שתף קטע נבחר

הובא למנוחות החייל שנשרף בבסיסו לצלילי שירו "אני זוכר"

סמל בר אלימלך נשרף בבסיסו במצפה רמון מסיבה שטרם הובררה. על פי עדויות חיילים, באותו היום נוקו המגורים בחומר דליק. אביו של ההרוג: המוזיקה הייתה חלק משמעותי מחייו

 

בר ז"ל (מימין ואביו יצחק. היה בן יחיד ()
בר ז"ל (מימין ואביו יצחק. היה בן יחיד

 

מאות ליוו הערב למנוחות את הסמל בר אלימלך מקרית ביאליק, שנאבק במשך חודש על חייו לאחר שנכווה קשות בשריפה שפרצה בבסיס חיל האוויר "רמון" במצפה רמון. במשטרה הצבאית חוקרים את נסיבות הדליקה הקטלנית, ונחקר חשד שנגרמה כתוצאה מהתלקחות חומר דליק ששימש לניקוי בית המגורים באותו היום. אלימלך ז"ל הותיר אחריו הורים, שמחה ויצחק.

 

אלימלך ז"ל בן ה-21 נקבר בחלקה הצבאית בבית העלמין צור שלום בקריית ביאליק, לצלילי שירו "אנ זוכר". אביו סיפר שבמהלך אשפוזו פנה לתחנות הרדיו וביקש להשמיע את שירו המקורי של בנו, מתוך מחשבה ששמיעתו תעזור לו להתאושש. "המוזיקה הייתה חלק משמעותי מחייו", סיפר. "מגיל קטן הוא ניגן על גיטרה. בכל פעם קניתי לו גיטרות חדשות וגדולות יותר. הוא ניגן עם להקה בעכו ושם פיתח יותר את המוסיקה והשירה שלו. אפשר להגיד ששר את מה שחווה בחייו. גם שירים מקוריים שכתב, וגם גרסאות כיסוי".

 

מילות השיר של אלימלך ז"ל אומרות: "אני זוכר את המקום שבו ישבנו// אני זוכר גם בלילה שעבדנו// אני זוכר את הפרח בשדה// את החיוך שלא נראה // את הזמן שלא יחזור לא ארצה // שקט עכשיו בין קירות שעומדים // בין שתיקה זועקת לתוך נבוכים, לא עצרתי לשנייה // לא אמרתי שום מילה, רק רציתי להיאבד בחשכה".

 

"בר אהב לשיר", סיפר האב. "הוא אהב את החיים ולווה בימי חייו בחברים רבים ואוהבים. מספר הצפיות בשיר זינק בתקופה שהוא היה מאושפז מ-35 ליותר מ-1,700. הוא היה אהוב מאוד על כולם. הוא חידש את השיר 'כשאלך', והנה הוא הלך".

 

חקירת המקרה נמשכת

חודש אחרי השריפה ועדיין לא הצליחו החוקרים לקבוע כי יש לנקוט צעדים נגד גורם פיקודי כלשהו בבסיס. על פי עדויות של חיילים המשרתים בבסיס, הם התבקשו על ידי מפקדיהם באותו היום לנקות את שאריות הצביעה בחדרים כחלק מההכנות למסדר מפקד הבסיס. אלא שלצורך כך המפקדים הביאו לחיילים דלק סילוני המשמש למטוסי קרב ולמסוקים, ונחשב לדליק במיוחד, בדומה לטרמפנטין או טינר. לפי פקודות הצבא אסור לאכסן בחדרים חומרים מסוג אלו, וגם אם מתאפשר שימוש בהם בתוך חללים סגורים, הדבר ייעשה במשורה ולאחר תדרוך קפדני לחיילים שייעשו שימוש בחומר.

 

בצבא עדיין חוקרים האם היה נכון לתת לחיילים להשתמש בחומר המסוכן בתוך מתחמי המגורים שלהם, והאם הם תודרכו בהתאם לפקודות לפני השימוש על ידי המפקדים. אחד מכיווני החקירה שנבדקים הם נוגעים לאפשרות

 שהדלקת סיגריה גרמה להצתת החדר, שממנו נפצע גם חייל נוסף.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית, תגובש חוות דעת הפרקליטות וזו תימסר למשפחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים