שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "איטבח אל-יהוד" במערכת הכריזה בלונה גל
  נופשים מבוהלים בפארק המים בכנרת התלוננו שהקריאה המסיתה בקעה ממערכת הכריזה. הנהלת האתר: זה היה מעשה קונדס של נער - והוא סולק

  נופשים שבילו בשבת בפארק המים "לונה גל" בחוף הצפון-מזרחי של הכנרת, נבהלו למשמע קריאות "איטבח אל-יהוד" במערכת הכריזה בפארק. בהנהלת האתר אמרו היום (א') כי היה זה מעשה קונדס של נער שהשתייך לקבוצת מטיילים מנצרת, וכי הוא הורחק מהמקום לאחר האירוע.

   

  האירוע התרחש בשעות הצהריים, כשבפארק המים הפופולרי נפשו אלפים - יהודים וערבים. בשלב מסוים החלו להישמע הקריאות במערכת הכריזה. מבלים שהיו במקום סיפרו כי חלק מהנופשים הערבים הגיבו בצחוק. הדברים פורסמו בפייסבוק, ובעקבות זאת הועלו ברשת החברתית קריאות להחרים את האתר ולהרחיק ערבים ממקומות בילוי "של יהודים".

   

  בעלי הלונה גל ומנהליו אישרו כי אירוע כזה אכן התרחש אך הבהירו כי מי שכרז אינו עובד באתר אלא אורח שהתבדח - והורחק לאחר האירוע. "הייתי נוכח באירוע", סיפר מנהל האתר, אריק לוי. "מדובר היה בקבוצה של נופשים מנצרת שהיו בבריכה. בשלב מסוים הצוות ביקש מאחד הנערים בקבוצה לכרוז להם בערבית לצאת מהמים לארוחת צהריים. הנער התיידד עם האנשים שהיו במקום והתחיל לכרוז דברים נוספים בתור בדיחה, ובשלב מסוים מישהו אמר לו לכרוז גם את המשפט הזה. הוא לא הבין בכלל עד כמה הדבר חמור".

   

  לדברי לוי, מיד לאחר מכן הורחק הנער מהפארק: "הגיעו אנשים להתלונן ואנחנו התנצלנו בפניהם. זה אירוע חריג שלא קרה כאן מעולם. אני עובד כאן ארבע שנים ולא ראיתי קטטה בין יהודים וערבים".

   

  יורם אדרי, בעלי חברת דו-גל המפעילה את המקום, הוסיף: "המקום הזה הוא דוגמה לא רק לדו-קיום אלא לרב קיום.

  יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים וצ'רקסים מבלים פה ביחד בלי שום בעיות, עומדים ביחד בתור למגלשות, אין כאן שום בעיות מהסוג הזה".

   

  בעקבות האירועים ופרסום הפוסט בפייסבוק פתחה משטרת הגולן אף היא בחקירת המקרה ובין השאר שלחו גורמי רישוי לאתר כדי לוודא שבעתיד לא תתאפשר גישה למערכת הכריזה לגורמים שאינם מקרב מפעילי האתר.

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  "פארק מים שהוא סמל לדו קיום". אילוסטרציה
  צילום: shutterstock
  מומלצים