שתף קטע נבחר

תיעוד: רגעי האימה לאחר פיגוע הבקת"ב

סרטון שהגיע לידי ynet מתעד את הרגעים הראשונים לאחר שהושלך בקבוק תבערה על רכב שבו נסעו זוג ישראלים באזור בית חנינא בירושלים. השניים הצליחו לצאת מהרכב והוא המשיך להידרדר עד שנתקע במשאית. צפו

 

כך נראה פיגוע בקבוק תבערה: סרטון שהגיע לידי ynet מתעד את הרגעים הראשונים שבו עלה באש הרכב שנפגע אתמול (ב') מבקבוק התבערה שבו נסעו זוג ישראלים במחלף בנציון נתניהו סמוך לבית חנינא בירושלים. מפגיעת בקבוק התבערה נפגעה צעירה כבת 27 באורח בינוני ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם עם כוויות ב-25 אחוזים מגופה, בעיקר בגפיים התחתונות.

 

את חקירת שריפת הרכב ביצע חוקר הכיבוי רשף משנה צדוק שליו. חקירה ראשונית העלתה כי בקבוק התבערה הושלך לעבר הרכב לפני הרמזור. הצעירה שנפגעה ובעלה יצאו מהרכב ובסרטון ניתן לראות את המכונית מידרדרת עד שלבסוף נתקעה במשאית. הרכב שנפגע מבקבוק התבערה נשרף כליל ואילו המשאית ניזוקה חלקית מהאש.

 

דביר עדני, חובש של איחוד הצלה, היה עד לפיגוע עת נסע מאחורי המכונית שנפגעה. לדבריו, "סמוך לשעה שמונה בערב נסעתי מהעבודה במרכז ירושלים לבית שלי בפסגת זאב. פתאום שמתי לב שהרכב לפני בוער. כמה שניות עברו עד שהספקתי להבין מה קורה והרכב הידרדר לכיוון הרכב שלי ופגע גם בו". עדני סיפר כי נפגע בתאונה אבל התעשת והוציא ציוד רפואי שהיה ברשותו כחובש מתנדב בארגון איחוד הצלה. "יצאתי לכיוון הפצועים. הגשתי טיפול רפואי ראשוני לאישה, צעירה שנפצעה מכוויות ובהמשך כשהגיעו שאר הכוחות גם אני פוניתי לקבלת טיפול רפואי".

 

עדני הוסיף כי כשהמכונית הידרדרה לכיוונו, הוא ראה "בעצם רכב בוער מתקרב לכיווני. נשמעו פיצוצים, ראיתי אנשים עם כלי נשק, עוד לא עיכלתי מה קורה אז בעצם התכופפתי פשוט בתוך הרכב. כמה שניות לאחר מכן כשהבנתי שהאזור פחות או יותר בטוח לא היססתי והבנתי שהדבר הראשון שאני צריך לעשות כחובש זה להגיש עזרה לנפגעים". עדני הוסיף כי הוא מתפלל להחלמתה המהירה של הפצועה.  

 

"באנו לעזור, לא חשבנו לרגע"

בסרטון אחר המתעד את האירוע נראה הרכב הבוער מתוך מונית שירות שנסעה על הכביש מכיוון מחלף בנציון לצומת בית חנינא. קודם לכן, חייל שהיה במקום החל לכבות את הרכב הבוער עם מטף, אולם נפגע קל משאיפת עשן ופונה גם הוא להדסה עין כרם. החייל, דוד אומנסקי סיפר אתמול ל-ynet: "חזרתי מפעילות וראיתי רכב שנפגע מבקבוק תבערה. באנו לעזור, לא חשבנו לרגע. הבאנו מטף, ניסיתי לכבות ולא כל כך הצלחתי. הם כבר היו בחוץ, רק כיביתי את השריפה ואבטחתי אותם. האירוע נמשך כמה דקות".

 

הוא הוסיף ותיאר את השתלשלות האירועים: "עברנו את האנשים, ראיתי אישה על הרצפה והרכב עולה באש. תפסתי את המטף וכיביתי. אין שום פחד ברגעים האלה. שאלתי את האישה מה קרה. היא אמרה שהיא נפגעה, לא ראתה מאיפה. באתי לכבות, וכנראה התפוצץ הצמיג ופגע לי בפרצוף. עשיתי מה שהיה צריך לעשות, כל אחד היה עושה את זה". אדם נוסף שהיה במקום נפגע קל מהידרדרות הרכב.

 

רס"ר מוחי עליאן, מפקד צוות כיבוי שפעל בשריפה, הוסיף: "הוקפצנו לכביש 20 ליד בית חנינא עם הצוות שלי ושני צוותי כיבוי נוספים בעקבות דיווח על רכבים בוערים. הגענו תוך זמן קצר למקום והבחנו ברכב בוער כליל ובסמוך אליו רכב נוסף שנפגע גם הוא מהאש לאחר שהרכב הבוער התנגש בו. התחלנו מיד בפעולות כיבוי באמצעות קצף וחומרי כיבוי נוספים, פעלנו במהירות ובזהירות מכיוון שמכל הדלק ברכב התבקע והדלק שנשפך ממנו החל לבעור ולסכן רכבים סמוכים נוספים. לאחר כמה דקות השתלטנו על השריפה.

 

התייר מדמם מראשו ומלווה בשוטרים מחוץ להר הבית ()
התייר מדמם מראשו ומלווה בשוטרים מחוץ להר הבית

במקביל, תייר צרפתי שעלה הבוקר להר הבית בירושלים הותקף על-ידי כמה מוסלמים לאחר שהבחינו כי הוא נשא עמו דגל ישראל. המשטרה הפרידה בין הנצים והוציאה את התייר מהמתחם. לאחר מכן הוא עוכב לחקירה בחשד שהפר את כללי הביקור במקום, ושוחרר.

 

לצד התייר התגודדו מוסלמים ומוסלמיות וצעקו לעברו קריאות גנאי וקריאות "אללה אכבר". התייר נפגע באורח קל מאוד ולא נזקק לטיפול רפואי. כעבור כמה שעות נעצרו שישה אנשי וואקף בחשד שתקפו אותו, משום שהניף דגל ישראל. מחקירתם עלה כי חלקם סברו שהוא יהודי ממוצא אתיופי. אחד מהם חשוד שגם ניסה לשדוד את התייר בזמן שזה היה שרוע על הרצפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים