שתף קטע נבחר

דמשק מאשרת: ישראל תקפה בסוריה ובלבנון

גורם צבאי סורי אישר את הדיווחים מהבוקר ואמר כי כלי טיס ישראלי תקף כלי רכב אזרחי ליד הכפר חאדר. עוד נמסר כי מטוסים ישראלים תקפו בסיס של החזית העממית לשחרור פלסטין. אחיו של סמיר קונטאר: הוא לא נפגע. בישראל לא הגיבו לדיווחים

 

 

הרכב שהופצץ ליד הכפר חאדר בסוריה ()
הרכב שהופצץ ליד הכפר חאדר בסוריה


מחסן התחמושת של החזית העממית בבקעת הלבנון ()
מחסן התחמושת של החזית העממית בבקעת הלבנון

סוריה מאשרת את הדיווחים על אודות תקיפות ישראליות היום (ד') בלבנון ובסוריה. גורם בצבא סוריה אמר הערב לסוכנות הידיעות הסורית הרשמית כי "במסגרת התמיכה בארגוני הטרור כלי טיס ישראלי תקף בשעה 10:45 רכב אזרחי ליד הכפר חאדר בפרברי קוניטרה. כתוצאה מכך נהרגו שלשוה אזרחים תושבי הכפר".

 

כתב רשת "אל-מיאדין" בדמשק דיווח כי התקיפה בוצעה בסביבות השעה 11:30 בכניסה הדרומית של הכפר הדרוזי חאדר. גורמי אופוזיציה סוריים בקוניטרה טוענים ברשתות החברתיות כי מלבד השלושה היו גם ברכב פעילים של חיזבאללה. לפי סוכנות הידיעות הצרפתית, בתקיפה נהרגו סך הכול חמישה בני אדם.

 

חיזבאללה טען בתחילה כי ישראל לא הפציצה את מחסן התחמושת ()
חיזבאללה טען בתחילה כי ישראל לא הפציצה את מחסן התחמושת
 

אם אכן מדובר באנשי מילציות המזוהות עם המשטר הסורי, ייתכן כי מדובר בפעילים שעמדו לבצע פיגוע. גם האסיר המשוחרר סמיר קונטאר מעורב בפעילות של אותן מיליציות. באסם, אחיו של קונטאר, טוען כי הוא לא נפגע בתקיפה הישראלית בחאדר. כלי התקשורת הערביים טענו כי ההרוגים הם מוהנד סעיד ברכה, ווסים בדרייה ונאדר א-טוויל. בצה"ל סירבו להתייחס לדיווחים.

שלושת ההרוגים בתקיפה ()
שלושת ההרוגים בתקיפה
 

בנוסף לתקיפת הרכב ליד הכפר חאדר, הגורם הסורי הוסיף ומסר כי "מטוסי האויב תקפו בשעה שלוש ורבע את אחד מבסיס החזית העממית לשחרור פלסטין המפקדה הכללית בגבול בין סוריה ללבנון. כתוצאה מכך נפצעו ששה פעילים באורחים שונים". בארגון החזית העממית של אחמד ג'יבריל, המזוהה עם המשטר הסורי, טענו מוקדם יותר שירי מכלי טיס בלתי מאויש ישראלי גרם לפיצוצים במחסן התחמושת במחנה של הארגון ברכסי קווסאייא בבקעת הלבנון.

 

כלי תקשורת המזוהים עם חיזבאללה הכחישו כי הייתה תקיפה ישראלית וטענו כי מדובר בפיצוץ של תחמושת באותו אזור. בסוכנות הידיעות הלבנונית

הרשמית טענו כי מדובר בזליגה של שתי רקטות מהקרבות העזים שמתנהלים בין כוחות אסד למורדים באזור העיר א-זבדאני, שנמצאת לא הרחק מגבול סוריה-לבנון. בסוכנות הוסיפו כי בפיצוץ במחסן התחמושת נהרג פעיל אחד של החזית העממית ועוד ששה נפצעו, בהם אחד באורח קשה וכי שני כלי רכב נהרסו.

 

הממונה על ההסברה בחזית העממית לשחרור פלסטין-המפקדה הכללית, אנוואר רג'א, סיפר הערב בראיון לרשת 'אל-מיאדין' כי בתקיפה הישראלית נפצעו שישה מאנשיהם והושמד מצבור אמל"ח. לטענתו, לאותו מוצב שהותקף יש תפקיד אסטרטגי בקרבות של הצבא הסורי הסורי באזור א-זבדאני ובהרי אל-קלמון בגבול סוריה לבנון. במקביל, סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה הלילה כי מזל"ט ישראלי חג באזור דרום לבנון ובהר החרמון.

 

התקיפה האחרונה שיוחסה לישראל באזור קוניטרה הייתה משמעותית והסתיימה בחיסולו של ג'יהאד מורנייה, בנו של קצין המבצעים של חיזבאללה שחוסל בדמשק ב-2008. בערוץ "אל-מנאר" של חיזבאללה דווח כי מורנייה הבן, שהיה ראש הזרוע של הארגון ברמת הגולן, חוסל יחד עם חוליה של לוחמים במזרעת אל-אמל בקוניטרה.

 

בחודש אפריל האחרון נרשמו כמה דיווחים על תקיפות בסוריה שיוחסו לישראל. בסוף אותו חודש נטען כי מטוסים ישראלים תקפו באזור הרי אל-קלמון, אך לאחר מכן התברר כי המורדים אחראים לאותה תקיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים