שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבשו נוצות ושרו. האנשים שהתחפשו לציפורים
  בעיירה בפרגוואי עשו מחווה לקדוש הספרדי פרנסיסקוס סולאנו, ועטו על עצמם חליפות שעשויות במלואן מנוצות ציפורים. אבל למה דווקא נוצות?

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  קתולים בעיירה אמבוסקאדה שבדרום פרגוואי עשו מחווה מיוחדת לקדוש הספרדי פרנסיסקוס סולאנו במסגרת פסטיבל דתי ולא בדיוק שגרתי - הם עטו על עצמם חליפות שעשויות במלואן מנוצות ציפורים.

   

  עוד סיפורים מרתקים מהעולם בדף הפייסבוק של ynet חדשות בעולם

   

  החגיגות, שנקראות בשפה האינדיאנית המקומית "לבוש הילידים", נערכו בשבוע שעבר בכנסייה שנושאת את שמו של הקדוש, שנולד בספרד בשנת 1549 ונפטר בפרו בשנת 1610. הוא קיבל את תואר הקדושה יותר ממאה שנים לאחר מותו ב-1726 על ידי האפיפיור בנדיקטוס השמיני.

   

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)
  כ-500 בני אדם השתתפו באירוע המשלב אלמנטים קתוליים מסורתיים יחד עם אמונותיהם של הילידים האינדיאנים המקומיים, שבט הגוארני. האירוע המסורתי מתקיים מדי שנה מאז המאה ה-19.

   

  החגיגות החלו עם מיסה, שלאחריה התקיימה תהלוכה עם תמונות ופסלים מעץ של הקדוש, ובסוף החגיגות רקדו המשתתפים בחליפות מיוחדות שמורכבות כולן מנוצות שחורות, לבנות, חומות ואפורות. חלק מהחליפות, שהן למעשה מעין וסט ומכנסיים, מצוידות בכובע נוצות תואם שמתנשא לגובה. חלק מהמשתתפים גם כיסו את פניהם במסכה מיוחדת וצבעונית המסתירה את פניהם לגמרי.

   

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  האגדה מספרת שבני שבט הגואיקורו (אין להתבלבל עם גוארני) נהגו לתקוף שבטים קטנים יותר ואת המתיישבים הספרדים במדינה כדי לגנוב אוכל וכלי נשק. בניסיונותיהם להדוף ולהפחיד את אנשי הגואיקורו, נהגו המותקפים להתלבש בנוצות ציפור מכף רגל ועד ראש. כמו כן, כך על פי האמונה, ציפורים סבבו סביב מיטת חוליו של הקדוש פרנסיסקוס סולאנו בפרו, נחו על חלונו ושרו לו לפני מותו, ועל כן חשים המקומיים כי ראוי לציין את הקדוש בעזרת נוצות ציפורים.

   

  כמרים מקומיים אומרים כי אמנם אין תיעוד רשמי לכך שהקדוש הספרדי אי פעם הגיע בכלל לפרגוואי, אך תושבי האזור בכל זאת מאמינים בכוחותיו המופלאים וסוגדים לו.

   

  פדרו בלבואנה, מנהיג לובשי הנוצות, מספר שהוא מארגן את חגיגות הריקודים בפסטיבל זה 40 שנה. "רקדניו", בהם ילדים, מבוגרים וקשישים, מתאמנים במשך חודשים לקראת האירוע, ומעדיפים להשתמש בנוצות של תרנגול לחליפות הססגוניות, "כי הן צבעוניות יותר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לבשו נוצות ושרו. האנשים שהתחפשו לציפורים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים