שתף קטע נבחר

לפיד: נתניהו מנצל פיגוע להעמיק את השסע

ראש הממשלה תהה לאחר הפיגוע בשילה לגבי "אותם אלה שמיהרו לגנות פיגוע נגד פלסטינים, שותקים בשעה שהטרור מופנה נגד יהודים". לפיד: "תפקידך לאחד ולפייס. אתה לא ראוי להיות ראש ממשלה". המחנה הציוני: "מקווים שיפסיק להתנהל כאחרון הטוקבקיסטים"

 

 

 

הצהרתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מיד לאחר פיגוע הדריסה בשילה ממשיכה לעורר הדים. הבוקר (יום ו') אמר יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, כי "מי שמנצל פיגוע דריסה להעמיק את השסע בין אזרחי המדינה, לא ראוי להיות ראש ממשלה". הוא נשא דברים במכללה האקדמית אשקלון.

 

נתניהו בפייסבוק, לאחר הפיגוע  ()
נתניהו בפייסבוק, לאחר הפיגוע

 

בהודעה לעיתונות שפרסם ראש הממשלה מיד לאחר הפיגוע, שבו נפצעו שני חיילים באורח קשה ואחד קל, כתב נתניהו: "ברצוני לשבח את פעולת חיילי צה''ל שהגיבו במהירות וניטרלו את המחבל הדורס, ולאחל החלמה שלמה לפצועים. תמוה בעיניי שאותם אלה שמיהרו לגנות פיגוע נגד פלסטינים, שותקים בשעה שהטרור מופנה נגד יהודים".

 

לפיד תקף את ראש הממשלה: "הוא אמר שהוא מגנה את הפיגוע, אבל אז התחיל לעשות חשבונות אם אלו שגינו את הפיגוע נגד ערבים, גינו מספיק את הפיגוע נגד יהודים. ראש הממשלה, האם זה התפקיד שלך? לקחת פיגוע ולסכסך בין הישראלים עוד קצת? לפצל ולשסות אחד נגד השני?".

 

 

עוד תהה לפיד: "אתה ראש ממשלת ישראל. התפקיד שלך הוא לאחד ולפייס, לא להעמיק עוד יותר את השסע והשנאה בישראל. בטרור, יהודי או לא יהודי צריך להכות ביד קשה, אך בו בזמן צריך לזכור שיש לנו חיים משותפים לנהל. תפקידה של הנהגה הוא לאפשר לאנשים לחיות יחד".

 

גם במחנה הציוני גינו אתמול את נתניהו על הדברים: "חבל שבמקום להילחם בטרור כפי שנדרש, ממשיך ראש ממשלת ישראל לפגוע באחדות העם בעת הקשה הזאת, לשסות ולזרוע שנאת חינם נגד יריביו הפוליטיים, בלי כל קשר לעובדות. כך לא מתנהג ראש ממשלה עם טיפה אחריות ורצינות בישראל.

 

"המחנה הציוני וראשיו גינו וימשיכו לגנות כל מעשה טרור נגד אזרחי המדינה וימשיכו לדרוש מראש הממשלה לפעול נגד הטרור ולתת ביטחון לאזרחי ישראל. אנו שולחים החלמה מהירה לפצועים, ומקווים שראש הממשלה יפסיק להתנהל כאחרון הטוקבקיסטים בעת הקשה הזאת. מנהיג פועל נגד אויבים אמיתיים פוליטיקאי נגד יריביו הפוליטיים. כשקוראים את תגובת נתניהו אחרי פיגוע הדריסה המתועב ברור מה הוא".

 

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון כתבה: "נתניהו, אתה מסית קטן ופחדן. העובדות לא משנות במסע השיסוי וההתקרבנות שלך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
יאיר לפיד
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים