שתף קטע נבחר
צילום: ירון ברנר

הרכבת הקלה תקפיץ את מחיר שיפוץ הבית?

לא רק פקקים, פגיעה בעסקים, זיהום ומכת חולדות: בהתאחדות קבלני השיפוצים חוששים שהעבודות על הרכבת הקלה יגרמו להתייקרות של כ-10% בתעריפי השיפוצים של בתים באזור המרכז. יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים: "גם כך כמעט בלתי אפשרי לעבוד בת"א כי אין חניה והפקקים נוראיים"

זיהום, פגיעה בעסקים, פקקי ענק וגם חולדות: בשבוע הבא יתחילו העבודות של הרכבת הקלה בתל-אביב - אבל נראה כי לצד הבעיות הרבות, צפויים נפגעים נוספים: המשפצים. בהתאחדות קבלני השיפוצים מתריעים היום (ה') כי תעריפי השיפוצים בבתי המגורים יעלו, כתוצאה מהצפיפות והעבודות בחודשים הקרובים ואולי אף בשנים הקרובות.

 

הרכבת הקלה - עוד כתבות בערוץ הכלכלה:

ביהמ"ש דחה את עתירת העסקים נגד הרכבת

לא רק נהגים יסבלו: הרכבת תביא לזיהום אוויר?

מכת חולדות בגוש דן? איך תתמודדו

בעלי עסקים: לא נשרוד את עבודות הרכבת

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

"גם כך כמעט בלתי אפשרי לעבוד בתל-אביב. אין חניה, הפקקים נוראיים, בלתי אפשרי לפנות פסולת בניין. אז נוסף לכל זה, עכשיו יש לנו את הרכבת הקלה על הראש", אומר ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים. לדבריו, מבדיקה שערכה ההתאחדות עולה כי תעריפי ההובלות לדירות המשפצות יתייקרו בכ-15%. 

 

"אם היום הובלת טרקטור עולה 250 שקל והובלת מנוף עולה עוד 400 שקל, תעריפים אלה יתייקרו ב-15%", מוסיף סיב, "גם פעולת פינוי הפסולת עלולה להתייקר. פינוי הפסולת בדרך כלל מתבצע על ידי משאית עם מכולה שמביאה את המכולה לאתר השיפוץ, והצפי הוא להתייקרות של כ-10%".

 

איך יפגעו עבודות הרכבת הקלה על הסביבה העירונית? צפו

 

 

בהתאחדות טוענים כי מובילים רבים לא ירצו להיכנס לעיר, מה שיגרום באופן אוטומטי לעליית מחירים מצד אלה שיסכימו להגיע. עוד מציינים כי ההתייקרות צפויה באזור מרכז תל-אביב והסביבה. "אם מישהו יסכים לעבוד ללא חניה ועם פקקים כל הזמן - זה יתבטא במחיר", מזהיר סיב. 

 

על פי ההערכות ההתאחדות, באזורי המגורים הקרובים לעבודות הרכבת הקלה המחיר הכללי לשיפוץ דירה צפוי לעלות ב-10%, ומשך השיפוצים יתארך. "כך, לדוגמא, שיפוץ אמבטיה שלוקח בדרך כלל 7 ימי עבודה, יכול להתארך ולהפוך ל-10 ימי עבודה, עקב הבעייתיות של הורדת הפסולת, מציאת מקום חניה ושינוע", הוא מסכם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
עבודות הרכבת הקלה בת"א
צילום: ירון ברנר
מומלצים