שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: shutterstock

  ת"א ובת ים: כ-400 דירות חדשות במגדלים

  ועדות התכנון אישרו תוכניות בנייה בדרום ת"א ובבת ים. בין היתר אושרה תוכנית להרחבת שכונת כפר שלם בת"א ולהקמת מגדלי תעסוקה באזור לה גווארדיה; ובבת ים אושרה תוכנית להקמת מגדל חדש בכניסה המזרחית לעיר

  תוכניות חדשות בצנרת התכנון בגוש דן: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה השבוע להפקדה 3 תוכניות בנייה בתל-אביב ושתי תוכניות בנייה בבת ים. כעת יינתן לציבור פרק זמן של כ-60 יום להגיש את התנגדויותיו, ויזמי התוכנית יצטרכו לבצע שינויים בהתאם.

   

  צנרת התכנון - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

  פינוי-בינוי ענק בהרצליה: כמעט 2,000 דירות

  עיריית ת"א אישרה את קירוי נתיבי איילון

  יישוב חדש ישלב אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים

   

  >>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

   

  ת"א: מגדלים למגורים ולתעסוקה

  בתל-אביב, אושרה תוכנית "מח"ל-משה דיין" להקמת מתחם מגורים עם 155 דירות לצד שטחי מסחר ברחוב משה דיין, בכניסה המערבית לשכונת כפר שלם. לדברי גילה אורון, יו"ר הוועדה, התוכנית תהווה "שער לכפר שלם". מתחם המגורים יכלול בניינים בגובה של 8 קומות ומגדלים בגובה של 24 קומות. מדובר במגרש בגודל של כ-7 דונם, עם זכויות בנייה של 18,900 מ"ר. מכלל הדירות שייבנו, 20% יהיו קטנות בשטח של 80 מ"ר.

   

  תוכנית נוספת שאושרה בתל-אביב היא להקמת מגדל אלדן בקרן הרחובות לבנדה וראש פינה, בסמוך למחלף לה גווארדיה. מדובר במגדל בגובה 25 קומות עם 8 קומות מרתף על שטח של שני דונם, שיכלול שימושים מעורבים של מסחר, משרדים ומגורים. בוועדה ציינו כי "המגדל יהווה נקודת ציון חדשה בעיר, באזור המאופיין בשימושים מעורבים של מסחר, משרדים ומגורים בקומות עליונות".

  שכונת כפר שלם. תשודרג (צילום: יהונתן צור) (צילום: יהונתן צור)
  שכונת כפר שלם. תשודרג

  בסך הכל יכלול המגדל 12,300 מ"ר, מתוכם 9,300 מ"ר לתעסוקה כולל חזית מסחרית לכיוון רחוב ראש פינה, וכן 3,000 מ"ר לבניית 40 דירות מגורים. עוד הוסיפו בוועדה כי "התוכנית מבטיחה שמירה על מצוק הכורכר הנמצא במקום, שמסביבו תישמר רצועה של 5 מטרים למעבר חופשי של הציבור ללא בינוי". מדרום, ברחוב לבנדה, הוגשה תוכנית הקובעת בנייה מרקמית בתמהיל שימושים זהה של מסחר תעסוקה ומגורים לאורך הרחוב, בהתאם לעקרונות תוכנית המתאר של תל-אביב.

   

  ואילו ברחוב המסגר, לא רחוק משם, אושרה תוכנית "המסגר 2" להקמת מגדל תעסוקה הכולל משרדים ומסחר, שתאפשר גם הרחבה של רחוב מיקוניס הגובל בתוכנית מצפון עד רחוב לה גווארדיה בדרום. זאת במטרה לאפשר מרחב גדול יותר עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים. המגדל יכלול 30 קומות שיתפרשו על פני 23 אלף מ"ר, מתוכם 1,100 מ"ר יהיו מיועדים לשטחי ציבור.

   

  צפו: אלה תוכניות הבנייה העתידיות בת"א

   

   

  בת ים: עירוב שימושים ויותר שטחים ציבוריים

  בבת ים אושרה תוכנית להקמת מתחם של עירוב שימושים (מסחר, תעסוקה ומגורים) ברחוב הקוממיות, מדרום לרחוב קרן היסוד וממזרח לרחוב שפרבר. המתחם, בהיקף של כ-7 דונם, יכלול שני מגדלים בגובה 29 קומות עם שימושים של מסחר בהיקף 800 מ"ר בקומת הקרקע בחזית לרחוב הקוממיות, מעליה משרדים בהיקף של 5,400 מ"ר ומעל מגורים בהיקף של 170 יחידות דיור. 20% מהן יהיו דירות קטנות.

   

   (הדמיה: חברת מנרב) (הדמיה: חברת מנרב)
  (הדמיה: חברת מנרב)

  עוד כוללת התוכנית 250 מ"ר שטחי ציבור מתוך הבניינים שייבנו. בחזית המתחם כלפי רחוב הקוממיות מתוכנן ציר ירוק ברוחב של 25 מטרים, המהווה חלק מציר עירוני ראשי בהתאם לתוכנית המתאר המחוזית, המחבר את חולון, דרך בת ים מערבה לכיוון הים. המתחם ממוקם בכניסה המזרחית לעיר, בסמוך לרכבת הקלה ולנתיבי איילון.

   

  במקביל, אושרה תוכנית להגדלת השטח הציבורי במתחם הריביירה בחוף בת ים על חשבון שטח למלונאות בבעלות העירייה. כמו כן אישרה הוועדה תיקון לתוכנית במתחם אורט ישראל, שאמור לאפשר את הפקדתה בקרוב. מדובר בתוכנית להקמת מגדל בן 25 קומות במתחם UP - אזור העסקים המתחדש בבת ים. המגדל יכלול 65 דירות, 12 אלף מ"ר לתעסוקה, 1,000 מ"ר למסחר ו-650 מ"ר לשטח ציבורי.

   

  בנוסף, דנה הוועדה בתוכנית מתחם בנימיני - תוכנית עם היקפי בנייה משמעותיים למתחם בן 13 דונם בעירוב שימושים, בכניסה הראשית אל אזור העסקים UP מצפון, ברחובות יוספטל וניסנבאום, בסמוך לרכבת הקלה. התוכנית כוללת הקמת מרכז למסחר, בילוי ושימושים ציבוריים בהיקף של כ-20 אלף מ"ר. מעל למרכז המסחר יוקמו מגדל משרדים בן 44 קומות ושני מגדלי מגורים בני 35 קומות עם 285 דירות. במתחם כיום יש גינה זמנית ומבנה תעשייה ישן בן שתי קומות.

   

  מחר צפוי להתקיים דיון נוסף, בו צפויות לעבור בין היתר תוכנית פינוי-בינוי בפינת הרחובות ירושלים וסוקולוב. התוכנית תכלול מגדל בן 35 קומות עם 204 דירות, במקום 4 מבנים בני 1-4 קומות עם 51 דירות כיום. כמו כן, צפויה לקבל אישור תוכנית פינוי-בינוי בהיקף של 180 דירות בפינת הרחובות הרצל וז'בוטינסקי. תוכנית זו מקצה שטח של כחצי דונם לטובת הקמת גני ילדים ומעון יום.

   

  לדברי יוסי בכר, ראש העיר בת ים, "שימוש יעיל של משאבי הקרקע יאפשר את הגדלת הכנסות העירייה מארנונה עסקית, שתיטיב עם תושבי העיר. שתיים מהתוכניות שאושרו צמודות לקו הנתיב האדום של הרכבת הקלה, שיקנה בסופו של יום נגישות מירבית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  תל-אביב. משדרגים את דרום העיר
  צילום: ירון ברנר
  צילום: דודו אזלאי
  בת ים. ממשיכים לבנות
  צילום: דודו אזלאי
  מומלצים