שתף קטע נבחר

השרב מגיע לשיא: כך תחסכו בחשמל

מהי הטמפרטורה המומלצת להפעלת המזגן, באיזו תדירות כדאי לנקות את מסנני המזגן ואיך תורמות הנורות החסכוניות לשמירה על הקור? טיפים לשימוש מושכל בחשמל

החום הכבד שהחל בסוף השבוע מגיע לשיא, ועמו עולה גם צריכת החשמל . כדי לצמצם ככל שניתן את החשבון, לפניכם טיפים והמלצות לשימוש מושכל בחשמל - באדיבות חברת החשמל.

 

חום אימים: נשבר שיא הביקוש לחשמל בשבת

הולך להיות חם. מאוד. איך נתגונן מהשרב?

מתעקשים לרוץ גם בעומס חום כבד? כך תעשו זאת

כל מה שצריך לדעת לפני גל החום הקיצוני

 

רוכשים מזגן? ודאו שהוא יעיל לפני רכישת מזגן, התייעצו עם מומחה לגבי התאמתו לגודל החדר, מיקומו, ואופי השימוש בו, ורכשו מזגן בעל דירוג אנרגטי גבוה ככל האפשר, רצוי A.

 

שמרו על ניקיון מסנני המזגן - נקו אותם לפחות פעמיים בשנה. בקיץ, כוונו את תריסי המזגן כלפי מעלה וסיגרו חלונות ודלתות כאשר המזגן פועל. יוצאים מהחדר לזמן ממושך? כבו את המזגן.

 

הטמפרטורה המומלצת בבית בקיץ היא כ-25 מעלות. כיוון המזגן לכל מעלה פחות גורם לעלייה של כ-5% בצריכת החשמל שלו.

 (צילום: יוסי וייס חברת החשמל) (צילום: יוסי וייס חברת החשמל)
(צילום: יוסי וייס חברת החשמל)
 

נצלו את השמש בקיץ, וגם בשאר חודשי השנה, האמצעי היעיל ביותר לחימום מים הוא דוד השמש. לפני הקיץ דאגו לנקות את הקולטים מאבק ומלכלוך, וודאו שדבר אינו מטיל עליהם צל.

 

נורות חסכוניות - חוסכות גם במיזוג: החליפו את נורות הליבון וההלוגן הישנות בנורות חסכוניות, ותרוויחו מכל הכיוונים: הנורות החדשות צורכות פחות חשמל, מאריכות ימים הרבה יותר מנורות הליבון, ואינן פולטות כמעט חום - וכך מפחיתות את צריכת החשמל למיזוג אוויר. אל תתנו לחום לחדור למקרר ולמקפיא הקפידו על סגירה טובה של דלתות המקרר והמקפיא, וודאו כי אטמי הגומי מסביב לדלת תקינים ומאפשרים סגירה הרמטית.

 

טיפים לבטיחות בחשמל

הילדים עדיין בחופשה, וחברת החשמל מפרסמת המלצות שייסעו לעבור את הקיץ בשלום.

 

מים וחשמל ביחד - זה מסוכן: לא ניגשים למכשירי חשמל בידיים רטובות או כשהרגליים יחפות.

 

יש בבית ילדים קטנים? התקינו בכל הבית שקעים בטיחותיים המוגנים באמצעות תריס מגן, מכסה או פקק מיוחד. אל תשתמשו במכשירי חשמל בקרבת מים וליד הבריכה.

 

איך מתמודדים עם גל החום? צפו

 

מכשיר לא תקין מסכן חיים: אל תשתמשו במכשירי חשמל פגומים, כאלו שחוט החשמל בהם קרוע, או שהחיבור שלהם לתקע חשוף.

 

זקוקים לתיקון או לעבודת חשמל? הזמינו רק חשמלאי מורשה, גם לביצוע עבודות פשוטות, ואל תנסו לתקן בעצמכם. ביצוע עבודות חשמל בידי אדם שאינו מוסמך לכך הוא גם עבירה על החוק וגם עלול לסכן חיים.

 

עוברים דירה? הזמינו חשמלאי מורשה לבדיקת מיתקן החשמל בדירה החדשה.

 

האם ההארקה תקינה? יש לבדוק את ההארקה, באמצעות חשמלאי בודק, אחת ל-10 שנים, ובדירות שנבנו לפני 1979 - אחת ל-5 שנים. נוסף לכך, מומלץ לבדוק את תקינות ההארקה לאחר שיפוץ דירה או מעבר לדירה חדשה.

 

בחוץ לא מטפסים על עמודי חשמל, לא פותחים ארונות חשמל, ולא משחקים לידם. נתקלתם בארון חשמל פתוח או בחוט חשמל קרוע ברחוב או בחצר? התקשרו מייד 103 לחברת החשמל או 100 למשטרה, או דווחו באפליקציה של חברת החשמל, והרחיקו כל מי שנמצא בסביבה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: יוסי וייס חברת החשמל
צילום: יוסי וייס חברת החשמל
מומלצים