שתף קטע נבחר

פיקדון השחרור מצה"ל - גם לשיעורי נהיגה

צו חדש שנחתם על ידי שרי האוצר והביטחון מאפשר לחיילים משוחררים לעשות שימוש בפיקדון האישי שלהם לצורך לימודי נהיגה. עד כה ניתן היה למשוך את כספי הפיקדון רק לצורך לימודים, הכשרה מקצועית, פתיחת עסק, רכישת דירה או נישואין

חיילים משוחררים יוכלו מעתה לעשות שימוש בפיקדון האישי שלהם לצורך לימודי נהיגה - כך על פי צו חדש שנחתם אתמול על ידי שר האוצר, משה כחלון, ושר הביטחון, משה יעלון. החתימה על הצו נעשתה במסגרת חוק קליטת חיילים משוחררים, המאפשר לשני השרים יחדיו לערוך שינויים ברשימת המטרות שלשמן ניתן לפדות את הפיקדון.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

על פי חוק, מפקיד משרד הביטחון עבור כל חייל שהשתחרר סכום של 13-28 אלף שקל בבנק, כאשר הסכום משתנה בהתאם לאורך השירות ואופיו. לחייל יש זכות לשחרר את הפיקדון מהבנק ב-5 השנים שלאחר השחרור, רק למטרות מסוימות. לאחר 5 שנים יכול החייל לשחרר את הכסף מפיקדון למשך שנתיים נוספות. המטרות המוכרות כיום כמטרות שלשמן ניתן לשחרר את הכסף הן לימודים, הכשרה מקצועית, פתיחת עסק, רכישת דירה או נישואין.

 

חתמו על הצו. יעלון וכחלון (צילום: גיל יוחנן, עידו ארז) (צילום: גיל יוחנן, עידו ארז)
חתמו על הצו. יעלון וכחלון(צילום: גיל יוחנן, עידו ארז)

במאי 2014 קיבלה ועדת השרים לענייני חקיקה החלטה לתיקון חוק של חבר הכנסת שמעון סלומון ממפלגת יש עתיד, אשר יאפשר פדיון של הפיקדון גם לחיילים משוחררים שמבקשים ללמוד נהיגה במוסד המוכר על ידי משרד התחבורה. על פי ההצעה, יישום החוק מותנה בחתימה של שרי האוצר והביטחון על הצו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים