שתף קטע נבחר

דיווח בלבנון: הרוגים בתקיפה ישראלית נגד רכב בסוריה

ערוצי התקשורת של חיזבאללה טוענים כי מזל"ט ישראלי תקף רכב בפרברי קוניטרה ובו פעילים ממיליציות הקשורות לאסד. חלק מהדיווחים גורסים כי ישנם חמישה הרוגים, בהם גם אנשי חיזבאללה. בצה"ל סירבו להתייחס לדיווחים

 

הרכב שלכאורה ישראל תקפה בסוריה, בצילום שהופץ ברשתות חברתיות ()
הרכב שלכאורה ישראל תקפה בסוריה, בצילום שהופץ ברשתות חברתיות

דיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה היום (ד') כי ישראל תקפה רכב בפרברי קוניטרה. לפי הדיווח, שלושה בני אדם מאנשי הוועדות העממיות, מיליציות המזוהות עם נשיא סוריה בשאר אסד, נהרגו. ברשת "אל-מנאר", ששייכת לחיזבאללה, טענו כי מזל"ט ישראלי ביצע התקיפה בכפר חאדר בפרברי קוניטרה ושני בני אדם נהרגו. קודם לתקיפה דיווחו בלבנון על גיחות של חיל האוויר בבקעת הלבנון.

 

כתב רשת "אל-מיאדין" בדמשק דיווח כי התקיפה בוצעה בסביבות השעה 11:30 בכניסה הדרומית של הכפר הדרוזי חאדר. גורמי אופוזיציה סוריים בקוניטרה טוענים ברשתות החברתיות כי מלבד השלושה היו גם ברכב פעילים של חיזבאללה. לפי סוכנות הידיעות הצרפתית, בתקיפה נהרגו סך הכול חמישה בני אדם.

 

אם אכן מדובר באנשי מילציות המזוהות עם המשטר הסורי, ייתכן כי מדובר בפעילים שעמדו לבצע פיגוע. גם האסיר המשוחרר סמיר קונטאר מעורב בפעילות של אותן מיליציות. כלי התקשורת הערביים טענו כי ההרוגים הם מוהנד סעיד ברכה, ווסים בדרייה ונאדר א-טוויל. בצה"ל סירבו להתייחס לדיווחים.

שלושת ההרוגים, לפי הדיווחים בתקשורת הערבית. מימין: וסים בדרייה. משמאל: נאדר א-טוויל ()
שלושת ההרוגים, לפי הדיווחים בתקשורת הערבית. מימין: וסים בדרייה. משמאל: נאדר א-טוויל
 

 

 

במקביל, בארגון החזית העממית לשחרור פלסטין של אחמד ג'יבריל, המזוהה עם המשטר הסורי, טוענים שירי מכלי טיס בלתי מאויש ישראלי גרם לפיצוצים במחסן תחמושת במחנה של הארגון ברכסי קווסאייא בבקעת הלבנון. לפי הארגון, שישה מאנשיו נפצעו באורח קל. כלי תקשורת המזוהים עם חיזבאללה הכחישו כי הייתה תקיפה ישראלית וטענו כי מדובר בפיצוץ של תחמושת באותו אזור. בסוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית טענו כי מדובר בזליגה של שתי רקטות מהקרבות העזים שמתנהלים בין כוחות אסד למורדים באזור העיר א-זבדאני, שנמצאת לא הרחק מגבול סוריה-לבנון. בסוכנות הוסיפו כי בפיצוץ במחסן התחמושת נהרג פעיל אחד של החזית העממית ועוד ששה נפצעו, בהם אחד באורח קשה וכי שני כלי רכב נהרסו.

הפיצוץ במחסן התחמושת של החזית העממית. חיזבאללה מכחיש שישראל תקפה ()
הפיצוץ במחסן התחמושת של החזית העממית. חיזבאללה מכחיש שישראל תקפה

התקיפה האחרונה שיוחסה לישראל באזור קוניטרה הייתה משמעותית והסתיימה בחיסולו של ג'יהאד מורנייה, בנו של קצין המבצעים של חיזבאללה שחוסל בדמשק ב-2008. בערוץ "אל-מנאר" של חיזבאללה דווח כי מורנייה הבן, שהיה ראש הזרוע של הארגון ברמת הגולן, חוסל יחד עם חוליה של לוחמים במזרעת אל-אמל בקוניטרה.

 

בחודש אפריל האחרון נרשמו כמה דיווחים על תקיפות בסוריה שיוחסו לישראל. בסוף אותו חודש נטען כי מטוסים ישראלים תקפו באזור הרי אל-קלמון, אך לאחר מכן התברר כי המורדים אחראים לאותה תקיפה.

 

כמה ימים קודם לכן דיווחה רשת אל-ג'זירה כי מטוסים ישראליים הפציצו יעדים של המשטר הסורי וחיזבאללה באותו אזור בפרברי דמשק. גם רשת אל-ערבייה דיווחה על התקיפה ושם נטען כי היעד היה מאגרי טילי סקאד סוריים. באל-ערבייה אף ציינו כי עוד קודם לכן, ביום רביעי האחרון, בוצעה תקיפה ישראלית באותו אזור שנועדה לסכל משלוח נשק לחיזבאללה. בתקיפות, לפי הדיווחים ברשתות הערביות, נמנו כמה הרוגים.

 

בעבר תקפה ישראל באזור אל-קלמון, על פי הדיווחים, משלוחי נשק חדיש שהועברו מאיראן או מסוריה לחיזבאללה בבקעת הלבנון. מדובר באזור צבאי סורי שבו יש מחסנים ומחנות. האזור הזה נמצא בעיצומם של קרבות עזים בין אנשי דאעש וג'בהת א-נוסרה, שפועלים באופן חריג במאוחד נגד הצבא הסורי וחיזבאללה, בעיקר על נתיב האספקה מלבנון.

 

 


פורסם לראשונה 29/07/2015 12:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים