שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מירי רגב: "לה פמיליה לא תומכים בגזענות ואלימות"

  בדיון שנערך בועדת הכנסת התנגדה שרת הספורט להצעה להוציא את ארגון אוהדי בית"ר ירושלים אל מחוץ לחוק: "זה לא ארגון טרור, אם מישהו קורא 'מוות לערבים' - שיכניסו אותו לכלא". קורנפיין: "לתת לשוטרים כלים לטפל בתופעה". אחמד טיבי: "לא מדובר בעשבים שוטים, אלא בגן בוטני שלם"

  "אנחנו עדים לא מעט שנים לכך שארגון 'לה פמיליה' פועל כארגון פשע שנמצא במגרשי הספורט ומגביר את האלימות בספורט. הארגון פועל ממניעים של גזענות, שנאה ואלימות ולכן אני חושב שהוא צריך להיות מחוץ לחוק". כך אמר היום (ד') חבר הכנסת יואל רזבוזוב, יו"ר שדולת הספורט ('יש עתיד'), בדיון אותו יזם בהצעה בנוגע לטיפול במעשי האלימות מצד ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים.

   

  הדיון בוועדת חוקה, חוק ומשפט נערך בעקבות פנייתו של רזבוזוב ליועץ המשפטי לממשלה לבחון את ההיתכנות המשפטית להכרזה על ארגון "לה פמיליה" כהתאגדות בלתי מותרת.

   

  "במקום לקיים דיונים, אני מציע דברים קונקרטיים". רזבוזוב (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "במקום לקיים דיונים, אני מציע דברים קונקרטיים". רזבוזוב(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  לאחר שנשא את דבריו, הקריא ח"כ רזבוזוב מספר כתבות מהשנים האחרונות בהן תוארו מעשי האלימות והגזענות של הארגון, שהענישה בגינם הייתה קלה מדי. "עד היום, למרות ניסיונות של המשטרה להילחם בחוליגניזם הזה, מערכת המשפט לא נתנה גיבוי למשטרה ולכן אנחנו נמצאים פה היום. זהו ארגון שכולם חוששים ממנו. גם אוהדי בית"ר ירושלים מגבים את הניסיון שלי להוציא אותם מחוץ לחוק, כי אותו קומץ רדיקלי רק בא והורס את הספורט כולו.

   

  "בנושא האלימות התחלתי לטפל עוד בכנסת הקודמת. כשחוקקתי את החוק להחמרת הענישה – התכוונתי בדיוק לכך, שאוהדים כמו אותו אוהד של הפועל תל-אביב שתקף את ערן זהבי יישב בכלא. לכן, במקום להמשיך לקיים דיונים, אני מציע דברים קונקרטיים. יש להוציא את ארגון 'לה פמיליה' אל מחוץ לחוק, ולהשתמש בחוק הקיים בכדי להגדיר אותו כהתארגנות בלתי מותרת. אם זה לא יהיה - אנחנו נמשיך גם עוד 10 שנים לקיים דיונים ולקפוץ בכל פעם ששוב האלימות שלהם תרים ראש ויקרה עוד אירוע מכוער. כך, גם אם נראה שיהיה ארגון אוהדים נוסף שיבצע את אותן עבירות, נשתמש באותם כלים משפטיים ונמנע גם ממנו לפעול".

   

  צפו באוהדי בית"ר מתפרעים בבלגיה

  צפו באוהדי בית"ר מתפרעים בבלגיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  קורנפיין: "המדינה יכולה לטפל בתופעה"

  יו"ר בית"ר ירושלים לשעבר, איציק קורנפיין, אמר בדיון: "זה סיפור פתיר אם ירצו להתעסק בזה. הוועדות נחמדות, אבל הן מנותקות מהשטח. זהו ארגון אוהדים שבו יש חבורה אלימה. צריך לטפל ביד חזקה ואגרסיבית באלו שעוברים על החוק. הבעיה היא שהמדינה והמשטרה מרימים ידיים, כי לפעמים מקלים ראש בעבירות בספורט – כאילו הכל מותר".

    

  קורנפיין הוסיף: "מה שאנחנו עברנו עם הצ'צ'נים היה חמור שבעתיים ממה שקרה בבלגיה, אבל אף אחד לא רוצה לטפל בבעיה. המשטרה צריכה את העזרה של מערכת המשפט. למשטרת ירושלים יש חוקרים ואנשי מודיעין בתוך הארגון. גם כשאני נלחמתי בהם נתתי למשטרה שמות, כתובות ומספרים של האלימים ופורעי החוק, ובהם צריך לטפל. זו תופעה שצריך לטפל בה ואני בטוח שהמדינה יכולה לטפל בה.

   

   

  "מקלים ראש כאילו הכל מותר". קורנפיין (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "מקלים ראש כאילו הכל מותר". קורנפיין(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  "אני חושב כשלא נראה להם משהו, כמו לא לקבל שחקן זה או אחר, הם מביעים את הדעה שלהם והאלימים מביעים את את דעתם באלימות. גם אני חשבתי שאפשר לפתור את הדברים איתם בהידברות.

  אבל כשזה לא עבד הגשתי כנגדם תביעות אישיות, וזו המסקנה - רק בבידוד האלימים ונקיטת אמצעים משפטיים כנגדם באופן אישי אפשר למגר את זה. אם רוצים לעשות את העבודה, תנו לשוטרים כלים".

   

  ח"כ אחמד טיבי: "לה פמיליה פוגעת במועדון עצמו. אני לא רוצה להכליל כנגד כל אוהדי בית"ר ירושלים, אני מכיר כמה מהם, אחד אפילו הפך להיות נשיא והוא נבוך מההתנהגות של אותו ארגון. כאשר אמרנו שקריאות גזעניות ומעשים אלימים הם דבר נורא, חלק הקשיבו וחלק לא. ראש הממשלה למשל לא התערב, גם כשהם תקפו עובדים בקניון. הניסיון לצמצם את ארגון 'לה פמיליה' לרק כמה בודדים הוא לא נכון. חסרה האכיפה של הפרקליטות, לכן יש לנקוט במעשים.

   

  "אני לא רוצה לסגור את בית"ר, אלא להוריד אותה ליגה. 'לה פמיליה' זה לא עשבים שוטים, אלא גן בוטני שלם. הם פוגעים במועדון בית"ר עצמו ואוהדים נפלאים כמו הנשיא ריבלין ופרופ ריבקינד הדירו את רגליהם מטדי ומרגישים מבוכה. הפרקליטות לא אוכפת את החוק וקריאות 'מוות לערבים' עוברות כלאחר יד. נתניהו התערב לאחרונה רק בגלל הפגיעה ב'תדמית', אבל הבעיה זה לא התדמית, אלא הנושא הערכי והמהותי של תופעות גזעניות ואלימות כלפי ערבים, מוסלמים ויהודים אחרים". 

   

  שלט של 'לה פמיליה'. המשטרה טוענת שביכולתה לטפל בתופעה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  שלט של 'לה פמיליה'. המשטרה טוענת שביכולתה לטפל בתופעה(צילום: עוז מועלם)

   

  שרת הספורט, מירי רגב: "ארגון לה פמיליה הוא לא ארגון טרור. אוהדים של בית"ר נפגשו איתי אתמול ואמרו: 'אל תענישו את כולנו בגלל קומץ אוהדים'. למה להוציא את לה פמיליה מהחוק? אני לא מכירה שיש להם אמנה של גזענות, הסתה ואלימות. אם ישנם אוהדים שפועלים מחוץ לחוק, צריכים להענישם. אבל לא את כל האוהדים. שימצאו מישהו שקורא 'מוות לערבים', יתפסו אותו ויכניסו לכלא, אז זה לא יקרה שוב. אם תהיה החמרה בענישה זה לא ישוב. כולנו נגד אלימות בספורט ימין ושמאל".

   

  ח"כ זוהיר בהלול: "כל חיי ביליתי במגרשים ודבריי מוצקים. על דבר אחד לא אסכים - לעשות הקבלה בין סכנין לבין 'לה פמיליה'. לבית"ר אני רוכש כבוד, אבל אם נרצה לשמר את החוויה ואת כל מה שאמרת השרה רגב, צריך להבין ש'לה פמיליה' מפיצים שנאה, גזענות ולאומניות. סכנין קבוצה טובה ביותר מבחינת רב התרבותיות שלה".

   

  סדאייב וקדאייב. קורנפיין: "מה שעברנו איתם היה יותר חמור" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  סדאייב וקדאייב. קורנפיין: "מה שעברנו איתם היה יותר חמור"(צילום: עוז מועלם)

   

  מפקד מרחב מוריה במשטרה, קובי דוידיאן: "נפגשתי עם ראשי ארגון לה פמיליה כדי להכיר אותם וכדי להשמיע את דברינו לגביהם. הבהרתי להם שלא יהיו אירועי גזענות ואלימות באצטדיון טדי. האוהדים קיבלו את כל הסיוע שהם ביקשו בנוגע לאמצעי עידוד, ובתיאום לעמדת המועדון אישרנו להם את כל אמצעי העידוד. למשטרה יש כלים לאכוף את הפרות הסדר כשאנחנו נדרשים לכך. אני חושב שמשטרת ישראל צריכה לטפל במקרה הזה, אבל חושב שההתאחדות צריכה לטפל בזה לפני שמגיעים למקרי הקצה. כשהמשטרה צריכה לאכוף ולעצור, אנחנו עושים את מה שנדרש".

   

  עו"ד איתמר בן גביר אמר: "אני מרגיש שיש כאן פסטיבל צביעות. הייתי במגרש בסכנין כאשר אוהדי סכנין צועקים 'מוות ליהודים'. כל כך הרבה כוחות צריכים להגן על דגל ישראל. אין דבר כזה לעשות אכיפה בררנית, אין דין אחד לבית"ר ודין אחר לסכנין. לפני שמדברים על הוצאת ארגון 'לה פמיליה' מחוץ לחוק נראה אותם מוציאים מחוץ לחוק את האקטיביסטים של סכנין. נמאס מהצביעות של הפוליטיקאים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים