שתף קטע נבחר

11 חודשי מאסר לדורס עובד נתיבי ישראל

אריק גושן, שעסק בעבודות מדידה, עוד הספיק לומר לנהג משא כי הוא עובד במקום. הנהג, שנסע לאחור ודרס למוות את גושן, הורשע בהסדר טיעון ונשלח ל-11 חודשי מאסר. בתו של המנוח: "הוא לא זכה לראות את נכדתו השלישית"

"כלום לא יחזיר את אבא שלי". שלוש שנים אחרי שעובד חברת נתיבי ישראל אריק גושן נדרס למוות באתר עבודות בכביש 40, גזר בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה 11 חודשי מאסר על הדורס. בגזר הדין ציין השופט כי הוא מתחשב בכך שהנהג הדורס הודה במעשיו ולקח אחריות על מעשיו.

 

בספטמבר 2012 נחסם כביש 40 סמוך לצומת גינתון לצורך עבודות של חברת נתיבי ישראל. לפי כתב האישום, הנהג הדורס רסאן זינה ממעלה עירון נסע במקום ברכב משא ביודעו כי ממקום מושב הנהג קיימת מגבלה של שדה ראייה, שלפיה לא ניתן להבחין בהולכי רגל דרך החלונות בדלתות האחוריות. עוד נטען בכתב האישום כי גושן שוחח עם הנהג על הצורך לבצע עבודות מדידה במקום, ולאחר השיחה נסע זינה לאחור מבלי שווידא כי השטח פנוי.

 

הנהג פגע עם רכבו בגושן וכתוצאה מכך נפצע העובד והוא פונה באורח קשה לבית חולים. כמה שבועות לאחר מכן מת גושן מפצעיו. זינה הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בגרימת מוות ברשלנות ומלבד עונש המאסר, נגזרו עליו גם 10 שנות שלילת רישיון נהיגה ומתן פיצוי בסך 30 אלף שקלים למשפחתו של המנוח.

 

ילדיו של גושן, ליאת ורון, נכחו בדיון בגזר הדין שנערך באמצע השבוע. לפני מתן גזר הדין הם סיפרו כי אביהם היה גאה להיות מבוני וסוללי הארץ, ולא זכה לראות את נכדתו השלישית. לדברי הבת ליאת, "זה קושי יומיומי להתמודד איתו כי זה הדבר הכי יקר לי. הוא היה אדם מיוחד, אבא מיוחד וסבא מיוחד. הייתי רוצה לדעת שכן ימוצה הדין עד הסוף למרות ששום דבר לא ישיב לי אותו. מבחינתי העולם שלי השתנה לגמרי מאותו היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כיבוי והצלה נתניה
ארכיון
צילום: כיבוי והצלה נתניה
מומלצים