שתף קטע נבחר

ההורים גילו בלידה: אותו חובש מהפיגוע שבו נרצחה בתם

מעגל החיים: בת נולדה לחנה ושמואל בראון, שבתם התינוקת נרצחה בפיגוע הדריסה בירושלים לפני 10 חודשים. ומי החובש שהגיע באמבולנס? תושב מזרח ירושלים שטיפל בבתם המנוחה. "האבא חיבק ונישק אותי"

 

כשבני הזוג חנה ושמואל בראון הבחינו באמבולנס שהוזעק לביתם בשכונת רוממה בירושלים כדי לסייע בלידת בתם, הם לא האמינו למראה עיניהם. בצירוף מקרים מיוחד, החובש שהגיע באמבולנס לביתם היה אותו החובש שטיפל בבתם התינוקת חיה זיסל ז"ל, שנרצחה בפיגוע הדריסה בגבעת התחמושת לפני עשרה חודשים.

 

האב הטרי שמואל נדהם מיד כשראה את המספר הסידורי של ניידת טיפול נמרץ שהגיעה לביתו - 12. היה זה אותו רכב שהגיע לזירת הפיגוע בגבעת התחמושת דקות אחרי שמחבל דורס פגע בעגלת התינוקת שבה ישבה אז בתו והעיף אותה למרחק של עשרות מטרים.

מימין: החובש וויאת. משמאל: התינוקת חיה זיסל בראון ז"ל (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
מימין: החובש וויאת. משמאל: התינוקת חיה זיסל בראון ז"ל(צילום: עפר מאיר)

אמבולנס מספר 12 בזירת הפיגוע לפני עשרה חודשים (צילום: איחוד הצלה ) (צילום: איחוד הצלה )
אמבולנס מספר 12 בזירת הפיגוע לפני עשרה חודשים(צילום: איחוד הצלה )

זיאד וויאת, חובש בכיר ונהג אמבולנס של מד"א, סיפר ל-ynet: "קיבלנו קריאה שגרתית של יולדת - לידה בבית. בכניסה לבית חיכה לנו הבעל. הוא היה ממש לחוץ, הסתכל על האמבולנס והמספר - ולא הבנתי למה. הוא התחיל לדבר על המספר 12 אבל לא כל כך התייחסתי לזה".

 

הצוות רץ עם שמואל לדירת הזוג, שם כרעה אשתו ללדת. בבית היו רק בני הזוג ותומכת לידה. "הוא רץ איתנו למעלה וראינו את אשתו. התינוק יצא, חתכתי את חבל הטבור ונתתי לה נוזלים ואז היא אמרה לי - 'אני זוכרת אותך'. הופתעתי קצת. היא הייתה בהלם ואמרה לי 'אתה הנהג שפינה אותנו בפיגוע עם הילדה הראשונה'. היא אמרה תודה רבה. הלכתי להכין עירוי ואז האבא חיבק אותי ונתן לי נשיקות. זה היה מרגש מאוד".

פיגוע הדריסה שבו נרצחה התינוקת חיה בסוף השנה שעברה ()
פיגוע הדריסה שבו נרצחה התינוקת חיה בסוף השנה שעברה

בשלב זה כבר נזכר וויאת מי הם אותם הורים. "האבא שמואל סיפר לי על הפיגוע לפני עשרה חודשים, ואמר לי שבכל פעם שהוא רואה את המספר הזה, 12, הוא נזכר בבת שלו ורק מתפלל שלא יקרה משהו כזה לכל אזרח אחר. זה היה מרגש מאוד, לא ידעתי באמת מה לעשות - להגיד מזל טוב או 'מצטער'. אמרתי מזל טוב ואיחלתי שיחיו חיי שלום". וויאת פינה את חנה ובתה שזה עתה נולדה באותו אמבולנס למחלקת היולדות בבית החולים "ביקור חולים" במרכז ירושלים.

 

וויאת, תושב שכונת צור באהר שבמזרח ירושלים, זוכר היטב את היום שבו הוזעק לזירת הפיגוע. "מצאנו את התינוקת מחוסרת הכרה ולא נושמת. התחלנו פעולות החייאה ופינינו אותה במצב קשה מאוד לבית החולים הדסה הר הצופים ושם לצערי נקבע מותה. ההורים היו איתנו באמבולנס, הם היו מבולבלים מאוד ולא הבינו את הסיטואציה. שמואל היה פצוע ברגל ואני זוכר שהוא סירב לקבל טיפול עד שהבת שלו תחזור. לצערי היא לא חזרה".

קברה הטרי של חיה הקטנה, לפני 10 חודשים (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
קברה הטרי של חיה הקטנה, לפני 10 חודשים(צילום: עמית שאבי)

הוא אומר כי גם בחלומות לא דמיין לעצמו תרחיש כמו סגירת המעגל עם בני הזוג בראון אתמול: "העולם קטן, מסתבר", הוא

אומר, "נשמור איתם על קשר. הוא הבטיח שיזמין אותי אליהם הביתה".

 

חיה זיסל בראון ז"ל הייתה ביתם היחידה של שמואל וחנה. היא נולדה לפני כשנה, לאחר זמן רב שבו חיכו בני הזוג לילד. זמן קצר לאחר הפיגוע נכנסה חנה להריון בשנית. "אנחנו מודים לקדוש ברוך הוא על הכול, ושהביא לנו היום בת", אמר אתמול שמואל ליד מיטתה של חנה בית החולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
החובש וויאת והתינוקת המנוחה חיה זיסל בראון ז"ל
צילום: עפר מאיר
מומלצים