שתף קטע נבחר

ליברמן: פוגרום של נתניהו במשרד החוץ, מסכן את ישראל

שר החוץ לשעבר במתקפה חזיתית על ראש הממשלה בעקבות ההחלטה לסגור נציגויות ישראליות בעולם דווקא ערב הצעה ערבית לפיקוח על הגרעין הישראלי והצעות פרו-פלסטיניות במועצת הביטחון. "שיקולים לא-ענייניים של נתניהו, הוא פוגע בביטחון הלאומי"

שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן האשים בצהריים (שבת) את ראש הממשלה בנימין נתניהו בביצוע "פוגרום" במשרד החוץ ובהחלשתו.

 

בדברים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו אמר ליברמן כי לבקשתו, ועדת חוץ וביטחון של הכנסת תכונס ביום שני הקרוב לדיון במצבו של משרד החוץ. ליברמן הזכיר כי לאחרונה נודע שישראל מתכוונת לסגור שבע נציגויות בעולם, בהן הקונסוליות בפילדלפיה, אטלנטה וסן פרנסיסקו.

ליברמן מזהיר: "ארה"ב עלולה לא להשתמש בזכות הווטו" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן מזהיר: "ארה"ב עלולה לא להשתמש בזכות הווטו"(צילום: גיל יוחנן)

"על רקע המאבק שמנהלת ממשלת ישראל על דעת הקהל בארה"ב (באמצעות נאומי וידאו ומהלכים אחרים שרק מקשים על יהדות ארה"ב לתמוך בעמדה הישראלית) מתקבלת החלטה תמוהה כזו שיש חשש כבד שהיא נובעת משיקולים לא-ענייניים של ראש הממשלה נתניהו", כתב ליברמן, שאמר כי כשכיהן כשר החוץ הצליח למנוע החלטה כזו. הוא מחה גם על הכוונה לסגור את שגרירות ישראל בקמרון.

 

"הודעתו החריפה וחסרת התקדים של מזכ"ל האו"ם נגד ישראל בעקבות פיגוע הטרור היהודי בכפר דומא והפאסיביות הזועקת שבה נקטה ארה"ב בנוגע להודעת הגינוי של מועצת הביטחון לישראל בעניין, צריכות להדליק את כל הנורות האדומות אצל מי שמבין את חשיבות מעמדה המדיני של ישראל לביטחונה ולכלכלתה של מדינתנו", אמר ליברמן.

 

יו"ר ישראל ביתנו הדגיש עוד כי מצבו של משרד החוץ בעייתי במיוחד לאור העובדה שבספטמבר יתקיים כינוס הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית שבו תובא להצבעה הצעת החלטה של מדינות ערב והאיסלאם לפיקוח על מתקני הגרעין של ישראל, הצעה שבשנה שעברה סוכלה בעזרת תיאום עם ארה"ב ומדינות אחרות: "אם משרד החוץ המפורק לא יוכל לעשות עבודה דומה השנה ותתקבל ההחלטה האנטי-ישראלית, יהיו לכך השלכות קשות ומרחיקות לכת מבחינת ביטחון ישראל, שלא כאן המקום לפרטן".

נתניהו. "נאומי וידאו שפוגעים בנו" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נתניהו. "נאומי וידאו שפוגעים בנו"(צילום: רויטרס)

לדבריו בכינוס האו"ם בסוף ספטמבר עשויות לעלות במועצת הביטחון יוזמות להכרה בפלסטינים או לכפיית עקרונות קשים על ישראל

בדרך להסדר עם הפלסטינים, וברקע מרחפת "סכנה גדולה שהפעם לא יוטל וטו אמריקני".

 

"לכן ה'פוגרום' הזה שמבצע ראש הממשלה במשרד החוץ הוא לא רק הבעיה של עובדי המשרד", כתב ליברמן, "אלא פגיעה קשה בביטחון הלאומי שלנו וביכולתה של ישראל להגן על עצמה בזירה הבינלאומית".

 

גורם במשרד החוץ אמר בתגובה כי "אין סיבה להחזיק בנציגות מיותרת במינסק, שנפתחה באופן תמוה בתקופתו של ליברמן כשר חוץ, כפי שלא היה מקום להיענות לדרישתו לפתוח נציגות בהרי אורל.

הכסף שייחסך ישמש לתגבור נציגויות במקומות חשובים כמו סין, הודו וברזיל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן ונתניהו. "שיקולים לא ענייניים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים