שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בנט פיטר את יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך

  שמונה חודשים אחרי שד"ר ניר מיכאלי מונה לתפקיד השלישי בחשיבותו במשרד, החליט שר החינוך לסיים את הקשר ביניהם. גורמים במשרד ובמזכירות טענו כי ההחלטה נלקחה בשל "תפיסות שונות"

   

  שר החינוך נפתלי בנט. מילים חמות - ופרידה (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
  שר החינוך נפתלי בנט. מילים חמות - ופרידה(צילום: ששון תירם)
   

  ד"ר ניר מיכאלי, יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, פוטר היום (א') מתפקידו אחרי שמונה חודשים בלבד. הסיבה: חילוקי דעות ותפיסות שונות מול שר החינוך הנכנס, נפתלי בנט. במשרד החינוך אומרים כי בקרוב תקום ועדת איתור שתמליץ על יו"ר מזכירות חדש.

   

  מיכאלי מונה לתפקיד על ידי שר החינוך הקודם, שי פירון. מדובר בתפקיד השלישי בחשיבותו במשרד החינוך והוא אחראי בין היתר על אישורן של תוכניות הלימוד במערכת החינוך. מיכאלי הוא בעל תואר ראשון במינהל החינוך ומדע המדינה, תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של החינוך ותואר דוקטור במדיניות וארגון החינוך מאוניברסיטת תל אביב. הוא בעל ניסיון רב בהובלת תהליכי שינוי חינוכיים הן באקדמיה והן בשדה. טרם תפקידו כיו"ר המזכירות הפדגוגית שימש מיכאלי בתפקידים רבים במכללת סמינר הקיבוצים ובהם דיקן פיתוח פדגוגי, חבר הנהלת המכללה וראש החוג לחינוך.

   

  גורמים במשרד החינוך אמרו כי תפיסות העולם השונות בין השר לד"ר מיכאלי, הן אלה שהובילו לפרידה. "העבודה המשותפת לא הייתה נוחה להם, אף שהיא עדיין לא הגיעה לחילוקי דעות בשטח", אמרו הגורמים. "יו"ר המזכירות הפדגוגית זה תפקיד מאוד קרוב לשר, וכשיש תפיסות עולם מאוד שונות זה בעייתי. כנראה שהיה לשניהם נוח לסיים את העבודה המשותפת".

   

  גורמים במזכירות הפדגוגית סיפרו כי לאחר שהשר בנט קרא למיכאלי, הודיע על כך היו"ר לגורמים הרלוונטים. "מיכאלי שלח לאחר השיחה מייל למפקחים על המקצועות השונים, שבעצם עובדים תחתיו, בו עדכן אותם בכך. במייל הוא כתב שאין סיבה קונקרטית לפיטורים חוץ מזה שהשר מחפש מישהו שתפישותיו תהיינה תואמות לשלו", ציינו. "אם מסתכלים על ההיסטוריה, בסופו של דבר כל השרים האחרונים עשו זאת. באופן פורמאלי זו לא משרה שנחשבת משרת אמון אבל זו משרה שמאוד קרובה לשר".

   

  בתגובה הרשמית של משרד החינוך נמסר: "שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר המזכירות הפדגוגית, ד"ר ניר מיכאלי, שוחחו וסיכמו על סיום תפקידו של האחרון. השר הודה למיכאלי על תקופת כהונתו המוצלחת, ואיחל לו הצלחה בהמשך הדרך. שר החינוך הציב מספר מטרות מרכזיות לכהונתו, ובהן הכפלת מספר הניגשים לחמש יחידות מתמטיקה (מכ-9,000 לכ-18,000), יותר השקעה בגיל הרך,

  הרחבת החינוך הטכנולוגי והטמעה של תכנית ערכים רחבת היקף בתוך מערכת החינוך. יו"ר מזכירות פדגוגית חדש ימונה בהקדם האפשרי. הבחירה תיעשה באמצעות ועדת איתור כמקובל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים