שתף קטע נבחר

לוין על הפיגועים: "הסתה נגד ציבורים שלמים"

שר התיירות מוחה על האצבע שמופנית כלפי הימין בעקבות הפיגועים במצעד הגאווה ובכפר דומא: "מערכת המשפט לא מתמודדת". על לפיד: "חסר אחריות"

 

 

"הניסיון לקחת יחידים שעושים מעשים נוראים ולהשליך מהם על ציבורים שלמים הוא פסול ומסית. אני מציע לעסוק בהעמקת החיבור וגישור על הפערים הפנימיים ובתפיסת האנשים השפלים כמה שיותר מהר", כך אמר היום (א') שר התיירות יריב לוין, בתגובה לחצים שהופנו לכיוון הממשלה בעקבות הפיגוע ביום שישי בכפר דומא ליד שכם, שבו נשרף למוות עלי דוואבשה בן השנה וחצי ובני משפחתו נפצעו קשה.

 

בראיון באולפן ynet הפנה השר לוין אצבע מאשימה כלפי מערכת המשפט בישראל: "היא לא מצליחה להתמודד נכון עם הרבה מאוד בעיות בחברה הישראלית. פעם זה פיגועים פליליים, פעם זה טרור פלסטיני, פעם זה טרור יהודי ופעם זה נושאים אחרים. אני חושב שמערכת המשפט זקוקה לשינויים יסודיים".

 

לגבי טרוריסטים יהודים הוסיף: "צריך לעשות בדיוק מה שצריך לעשות כלפי כל חשוד אחר בעבירות חמורות: לעצור אותם, להעמיד אותם לדין בהליך שלא נמשך שנים ולהשית עליהם עונש כזה שיבטיח את זה שיישבו מאחורי סורג ובריח ולא יוכלו לשוב ולעשות מעשים מהסוג הזה".

 

בתגובה לביקורת בתוך המערכת הפוליטית, שבמסגרתה אמר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שראש הממשלה בנימין נתניהו "איבד שליטה" על המדינה אמר לוין: "לפיד הוא פוליטיקאי חסר אחריות, ציני, אומר דברי הבל, דווקא בשעות שבהן נדרשת אחריות. כאשר אנחנו נמצאים בשיאו של המאבק בנושא הגרעין האיראני נזכר יאיר לפיד לתקוף את מדיניות ישראל מבפנים, ואותו דבר הוא עושה גם עכשיו".

 

על פיגוע הדקירה של ישי שליסל במצעד הגאווה ביום חמישי אמר השר לוין: "זה פשע שנאה נתעב. שוב, זה כישלון גדול של מערכת המשפט שאפשרה לאותו דוקר לצאת לחופשי לאחר מספר שנים לא מספיק בכלא והשיבה אותו לשורות החברה כאילו דבר לא קרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר, ניצן דרור ואבי חי
השר יריב לוין
צילום: עפר מאיר, ניצן דרור ואבי חי
מומלצים