שתף קטע נבחר

התאומים התגייסו יחד לצנחנים: "מובן מאליו"

רוחמה הינדי לא הופתעה ששני בניה התאומים, ליאור ואלון, בחרו להתגייס לחטיבה האדומה. "זה חלק מהערכים שהם ינקו בבית", אמרה האם הגאה

 

ליאור ואלון הינדי. "יש מהם רק נחת" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ליאור ואלון הינדי. "יש מהם רק נחת"(צילום: מוטי קמחי)

 

לא נפרדים גם בדרך לשירות הקרבי בחטיבה האדומה: בין מאות הצעירים שהתייצבו הבוקר (יום ה') בלשכת הגיוס בתל השומר בלטו במיוחד האחים התאומים ליאור ואלון הינדי מהוד השרון. השניים בחרו להתגייס יחד לחטיבת הצנחנים ולעשות שירות משמעותי בדיוק כמו שני אחיהם והאב שהשתחרר מהצבא בדרגת סגן אלוף.

 

האם רוחמה הביעה התרגשות לנוכח ההתגייסות המשותפת של התאומים לחיל הרגלים: "הם ילדים מדהימים, שיחקו כדורסל יחד, ילדים אהודים שיש לי מהם רק נחת. הגיוס שלהם מאוד מרגש, הדאגה לא מוכפלת כי אפשר להגיד שילד אחד זה 50% ויחד זה 100%. אני יודעת שאוכל לסמוך עליהם".

 

 

שמחת המתגייסים לחטיבת הצנחנים, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שמחת המתגייסים לחטיבת הצנחנים, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

עם זאת מעידה האם כי באופן טבעי החששות קיימים, בעיקר בתחושות הבטן: "ההרגשה מאוד מעורבת, הרגשות מבולבלים, הבן הגדול היה בעזה במשך כל השירות ולמדנו להסתגל,

לימדתי את עצמי לשרוד. אנחנו לא ישנים בלילה בגלל הדאגה, אבל בסך הכול השגרה גורמת לנו להמשיך. כשנולדו לי ארבעה בנים ידעתי שזה מה שאצטרך לעשות".

 

האם סיפרה עוד כי ברור לה ששני התאומים ייצאו לקורס קצינים ולכן לקיצור השירות ל-32 חודשים אין משמעות מבחינתם. "הבחירה שלהם להיות קרביים זה חלק מהערכים שהם ינקו בבית, לתת ולהעניק. עוד לפני זה הם אהבו לתת, הם תרמו את כספי בר המצווה שלהם לעמותות, והיה מובן שהם יתגייסו ליחידה מובחרת".

 

למרות הקשיים איחלה האם למתגייסים הצעירים לחזור לביתם בשלום ושייהנו משירות משמעותי. "הם יודעים שלא נוותר להם ועליהם, הם בטח ירצו לצאת לקורס קצינים, הם מבינים שצבא זה להיות חלק מישראל. אלון וליאור נולדו יום לפני אסון המסוקים ובבית הספר שלהם נערך 'מרוץ לשיר' (לזכרם של ארבעת בוגרי תיכון הדרים ליאור שי ז"ל, משה שיקו סבן ז"ל, יפתח שלפוברסקי ז"ל ורונן חיון ז"ל. נ"ד), וזו מעין סגירת מעגל. ארבעה תלמידים מאותה כיתה התגייסו הבוקר לצנחנים, זה היה מאוד מרגש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ליאור ואלון הינדי בלשכת הגיוס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים