שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: אין קשר בין שעת ארוחת הצהרים לעייפות באמצע היום
  העייפות שאנו חשים באמצע היום היא טבעית, ואופיינית לבני אדם שונים בכל העולם, כך קובע מחקר שנערך על ידי קרדיולוגים אמריקנים. לדבריהם, אין קשר בין איכות השינה בלילה, או לשעה שבה נאכל ארוחת צהריים לתופעה המוכרת כל כך
  גם אתם עייפים באמצע היום, ולא מבינים למה? מחקר מגלה כי באופן טבעי אצל כולנו נפתח בצהרים "שער שינה" בגוף. בזמן הזה כל המערכות הפיזיולוגיות שלנו מאטות את פעילותן ומורידות קצב.

   

  שעת השבירה של כל אחד מאתנו מעט שונה, אך לרוב היא מתרחשת בטווח שבין השעות 13:00 ל-16:00, ובה רמת הפרודוקטיביות והיעילות שלנו יורדת.

   

   

   

  מפתיע לגלות כי העייפות בצהרים מושפעת אך במעט מאיכות השינה בלילה. רבים חושבים כי ארוחת צהרים דשנה היא הגורם לעייפות בצהרים, אך מתברר כי גם זו אינה הסיבה לעייפות הטבעית.

   

  במחקר שנערך בארצות הברית בהובלת מומחים לקרדיולוגיה, נבדקו שלוש קבוצות מחקר בנות 12 משתתפים. הקבוצה הראשונה אכלה ארוחת צהרים בשעה 10:00, הקבוצה השנייה אכלה בשעה 14:00, וחברי הקבוצה השלישית דילגו לחלוטין על ארוחת הצהרים.

   

  כל משתתפי המחקר, מכל הקבוצות, התלוננו בצורה שווה על תחושת עייפות בצהרים, ובכך סתרו את הדעה הרווחת כי יש קשר בין שעת הארוחה לשעת העייפות.

   

  הכתבה בשיתוף עם חברת אלטמן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  רמת היעילות יורדת בשעות הצהרים, בלי קשר לאיכות השינה בלילה
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים