שתף קטע נבחר

יעד משטרתי: דו"חות לנער שמכר לימונדה

בכל חופש גדול, מאז כיתה ד', מציב נער מקדימה דוכן ביישוב ומוכר לימונדה. הפעם השוטרים החליטו שמדובר בעבירה חמורה: "אני לא מבין למה הם מתנכלים לי, לא עשיתי דבר רע". המשטרה: "אין לו רישיון"

 

הנער מקדימה ליד הדוכן. מוכר לימונדה מכיתה ד' בכל חופש גדול (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
הנער מקדימה ליד הדוכן. מוכר לימונדה מכיתה ד' בכל חופש גדול(צילום: רענן בן צור)

במשטרת ישראל חיסלו כנראה את כל הפשיעה בארץ, ועכשיו אפשר להתפנות לטפל ביעד מספר 1: נער בן 15 שבחופש הגדול מוכר לימונדה על המדרכה ביישוב קדימה, וזכה להתייחסות מקוממת מצד שוטרים שלא ראו בעין יפה את עיסוקו.

 

תושבי קדימה מכירים היטב את הנער שכבר שנים בחופש הגדול מציב דוכן ברחוב בן צבי פינת הרצל ומוכר לימונדה לעוברים ושבים. "אני עושה את זה בכל חופש גדול, מכיתה ד'. אני מוכר לימונדה כדי שיהיה לי כסף לבזבז בחופש הגדול. אני לא מפריע ולא פוגע באף אחד, אבל השנה פתאום המשטרה מתנכלת לי", מספר הנער.

 

השנה החליטו במשטרה שמכירת הלימונדה נעשית שלא כחוק. "לפני שבוע הגיע שוטר עם ניידת ואמר לי לזוז מהמקום שאני עומד פה. המקום היה בצל מתחת לעץ, זזתי הצידה והייתי בשמש אבל זה לא הספיק להם. השוטרים הגיעו יום אחרי יום ונתנו לי שני דו"חות, כל אחד בסך 250 שקל".

 

הדו"חות לא היו סוף הסיפור, ולטענת הנער השוטרים אף איימו עליו. "יום אחד בא

שוטר ואמר שיהפוך לי את הדוכן אם לא אתפנה. יום אחר שמעתי מוזיקה והשוטר איים שיחרים לי את הרמקול אם אשמע מוזיקה, למרות שזה היה בשעות היום ולא הפריע לאף אחד. אני לא מבין למה הם מתנכלים לי. הלכנו ליד תחנת המשטרה וצילמנו ניידות שחונות על המדרכה וחוסמות אותן. זה לא מפריע להם, אלא הדוכן הקטן שלי שלא מפריע לאף אחד".

 

אביו של הנער זועם על המשטרה: "למה להתנכל לו? דיברתי עם המועצה המקומית והדוכן לא מפריע להם. הלכתי לתחנת המשטרה ודיברתי עם מפקד התחנה, סנ"צ משה פינצ'י, אבל כלום לא עזר. הגעתי פעם נוספת לתחנה וסילקו אותי. הם לא הותירו לי ברירה ועכשיו הגשתי תלונה במח"ש על ההתנהלות שלהם".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בדוכן הפועל ללא רישיון רוכלות, מהווה הפרעה לתנועה ומסכן את משתמשי הדרך. אביו של הקטין שוחח עם מפקד התחנה". לדברי המשטרה, האבא הצדיק את פעילות השוטרים, אבל האב מכחיש זאת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
הנער ליד הדוכן
צילום: רענן בן צור
מומלצים