שתף קטע נבחר

דרעי יסייע למעסיקי חרדים וערבים מעוטף עזה

מסלול סיוע לעסקים מיישובי עוטף עזה, יעניק עד 27.5% מעלות שכר העובדים, למעסיקי ערבים, חרדים, אנשים עם מוגבלות או הורים יחידים. שר הכלכלה, אריה דרעי: "בשורה לסקטור העסקי ולתעשיינים המשוועים לידיים עובדות"

מעסיקים מיישובי שדרות ועוטף עזה, שהעסיקו השנה או מתכננים להעסיק עובדים ערבים, חרדים, אנשים עם מוגבלות או הורים יחידים, יוכלו לקבל סיוע כלכלי מהמדינה במימון שכר העובדים. זאת במסגרת מסלול חדש עליו הודיע היום (ב') מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה.

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה

 

מעסיקים שיעסיקו עובדים מאוכלוסיות אלו בהיקף של 70% מהעובדים, יוכלו להגיש בקשה למרכז ההשקעות, למימון בשיעור ממוצע של עד 27.5% מעלות שכר העובדים למשך תקופה של 30 חודשי העסקה ועד תקרה של 16 אלף עלות שכר לעובד בחודש. את הבקשות למרכז ההשקעות ניתן יהיה להגיש עד ל-10 בספטמבר.

 

מדובר בהקצאה במסלול שנועד לעודד מעסיקים לקלוט עובדים ששיעור השתתפותם בשוק העבודה נמוך. במשרד ציינו כי בדרך כלל - בהקצאה מסוג זה - מתאפשר למעסיקים להעסיק 90% מקרב אוכלוסיות יעד ורק 10% מהאוכלוסייה הכללית, אולם הפעם ניתנה הקלה לפיה המעסיקים יחויבו להעסיק 70% מאוכלוסיית היעד בלבד ו-30% מהאוכלוסייה הכללית.

 

שר הכלכלה, אריה דרעי, מסר כי "המסלול הזה מאפשר לנו לעזור לאנשים עם מוגבלויות, בני מיעוטים ואימהות חד הוריות וגם חרדים המעוניינים בכך ולסייע למעסיקים לסייע להם. יש כאן בשורה לסקטור העסקי ולתעשיינים המשוועים לידיים עובדות וכמובן לעובדים שיוכלו לצאת ממעגל האבטלה, לרכוש ניסיון ומקצוע, להתפרנס בכבוד, לפרנס ולרכוש לעצמם עצמאות כלכלית"

 

מנהל מרכז השקעות, נחום איצקוביץ', מסר כי "ההוראה נותנת לראשונה תעדוף משמעותי לקליטתם של עובדים בשדרות וביישובי עוטף עזה. התעדוף מבטא את הצורך בחיזוק כלכלי חברתי של התושבים באזור זה והוא יגביר את חוסנם וכושר עמידתם במצבי חירום ומשבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שר הכלכהלה אריה דרעי
צילום: עידו ארז
מומלצים