שתף קטע נבחר

דרישה מנתניהו: פתרון לצפיפות בכיתות - או שיבוש שנת הלימודים

יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס פנה לראש הממשלה במחאה על היעדר התייחסות לסוגיה בתקציב הקרוב: "הלימודים לא יוכלו להתחדש כרגיל"

 

 

חודש לפני שהתלמידים חוזרים לבתי הספר, מתעוררת המחאה נגד הצפיפות בכיתות : יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס שלח הערב (א') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו שבו הוא מתריע כי בהיעדר פיתרון לבעיה, שנת הלימודים לא תוכל להיפתח כסדרה. ביבס מלין על כך שבתקציב 2016-2015 אין כל התייחסות לנושא, והבהיר שמתוכנן מאבק משותף של הרשויות המקומיות, פורום ועדי ההורים והנהגת ההורים אם לא יגובש פתרון ויוקצו המשאבים הנדרשים לכך.

 

במכתב טוען ביבס שהטיפול בסוגיה הופקר: "נושא הצפיפות בכיתות הוא אחד היעדים המרכזיים של מערכת החינוך בישראל. הורדת מספר התלמידים בכיתה ל-32 הוא מרכיב חשוב בהעלאת ההישגים והזכאות לבגרות, לצד שיפור האקלים החינוכי וסביבת הלימוד בכתה. המצב כיום, שבו בחלק ניכר מהכיתות לומדים כמעט 40 תלמידים, הוא בלתי נסבל הדורש פתרון מידי".

 

ארכיון. חיים ביבס (צילום: חורחה נובמינסקי) (צילום: חורחה נובמינסקי)
ארכיון. חיים ביבס(צילום: חורחה נובמינסקי)

 

הוא מזכיר לנתניהו שעל רקע המחאות החוזרות ונשנות התחייבה ממשלת ישראל יותר מפעם אחת לתקצב פתרון לבעיה. לדבריו, העובדה שבתקציב הקרוב אין כל התייחסות לנושא היא זלזול בתלמידי ישראל וההורים, "כאשר לנושאים סקטוריאליים רבים נמצאו משאבים ופתרונות".

 

במכתבו ששלח לראש הממשלה דורש ביבס להכניס סעיף תקציבי ייעודי בבסיס תקציב 2016-2015, שיכלל בתוכנית רב שנתית (עד 10 שנים) בעלות של 500 מיליון שקל בשנה.

 

דרישה נוספת של ביבס מנתניהו היא להגדיר "סל תלמיד" בסיסי המשקף את כלל שירותי החינוך הניתנים לכל תלמיד במדינת ישראל בתקצוב ממשלתי מלא, בדומה לסל הבריאות: "כבר היום החינוך הממלכתי במדינת ישראל מקופח, מופלה לרעה ולא מושקעים בו התקציבים הראויים, והנטל נופל על הרשויות המקומיות. השלטון המקומי יהיה המגן של החינוך הממלכתי בישראל ויעשה ככל יכולתו כדי להיאבק על עתידו והצלחתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים