שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נעצר תומך בדוקר: "חבל שלא הרגת את הסוטים"

  בנו של ח"כ לשעבר מיכאל קליינר נעצר לאחר שכתב דברי הסתה וגזענות חמורים בפייסבוק בעקבות פיגוע השנאה בבירה והצית אש ברשת. "צריך לקוות שלפחות אחד מהפצועים ימות", כתב בין היתר. לאחר מעצרו אמר: "אמשיך בהסתה נגד הקהילה הגאה"

   

  קליינר: עומד מאחורי הדברים שרשמתי    (צילום: בראל אפרים)

  קליינר: עומד מאחורי הדברים שרשמתי    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הדקירה באמצע מצעד הגאווה בבירה, אתמול (צילום: AP) (צילום: AP)
  הדקירה באמצע מצעד הגאווה בבירה, אתמול(צילום: AP)
   

  בנו של חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר נעצר הלילה (ו') לאחר שכתב דברי הסתה וגזענות נגד הקהילה הגאה בפייסבוק והביע תמיכה במעשיו של הדוקר במצעד הגאווה. "ישי שליסל – אם כבר החלטת לדקור בפעם השנייה, ועוד זמן קצר אחרי שהשתחררת מעשר שנות מאסר, לא יכולת לעשות הפעם עבודה קצת יותר יעילה?", כתב גלעד קליינר. בפוסט נוסף טען: "זכותי לייחל למותם של מי שעברו על החמורה שבעבירות בעיר הקודש".

   

  בפוסט מקומם בפייסבוק תמך קליינר, חרדי בשנות ה-40 לחייו, בפשע השנאה נגד משתתפי מצעד הגאווה בירושלים, שבו נדקרו ונפצעו שישה בידי העבריין המשוחרר ישי שליסל: "ישי שליסל – אם כבר החלטת לדקור בפעם השנייה, ועוד זמן קצר אחרי שהשתחררת מעשר שנות מעשר, לא יכולת לעשות את העבודה קצת יותר יעילה? לצערי אתה עכשיו לא הולך להשתחרר כל-כך מהר, אז לפחות היית מצליח להרוג כמה מהסוטים הארורים האלה! חבל! צריך לקוות שלפחות אחד משני הפצועים קשה ימות. למרות שממה שאמרו בחדשות זה לא נראה ככה".

  הפוסט המקומם הראשון (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
  הפוסט המקומם הראשון(צילום: מתוך פייסבוק)
   

  הפוסט החמור צבר תאוצה במהרה ברשת, הן בקרב תומכיו של קליינר אך בעיקר בקרב מתנגדיו. גם חבריו הקימו קול זעקה בעקבות דבריו הקשים. "מתביישת על היותנו חברים", כתבה לו אחת מחברותיו לרשת החברתית, "מסירה אותך לאלתר".

   

  אך התגובות בפייסבוק כנראה רק הציתו להבה גדולה יותר בקליינר, שכתב לאחר פחות משעה פוסט לוחמני נוסף. "עם כל הכבוד לכל ה'מזועזעים' מדבריי והפניות למשטרה, אין בדבריי בדל של הסתה לפגיעה. מעולם לא פגעתי בזבוב וזו ממש לא מליצה. כן, אני שונא את הלהט"בים. כן, יש לי אמפטיה לשליסל, אבל לא למעשה. כי אני חושב שהמעשה הוא מטומטם (בעיקר בגלל המחיר שלא שווה לשלם בגלל סוטי הנפש החולניים הללו)", כתב.

   

  "כן, זכותי לייחל למותם של מי שעברו על החמורה שבעבירות (גילוי עריות) בלב לבה של עיר הקודש, ולא פעם אמרתי גם בעבר (והדברים מתועדים) שבכל מצעד תועבה שכזה אני מייחל שייפול עליהם קסאם וימחץ למוות אלפים מהם, וכל אותם אפסים קטנים ועלובים שקוראים לי 'אדם חשוך' – זה רק מחזק אותי יותר בצדקת דבריי וגורם לי להיות שמח (ו'גאה') בדבריי. נ.ב. – תמשיכו בפסטיבל התקשורתי. כולנו יודעים שאם היו נדקרים שישה מתנחלים או שישה חרדים היו מדברים על כך אולי חמש דקות ועוברים לאייטם הבא".

   

  שליסל היום בבית המשפט    (צילום: אלי מנדלבאום)

  שליסל היום בבית המשפט    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בעקבות פנייתה של חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) למשטרת ישראל, הגיעו הלילה שוטרי הסיור של משטרת קריית מלאכי לביתו של קליינר. הוא נעצר ומחשבו הנייח נתפס על ידי השוטרים.

  בחקירתו הודה בפרסום השערורייתי ואמר לחוקרי המשטרה כי "למרות שזה לא חוקי, אני לא יכול לקבל על עצמי את החוק שאוסר להסית נגד הומואים". הוא הוסיף: "אני אמשיך בהסתה נגד הקהילה. החלום שלי זה להיות מפורסם".

   

  החשוד נשלח לבדיקה פסיכיאטרית ובהמשך היום הוא יובא בפני שופט לדיון בהארכת מעצרו. המשך החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של משטרת מרחב לכיש.

   

  "תועבה, מות יומתו"

  קריאות ההסתה לא הסתיימו בפוסט של קליינר. בחור בשם ישראל וינברגר כתב בלילה בעמוד הפייסבוק שלו כי "אולי הוא (שליסל) לא נורמלי, אבל בגן עדן הוא יהיה לפניי". בפוסט אחר שכתב הבהיר כי איננו מצדיק את שליסל, אך מודה לו שפקח את עיניו. "הרגילו אותנו במדינת היהודים לאהוב את השונה. ובעיקר את המשונה, ועוד יותר את המשנה מדרך הישר", כתב, "אני לא אוהב מלפפונים בחומץ, לא אוהב! אני גם לא אוהב ריח של דלק, פשוט לא! ואף אחד לא יכריח אותי לאהוב, כי דמוקרטיה וזה. אבל כשזה מגיע לקהילת העליזים כולם פתאום אוהבים, התקשורת מטיפה לנו לאהוב ולגלות אמפתיה לדבר שאנחנו לא באמת אוהבים. היום אנחנו חיים בדור משוגע אבל זה באופנה. אנשים יוצאים מהארון בלי להיות גייז, סתם כי זה המודה וזה מגניב לנסות דברים חדשים. בלי התקשורת המסואבת הזאת המצב היה יותר יציב". 

   

  פצועי הדקירה במצעד הגאווה בירושלים (צילום: AP) (צילום: AP)
  פצועי הדקירה במצעד הגאווה בירושלים (צילום: AP)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  מפגינים נגד מצעד הגאווה. ירושלים אתמול (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  מפגינים נגד מצעד הגאווה. ירושלים אתמול (צילום: gettyimages)

  הוא הוסיף ושיבח את שליסל שבמעשיו "לימד אותי להתעורר. באותה התורה שבה רשום באותיות יפות ואהבת לרעך כמוך, רשום באותו הפונט את זכא לא תשכב משכבי אישה. אולי כואב לי על הקהילה הגאה, אולי. אבל כן כואב לי על הקהילה היהודית והדתית בירושלים המחוללת". 

   

  בפוסט אחר ציטט אדם בשם טוביה פרמן את הפסוק "ואיש אשר ישכב את זכר משכבי אישה תועבה עשו שניהם, מות יומתו דמיהם בם". בהמשך לתגובות שכתבו לו השיב פרמן כי איננו תומך בדקירות, אבל תהה "מדוע מביאים את התעובה לירושלים?". אחד המגיבים על הפוסט כתב: "אפשר למחות, אבל לא לרצוח בסכין. מפחיד אותי לחשוב שחלק מהחברים שלי מסוגלים או תומכים ברצח של חפים מפשע". בתגובה אחרת כתב פרמן כי "רק" הביא "את הדין של אלו שקוראים לעצמם גאים". 

   

  שרה קלה, מנכ"לית הבית הפתוח בירושלים הזהירה בתגובה: "זו רשעות וזו בורות וצריך לעקור אותה מהשורש. אמנם ישי שליסל הוא אחד, אבל יש אנשים שרואים בו מודל לחיקוי והם מבהירים זאת ברשתות החברתיות. מצד אחד אני זועמת, ומצד שני זה מעורר בי עוד יותר את הצורך לפעול חזק".

   

  היא ציינה כי אמש, עם יציאתה מהעצרת, ביקשה מהשוטרים ללוותה לביתה בשל החשש שיפגעו בה. "אני לא אשקר, אני קצת פוחדת. החניכים והחניכות שלנו, בגילאי העשרה הגיעו אתמול בוכים לבית הפתוח. למה נערים תמימים וטובים צריכים להיחשף לזוועות האלה?". לדבריה, מצעד הגאווה בירושלים הציב לכולנו מראה לחברה שלנו שמשקפת, לדבריה, מציאות נוראה של הסתה, אלימות ורצח. היא הוסיפה כי מחר בשעה 21:30 תתקיים בכיכר ציון בירושלים עצרת מחאה וקראה להמונים להגיע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים