם יכולים להציע לכל מקום עבודה.

   

  עוד כתבות במדור 60 פלוס: 

  4 תרגילים שיעכבו לכם את ההזדקנות 

  הנשים שבגיל 50 גילו את הים - והתאהבו 

  שום בצל ודלעת: הסגולות הבריאותיות בירקות

   

  עיקר הבעיה היא תפיסה סטריאוטיפית שלילית לגבי הגילאים המבוגרים מבחינת מגבלות טכנולוגיות, מהירות ביצוע ואנרגיה ירודה, אך לא מעט מחקרים מעידים כי לא כך הדבר. לפניכם חמש סיבות מנצחות שמוכיחות שמבוגרים הם עובדים טובים יותר.

   

  פנויים, נאמנים ובעלי שנים של ניסיון. מבוגרים בשוק העבודה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  פנויים, נאמנים ובעלי שנים של ניסיון. מבוגרים בשוק העבודה(צילום: shutterstock)

  יש רצון ויש יכולת למידה  

  מעבר לעידן הקדמה. לא מעט מעסיקים חושבים כי בהיבט של קדמה טכנולוגית, עובדים בני 45 ומעלה לא יכולים לעמוד בהכרח בקצב העבודה ועל כן מעדיפים לגייס דור שכבר "נולד" לתוך הטכנולוגיה הקיימת.

   

  אין סיבה שעובד לא יכיל עליו את הקדמה הטכנולוגית בין אם מדובר בעובד צעיר או עובד מבוגר יותר. היכן שיש רצון יש יכולת. אמנם למבוגרים לוקח יותר זמן לספוג חומר חדש, אך עדיין עלות ההכשרה שלהם נמוכה יותר לאור הגישה שלהם ללימודים והניסיון אותו צברו במהלך חייהם.

   

  למרבה ההפתעה: מעט ימי חופש ומחלה 

  פנאי ופנאי. דווקא עובדים בגילאים מתקדמים פנויים יותר לעבודה מפני שילדיהם נמצאים כבר בגיל שבו הם יכולים לדאוג לעצמם והם מספיק מבוגרים לקבל החלטות ולא להיעזר בהורים.

   

  כך נוצר מצב בו העובד יכול להתמקד ולהתרכז בעבודה ללא כל צורך בשימוש ימי מחלה או חופשות של ילדיהם. בנוסף, סך ימי המחלה בשנה שעובדים מבוגרים מנצלים הינו נמוך ממספר ימי המחלה בקרב קבוצות גיל אחרות. מה גם שמבוגרים לוקחים פחות סיכונים וסטטיסטית שיעור התאונות בקרבם נמוך יותר מקבוצות גיל אחרות.

   

  לא מחפשים את הג'וב הבא 

  יציבות. עובדים מבוגרים נתפסים כיציבים יותר ואינם תזזיתיים כמו דור ה-Y שידוע כמחליף עבודות בקצב מסחרר ומותיר אחריו עלויות כבדות למעסיק בגיוס ולהכשרה בכל פעם מחדש. התפוקה של האוכלוסייה המבוגרת היא בין היציבות מבין קבוצות הגיל השונות.

   

  ניסיון ששווה זהב

  ניסיון משמעותי. עובדים מבוגרים הם בעלי ניסיון תעסוקתי רב וגם ניסיון חיים שמסייע מאוד בקבלת החלטות מכריעות ושווה למעסיקים הרבה מאוד כסף.

   

  ניסיון תעסוקתי יכול להביא לארגון שיטות עבודה חדשות, ורעיונות שיצעידו את העסק קדימה.

   

  רואים את טובת הארגון 

  שיקול דעת אחראי וראש גדול. עובדים מבוגרים הם בעלי שיקול דעת טוב יותר מאשר צעירים ונמנעים יותר מהחלטות פזיזות ולא אחראיות שעולות לעתים ממון רב.

   

  הם פחות נוטים להתלהם ולהיקלע לסכסוכי אגו. הראייה של מבוגרים היא כוללת לטובת הארגון ולכן מהווים מעין חוט מגשר לכל הפעילות חוצה המחלקות וכך משמשים כנכס.

   

   

  מדובר באוכלוסייה איכותית המעוניינת לעבוד. הרי ידוע שכולנו נהיה אוכלוסייה מבוגרת בעתיד אז למה שלא נשקיע באוכלוסייה זו בהווה על מנת שכולנו נרוויח מזה בעתיד?

    

  הכותב הינו מנכ“ל בזק און–ליין

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים