שתף קטע נבחר

הרוג פלסטיני שלישי בשבוע בפעילויות צה"ל

כוחות צה"ל ומסתערבים דלקו אחר מבוקש פלסטיני שנחשד בסחר באמל"ח ובעיסוק בטרור עממי במחנה הפליטים קלנדיה, וירו ברגלו. במהלך המרדף, המבוקש נפל מאחד הגגות, נפצע אנושות ומת זמן קצר לאחר מכן. הפלסטינים: הכוחות הותירו אותו חצי שעה לדמם למוות

הרוג פלסטיני שלישי בעת ניסיונות מעצר תוך פחות משבוע: מבוקש פלסטיני נהרג לפנות בוקר (יום ב') בפעילות של יחידת מסתערבים ביהודה ושומרון וכוחות צה"ל במחנה הפליטים קלנדיה צפונית לירושלים.

 

על פי החשד, מוחמד אבו-לטיפה בן 18, סחר באמצעי לחימה ועסק בטרור עממי. הכוחות ירו ברגלו של אבו לטיפה לאחר שלטענת צה"ל התנגד למעצר. במהלך המרדף אחריו, אבו-לטיפה נפל מאחד מהגגות במחנה ונפצע אנושות. הוא טופל ראשונית על ידי הכוחות, אך מת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן.

אבו לטיפה ()
אבו לטיפה
 

 

הגרסה הפלסטינית סותרת את זו של צה"ל ולפיה אבו לטיפה אכן נמלט אך נורה כשהיה על גג ביתו ואז השאירו אותו שם חי ומדמם במשך חצי שעה. ג'מאל לאפי, אחד מאנשי מחנה הפליטים, העיד כי אבו לטיפה נורה ברגלו, נעצר ונותר חי ולא נפל מאחד הגגות כפי שמסרו בצה"ל. אבו לטיפה הועבר לבסוף על ידי הכוחות למחסום קלנדיה ולבסוף גופתו נמסרה לסהר האדום שפינה אותה לבית החולים הממשלתי ברמאללה.

 

מחנה הפליטים קלנדיה עלה לכותרות בחודש האחרון משום שממנו יצאה החוליה שרצחה את דני גונן בעין בובין בתחילת חודש הרמדאן. גם מוחמד אל-כוסבה, הנער הפלסטיני שיידה אבנים לעבר רכבו של מח"ט בנימין שירה בו למוות, הוא תושב המחנה.

 

זה הפלסטיני השלישי שנהרג תוך שבוע בפעילויות צה"ל בשטחים. פלאח אבו מריא, פלסטיני בן 53, נהרג ביום חמישי מירי צה"ל במהלך מעצר מבוקשים בבית אומר צפונית לחברון. במהלך היציאה מבית בכפר יודו על החיילים אבנים ואלה הגיבו באש חיפוי על חבריהם שיצאו מהמבנה. מהאש נפגע אבו מריא שתקף את החיילים ומת מפצעיו.

 

לפלסטינים הייתה גרסה שונה לאירוע. הם טענו כי כוחות צה"ל פרצו לבית ובמהלך הפריצה פתחו באש על אחד מבניו של ההרוג. האבא, שניסה להגיש לבן עזרה, נורה בחזה על ידי החיילים. בבית החולים הממשלתי בחברון נקבע מותו.

  

ביום רביעי נהרג מוחמד עלאונה בן 21 ליד ג'נין במהלך הפרת סדר שהתפתחה בעקבות מעצר של מבוקש פלסטיני בכפר בורקין. הוא נפצע מירי בחזה במהלך האירוע והובהל לבית החולים הממשלתי בג'נין שם מת מפצעיו. גורמים ביטחוניים מסרו שבמהלך מעצר של מבוקש פלסטיני התפתחה הפרת סדר אלימה, וכוח מג"ב ירה כדור רוגר לעבר אחד המפגינים המרכזיים.

 

בלשכתו של אבו מאזן איימו בתגובה על רצף ההרוגים ועל האירועים אתמול בהר הבית כי ''המעשים הללו דוחפים את ההנהגה הפלסטינית לקבל החלטות חשובות''.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו לטיפה. נטען כי הוא סחר באמצעי לחימה
מומלצים