שתף קטע נבחר

ראש מועצת בית אל: "נתבצר בבנייני דריינוף"

לקראת פינוי שני הבניינים בשטח ההתנחלות בבנימין הדגיש ראש המועצה בראיון לאולפן ynet: "יוציאו אותנו בכוח. לא נפגע בחיילים, הם בשר מבשרנו"

 

"אנחנו נמחה ויהיה פה מאבק מאוד נחוש, אנחנו לא נצא מהמבנה הזה". כך אמר היום (ב') ראש מועצת בית אל שי אלון בעקבות החלטת בג"ץ לאפשר את הריסת בנייני דריינוף ביישוב. בראיון לאולפן ynet מתח אלון ביקורת על ההחלטה: "הבניינים הללו נמצאים בתחום השיפוט של בית אל, בקווי התפיסה. בג"ץ קבע שבעוד שבוע ייהרסו הבתים הללו ואנחנו שואלים ממתי בג"ץ מתערב בתחום המוניציפלי בתוך צווי התפיסה? למה להרוס על מנת לבנות בשנית?"

 

אתמול הפגינו מאות מתנחלים בצמתים מרכזיים לאורך כביש 60 במחאה על החלטת בג"ץ להרוס את הבניינים שנבנו בניגוד לחוק. שני מפגינים נעצרו בגין חסימת ציר באזור בנימין ומפגין אחד עוכב לחקירה בגין הפרעה לשוטר.

 

אלון הדגיש כי גם אם יגיעו חיילי צה"ל לפנות את המתיישבים, הם לא

 מתכוונים לעזוב את המקום מרצונם. "לאורך הימים האלה אנחנו משתדלים להביא את הצעקה הגדולה והנוראה הזאת לבית המחוקקים ואנחנו אומרים שזה לא ייתכן שהמציאות הזאת תימשך. אנחנו לא פוגעים בחיילים, הם בשר מבשרנו. אנחנו נתבצר ויוציאו אותנו בכוח".

 

ראש המועצה אמר עוד כי "זה חלק מהדמוקרטיה שעומדת לרשותנו להיאבק ולהגיד לכל עם ישראל שיש פה אבסורד, יש פה צעקה, יש פה עושק. לא ייתכן שבג"ץ בכל המקומות האחרים לא התערב בתחום המוניציפלי ופתאום פה ביד גסה הוא רומס, הוא רומס את בית המחוקקים, הוא רומס את שלטון הימין, הוא אומר 'אני בעל הבית פה'. ראש הממשלה התחייב לממשל בארצות הברית שהוא לא יבנה. אוקיי, אז אמרת את זה, הבטחת את זה, תן לנו מענה אלמנטרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים