שתף קטע נבחר

מאות הגיעו לתמוך בריבלין: "מחווה מרגשת"

אחרי שבוע קשה של מתקפות נגדו, מאות התאספו מחוץ למשכן הנשיא בירושלים לקבלת שבת. ריבלין יצא אליהם והודה להם. "ברגעי המבחן אזרחי המדינה דומים אחד לשני"

 

שבוע לא קל עבר על נשיא המדינה ראובן ריבלין שספג נאצות על הגינויים שהשמיע נגד פיגוע הטרור היהודי. ריבלין נאלץ לחזות בתמונות שלו שהופצו ברשת עם בגדים של קצין נאצי ועם כאפייה. הערב (ו') מאות אזרחים ערכו לו מחווה מרגשת.

 

נשיא המדינה יצא מביתו במשכן בירושלים וראה מאות אזרחים שהתאספו במקום לקבלת שבת. ריבלין הודה למגיעים על הזמן שהקדישו ועל המחווה המרגשת שערכו לו.

 

"התרגשתי לראות את מאות האזרחים שהתאספו ברוח אחדות ישראל", כתב ריבלין בעמוד הפייסבוק שלו. אני יודע עד כמה העם שלנו מאוחד. המפגש איתם מרחיב לב".

התרגש מהמחווה. ריבלין מחוץ למשכן הנשיא (צילום: קובי גדעון ,לע"מ) (צילום: קובי גדעון ,לע
התרגש מהמחווה. ריבלין מחוץ למשכן הנשיא(צילום: קובי גדעון ,לע"מ)
 (צילום: קובי גדעון ,לע"מ) (צילום: קובי גדעון ,לע
(צילום: קובי גדעון ,לע"מ)

 (צילום: קובי גדעון ,לע"מ) (צילום: קובי גדעון ,לע
(צילום: קובי גדעון ,לע"מ)

למגיעים למשכן אמר ריבלין: "העם מאוחד ברגעים המתבקשים של המשבר והסכנה, אבל גם ברגעים אחרים של מבחן. כולנו, אזרחי המדינה הזו, דומים האחד לשני וככה אנחנו רוצים לחיות כשווים בין שווים".

 

ריבלין גם ביקש ממאות האנשים להשתדל לשמור על השקט. "אף שאנחנו קצת מפריעים לשכנים שלנו, וסליחה על כך, ידידיי על המרפסות", אמר הנשיא לנוכחים במקום".

 

בראיון ל-ynet לרגל ציון שנה לכהונתו במשכן בירושלים, הבהיר ריבלין כי הוא לא מפחד. "הם לא ירתיעו אותי", מבטיח הנשיא. כשנשאל אם הוא השתנה והאם מעמדו כנשיא המדינה הפכה אותו ל"שמאלן" כפי שהאשימו אותו מתנגדיו - ריבלין צוחק. "לא שיניתי דבר ממה שאמרתי. בימין אמרו בעבר שאני יותר מדי ליברלי. ההפתעה היא בשמאל. בימין לא הבינו שמדינה יהודית ודמוקרטית פירושה שהיא דמוקרטית לכולם. בגילי, בכל מקרה קשה לראות את הדברים אחרת".

 

"טרור הוא טרור הוא טרור", הוסיף הנשיא בראיון ל-ynet, "ולא משנה מה הגזע שלו. יש קושי לאתר את אותו טרור שמבוצע על ידי חוליות קיצונים יהודים. זה טרור מתוחכם, קשה להביא את האנשים לדין, צריך לייצר כלים להתמודדות עם הטרור הזה. מי שדוחף את חוק עונש המוות צריך לזכור שהוא יחול גם על יהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון ,לע"מ
ריבלין ומאות לצידו
צילום: קובי גדעון ,לע"מ
מומלצים