שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אנני גולדן: "ישראלים מזהים אותי ברחוב"

  בגיל 63, השחקנית אנני גולדן, מי שמגלמת את נורמה בסדרה "כתום זה השחור החדש" נהנית שוב מהתהילה ונזכרת בהצלחה של הסרט 'שיער', שם גילמה את ג'יני: "המסר שלו והאידיאולוגיה שלו, מאוד מתאימים למצב הפוליטי והמלחמות שיש בישראל", היא אומרת בראיון מיוחד ל-ynet

  "אין תפקידים קטנים, יש שחקנים קטנים", אמר סטניסלבסקי ונדמה שהתכווון לאנני גולדן, מי שמגלמת את נורמה רומנו, האסירה "האילמת" בסדרת הדרמה "כתום זה השחור החדש" (המשודרת ב-Xtra VOD). "זה הרבה יותר מעניין ומאתגר לשחקן דמות של אילמת", היא אומרת בראיון מיוחד ל-ynet, "אבל זה קשה. כל שחקן יגיד לך שזו מתנה, אבל קשה".

   

  ובכל זאת הצלחת, הדמות שלך גדלה מעונה לעונה. ידעת שזה יהיה כך?

   

  "לא, ממש לא. קודם כל אנחנו לא יודעים שום דבר על העלילה, לא מספרים לנו כלום. אנחנו מקבלים את התסריט רק שבוע לפני הצילומים, ככה שגם העונה השלישית הייתה הפתעה מאוד נעימה בשבילי. לקבל סיפור מרכזי אחרי שתי עונות כדמות רקע".

   

  היא נולדה בברוקלין לפני 63 שנים. את הקריירה שלה היא החלה בכלל כמוזיקאית, אבל בסוף שנות ה-70 קיבלה הזדמנות מהבמאי מילוש פורמן לככב בסרט "שיער" בתפקיד ג'יני ההיפית. הצלחת הסרט לא השפיעה במיוחד על הקריירה של גולדן, שהסתפקה במשך שלושה עשורים בתפקידי אורח בסדרות ובסרטים. עד שהגיעה נורמה. "בכלל נבחנתי לתפקיד של הנזירה איינגלס ורק שבוע לפני הצילומים, כשהודיעו לי שהתקבלתי, אמרו לי שזה לא לתפקיד אליו נבחנתי אלא לתפקיד נורמה", היא אומרת.

   

  הופתעת? התאכזבת?

   

  "בהתחלה זה היה מפתיע ומאוד מאתגר, אבל עכשיו אני חווה זאת כמתנה. התפקיד מאוד נוגע באנשים ואני גם חושבת שהוא עוזר לי להתבלט בין כל שאר הנשים בסדרה. בין כל הרעש וכל הנשים שמדברות, אני בולטת בשקט שלי".

   

  הסדרה מתייחסת לכל קבוצות המיעוט בחברה, את מרגישה שאת מייצגת את אוכלוסיית האילמים?

   

  "לא. כי קודם כל נורמה היא אילמת מבחירה. אני מאמינה שהיא יכולה לדבר אם היא תרצה. אם הייתי מייצגת את האילמים, אז נורמה הייתה יודעת שפת הסימנים. אבל אני כן מרגישה שאני מייצגת נשים שלא מדברות למען עצמן, שהן מפחדות או שהן צריכות לציית לגבר שלהן, לסמכות. אני מרגישה שאני מייצגת ומשמיעה את הקול שלהן".

   

  את חושבת שבעונה הבאה, נורמה תדבר?

   

  "אני לא יודעת. אנחנו פשוט לא יודעים כלום. אבל לנורמה טוב ככה, זה עוזר לה לשמור על עצמה. היא ראתה הרבה דברים קשים וזו הדרך שלה להתמודד. היא אומרת הרבה מבלי לומר דבר".

   

  יש קווי דמיון בינך לבין נורמה?

   

  "מאז שהתחלתי לשחק את נורמה, התחלתי להיות שקטה יותר ואני סופגת את האווירה. גם בחזרות וגם על הסט כשכולם מדברים, אני תמיד בשקט וזה מאוד מפקס. אני מאוד אוהבת את השקט הזה,וככה גם מעבירים מסר של כמה שתיקה יכולה להיות עוצמתית".

   

  יש קשר ביני לבין נורמה. אנני גולדן ()
  יש קשר ביני לבין נורמה. אנני גולדן

   

  כנראה שהליהוק של גולדן לתפקיד נורמה ולא לתפקיד הנזירה איינגלס לא היה מקרי. "יש קשר ביני לבין נורמה וגי'ני. אני ילדת הפרחים שלעולם לא תנבול. כשאנשים ראו את הסצנה של נורמה הצעירה, הם שאלו אותי אם אני מרגישה שזה היה מחווה עבור ג'יני ועבורי ולגמרי זה מה שאני מרגישה. ג'יני היא זיכרון נעים, זה היה כבוד גדול, הרגשתי שהם כיבדו את המורשת שלי ואת הקריירה שלי".

   

  עבר הרבה זמן בין "שיער" לבין "כתום". את מרגישה הבדלים בקהל, ברמת ההצלחה?

   

  "זה שלא רואים אותך, לא אומר שאת לא עובדת. אני שיחקתי הרבה בברודויי ועשיתי הרבה דברים בארה"ב. 'חוק וסדר', 'מיאמי וייס', 'צ'ירס', אבל שום דבר לא היה ברמה של הצלחה בינלאומית, גם לא 'שיער'. אני יודעת ש'שיער' מאוד הצליח בישראל, כי כשאנשים מזהים אותי ברחוב אלו תמיד ישראלים. ואני גם יכולה להבין את הצלחת הסרט בישראל. המסר שלו והאידיאולוגיה שלו, מאוד מתאימים למצב הפוליטי והמלחמות שיש בישראל".

   

  הסדרה משודרת בנטפליקס, מה שאומר שיש לך עכשיו עדת מעריצים צעירה.

   

  "כן, לגמרי. אני תמיד מצביעה עליהם ושואלת 'בני כמה אתם? למה אתם רואים את התוכנית הזו? היא לא לגיל שלכם', היא צוחקת ומוסיפה, "אבל ברצינות, כשאני הייתי בגיל שלהם לא ראיתי דברים כאלה מיניים. אבל זה עולם שונה היום ואם אני יכולה להיות זו שמראה להם ששתיקה זה טוב ולהיות שלם עם עצמך, ולהתעסק ולהתעמק בעצמך במקום לחפש בחוץ, אז אני שמחה שהם צופים ואוהבים".

   

  הסדרה פתחה לך הזדמנויות חדשות?

   

  "כן, בטח. ברגע שאתה נמצא בכזה דבר גדול פתאום פונים אליך, אפילו בלי אודישנים. ההזדמנויות פשוט מגיעות אליך, זה ככה גם לכל הבנות"

   

  ואין קנאה בינכם על הסט? על זמן מסך?

   

  "הקאסט הוא מדהים. זה מקום מכיל ומפרגן ואין תחרות בכלל. כולנו מבינות למה אנחנו נבחרנו: אנחנו השחקניות המוזרות שאף אחד לא ידע מה לעשות איתנו, והנה אנחנו צועדות על השטיח האדום ומועמדות ל"אמי". זה כמו סיפור סינדרלה לכל אחת מאיתנו רק ללא אחות או אימא חורגת, כולם טובים. אנחנו בנות מזל ואנחנו מודעות לזה". 

   

  אז מה הפרוייקט הבא שלך?

   

  "אני עובדת על מופע יחיד משלי שרץ כבר מלפני הסדרה, אבל בגלל שזה על החיים שלי אז אני צריכה לעדכן אותו לאור 'כתום'. אני גם מתכננת להוציא דיסק בפעם הראשונה, 'אנני גולדן משפחה וחברים'".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אנני גולדן. לגלם את נורמה זו מתנה
  לאתר ההטבות
  מומלצים