שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סמים עם חומרי הדברה למאות נערים בחופש

  500 מנות סם ארוזות, 76 ק"ג של עלים מהולים בחומרי ריסוס: כמה נערים במרכז שנתפסו על ידי שוטר עם "נייס גאי" הובילו לסוחרים שהפעילו את העסק בוואטסאפ. בפשיטה על המעבדה נמצא גם תרסיס להדברת ג'וקים

   

    

  המשטרה עצרה ביום שני בלילה בן 19 מבת ים ובן 29 מראשון לציון בחשד כי מכרו למאות בני נוער מגוש דן סמים שרוססו בחומרי הדברה. השניים הפעילו את העסק הלא-חוקי באמצעות תוכנת הוואטסאפ. בפשיטה שנערכה על מעבדת הסמים בדרום תל אביב נמצאו 500 מנות ארוזות של "נייס גאי" ושקיות ענקיות עם 76 קילו של עלים מהולים בחומרי ריסוס. במעבדה נתפסו גם בקבוקים של חומרים רעילים, כמו תרסיס להדברת ג'וקים.

   

  הדרך לחשיפת המעבדה נסללה לאחר שבליל שישי האחרון שוטר סיור עיכב כמה נערים שנשאו עמם שקית של סם מסוג "נייס גאי". הנערים נחקרו ומסרו את השמות ומספרי הטלפון של מי שסיפק להם את הסם.

   

  צוות בראשות רב-פקד משה קרסקו, ראש מחלק הנוער במרחב דן, יצר קשר עם הסוחרים וביצע הזמנה. "זה התחיל בשיחת טלפון שבה הסוחר אמר לנו 'שלח לי הודעה בוואטסאפ'", סיפר קרסקו. "הוא עושה את זה כדי לראות את התמונה ולבדוק את המספר. כשהם ראו תמונה של נער צעיר הם התחילו לנהל התכתבות וקבעו מקום מפגש. על כל שקית הנערים משלמים 120-100 שקל. הוא מבטיח להגיע תוך 20 דקות, אבל בפועל לוקח לו יותר כי יש עומס. הוא מבטיח את זה מהר כדי שהנערים לא ילכו לקנות ממקום אחר".

  חומרי ההדברה שנמצאו במעבדת הסמים (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  חומרי ההדברה שנמצאו במעבדת הסמים(צילום: דוברות משטרת ישראל)

  צוות החקירה קבע עם הסוחרים ועצר שניים מהם. דרך ההתכתבויות בטלפון שלהם הגיעו החוקרים של רס"מ רפי סרוסי, שניהל את החקירה, לשלושה נערים שנקראו למסור עדות ולהפליל את החשודים. לאחר מכן הסוחרים עצמם הובילו את חוקרי המשטרה לשני גברים נוספים בשנות ה-30 לחייהם שהפעילו את מעבדת הסמים - והם נעצרו גם כן.

   

  הנערים סיפרו כי הגיעו למספרי הטלפון של הסוחרים באמצעות פליירים שמחולקים ונתלים ברחוב. אצל חלק מהם סוחרי הסמים היו שמורים בתוך אנשי קשר בטלפון. "מדובר בתלמידי כיתות י' עד י"ב שיצאו לחופשת הקיץ", סיפר קרסקו.

  הסמים שנתפסו במעבדה (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  הסמים שנתפסו במעבדה(צילום: דוברות משטרת ישראל)

  "נייס גיא" (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  "נייס גיא"(צילום: דוברות משטרת ישראל)

  העלים המודברים (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  העלים המודברים(צילום: דוברות משטרת ישראל)

  אצטון (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  אצטון(צילום: דוברות משטרת ישראל)

  "גבר מה נסגר?" - התכתבות עם לקוח חסר סבלנות ()
  "גבר מה נסגר?" - התכתבות עם לקוח חסר סבלנות

  הסחורה המורעלת (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  הסחורה המורעלת(צילום: דוברות משטרת ישראל)
   

  לדבריו, "מדובר בתופעה מאוד נרחבת, ברמה שלא יכולנו לזמן אלינו את כל הנערים. להערכתנו מדובר בעשרות ומאות של קטינים שהחומר הגיעה אליהם. אחד הנערים, תלמיד תיכון בן 17.5, אמר לנו בחקירה שלא מדובר בסמים ושהרבה חבר'ה מעשנים את זה".

   

  במשטרה הוסיפו כי שני הסוחרים נחקרים ושיתפו פעולה. רב-פקד קרסקו: "הם מספרים שבכמה שעות מכירה בערב אחד הם מגיעים לסכומים של בין 5,000 ל-8,000 שקל". בפיקוד מרחב דן ציינו כי

  יעשו כל מאמץ להילחם בנגע הסמים ובשימוש בחמרים כימיים מסוכנים בקרב בני הנוער.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות משטרת ישראל
  חלק מהסמים שנתפסו
  צילום: דוברות משטרת ישראל
  מומלצים