שתף קטע נבחר

לפיד: נתניהו איבד שליטה על המדינה

יו"ר יש עתיד הגיע לאולפן ynet והתבטא נגד התנהלות הממשלה בטיפול בקיצונים לאחר פיגועי השנאה בדומא ובמצעד הגאווה. "תוקפים את החוק ולא את מפרי החוק", אמר לפיד. "הכאוס מפרק את המדינה מבפנים"

 

"נתניהו איבד שליטה על המדינה. ראש ממשלה אומר 'ערבים נוהרים לקלפיות', רשויות החוק לא חזקות, זורקים אבנים על חיילים ושרים נותנים לזה גיבוי. תוקפים את החוק ולא את מפרי החוק. בסופו של דבר, זה מייצר כאוס שמפרק את המדינה מבפנים". כך התבטא הבוקר (א') יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, בתגובה לאירועי הימים האחרונים.

 

בראיון לאולפן ynet לפיד חושב שפיגוע השנאה בכפר דומא, שבו נרצח הפעוט עלי דוואבשה, וכן הפיגוע במצעד הגאווה בירושלים לא קרו במקרה. "זה מה שקורה כשבמדינה החוק הופקר", אמר לפיד. "ראש הממשלה צריך היה להנחות את השב"כ לחזור לבצע מעצרים מנהליים גם נגד הטרוריסטים היהודים וגם להרוס בתים. שני הדברים האלה הלכו לאיבוד כי נתניהו איבד שליטה. לא טיפלו בטרור היהודי כמו שמטפלים בזה הערבי. טרור יהודי וטרור ערבי זה אותו דבר".

 

על פיגוע השנאה במצעד הגאווה אמר יו"ר יש עתיד כי מדובר ב"פשלה איומה של המשטרה" בנושא של הדוקר ישי שליסל. בנוסף, התייחס לפיד לכך שיו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, תכנן להגיע לעצרת בגן מאיר, אך לא הגיע לבסוף משום שלא רצה לחתום על ההצהרה שמארגני ההפגנה ביקשו שיחתמו עליה.

 

"בנט במצב בלתי אפשרי, אבל אני לא מרחם עליו", אמר לפיד. "בסופו של דבר, חבר כנסת ממפלגתו הוא זה שארגן בזמנו את 'מצעד הבהמות' (בצלאל סמוטריץ'). בממשלה הקודמת היינו צריכים להילחם בשביל להעביר דברים כמו חוק הפונדקאות או נקודות זיכוי לזוגות להט"בים. הכול היה במלחמה מולם".

 

לסיום הבהיר לפיד כי ישנה חולשה מוחלטת של השלטון בישראל. "עד שלא יהיה כאן שלטון חזק, אז המצב הנוכחי יימשך. אין לנו הרבה זמן. אנחנו כן יכולים להחזיר מרכז חזק שפוי עם שלטון אמיתי ומנהיגות אמיתית. רק נתניהו איבד את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי ניצן דרור
לפיד
צילום: אבי חי ניצן דרור
מומלצים