שתף קטע נבחר

שקד השלימה את הרכבת הוועדה למניעת הסתה באינטרנט

שרת המשפטים השלימה את הרכבת "הוועדה לגבולות בין חופש הביטוי לחופש השיסוי". המינוי התעכב לאחר שניצב בדימוס סגלוביץ סירב לשבת עם העיתונאי חגי סגל ועזב את הוועדה

 

השופטת בדימוס עדנה ארבל. יו"ר הוועדה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השופטת בדימוס עדנה ארבל. יו"ר הוועדה(צילום: גיל יוחנן)

שרת המשפטים איילת שקד השלימה את הרכבת צוות הוועדה הציבורית לגבולות בין חופש הביטוי וחופש השיסוי. הוועדה מונתה במטרה לגבש אמצעים להגנה על הציבור ועל נושאי משרה בשירות הציבורי מפני פעילות ופרסומים פוגעניים, כמו גם בריונות ברשת. בראש הוועדה תכהן שופטת בית המשפט העליון בדימוס עדנה ארבל.

 

שקד הסבירה כי "בשנים האחרונות מתגברת תופעה של פרסומים בעיקר באינטרנט, הפוגעים קשות בשמם הטוב או בפרטיותם של מושאי הפרסום. כאשר מדובר בעובדי ציבור, בהם שופטים, שוטרים, עובדים בתחום הרווחה, מגייסים לצה"ל ועוד, קיים חשש נוסף מלבד הפגיעה בזכויותיהם, והוא כי עלולה להיפגע גם תקינות תפקודו של השירות הציבורי. תוצאות פרסומים אלו לעתים הרות גורל. לא לשווא נכתב בספר משלי, 'חיים ומוות ביד הלשון'". 

חגי סגל, יואב סגלוביץ' (צילום: יאיר שגיא, אלעד גרשגורן) (צילום: יאיר שגיא, אלעד גרשגורן)
חגי סגל, יואב סגלוביץ'(צילום: יאיר שגיא, אלעד גרשגורן)
 

לדברי שרת המשפטים, התופעה רחבת היקף וכוללת גם חלוקה, הדבקה ופרסום של מודעות עם מסר פוגעני בשכונת מגוריו של מושאי הפרסום וכן הפגנות בלתי פוסקות בסמוך לביתהם וחשש לפגיעה בהם.

 

בכתב המינוי ציינה השרה שלשם התמודדות עם תופעה זו מתבקשת הוועדה לגבש אמצעים להגנה על הציבור, תוך שמירה על האיזון הנדרש בין חופש הביטוי והשיח החופשי המאפיין את רשת האינטרנט, לבין ההגנה על הנפגעים מהפרסום.

 

 

הוועדה תזמן גורמים רלוונטיים על פי שיקול דעתה, ותשמע את עמדתם. חבריה יורשו לקבל חוות דעת ממשרדי ממשלה וגם של נציגי התקשורת, עמדות המגזר השלישי והציבור.

 

מינוי חברי הוועדה התעכב לאחר שראש אגף חקירות לשעבר יואב סגלוביץ' סירב לכהן בוועדה לצדו של העיתונאי חגי סגל, שבעברו היה חבר המחתרת היהודית.

 

לפיכך עם חברי הוועדה נמנים לבסוף נשיאת בית המשפט המחוזי תל אביב השופטת דבורה ברלינר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי, הסנגור הציבורי הארצי יואב ספיר, פרופ' אסא כשר, ח"כ לשעבר פרופ' אריה אלדד וחגי סגל. גם שופט בית משפט השלום מיכאל קרשן ,ד"ר נמרוד קוזלובסקי, ד"ר הדר דנציג, ד"ר חיים ויסמונסקי, ד"ר ענת פלג והפרשנית הפוליטית החרדית שרי רוט יישבו בה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים