שתף קטע נבחר

מתנפלים על דירות יוקרה - לא רק בתל-אביב

כ-440 דירות יוקרה נמכרו מאז תחילת שנה - ונראה שעוד היד נטויה. אמנם העיר ת"א שולטת בשוק, אבל לעשירי המדינה יש חיים מחוץ לעיר ללא הפסקה. אילו עוד ערים מככבות ברשימת יעדי הנדל"ן המועדפים על בעלי הממון, ומהם המחירים שהם מוכנים לשלם עבור דירות הפאר? בדיקה

בתחילת השבוע פרסם משרד האוצר כי בחודש יוני נשבר שיא כל הזמנים ברכישת דירות . מרבית הרוכשים סומנו כמשקיעי נדל"ן, אם כי כבר הוכח שקשה לזהות דירה שנרכשת לצרכי השקעה. אף על פי כן, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמשקיעים חולשים על מרבית הנדל"ן בישראל - בעיקר בתל-אביב, הנחשבת מבוקשת הן בקרב הישראלים והן בקרב משקיעים יהודים מחו"ל.

 

עסקאות יוקרה - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

אחד השווקים שאינו מאבד מקרנו בתל-אביב הוא שוק דירות היוקרה. על פי נתוני רשות המסים, מאז תחילת שנת 2015 נרכשו בישראל 440 דירות פאר (כלומר דירות בהיקף של יותר מ-5 מיליון שקלים לעסקה), כאשר בתל-אביב נקנו 97 דירות כאלה. הדירה היקרה ביותר שנמכרה השנה היא דירת 272 מ"ר עם 6 חדרים בקומה ה-28 מתוך 32 קומות במגדל מגורים ברחוב בארי במרכז העיר, תמורת כ-20 מיליון שקלים.

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

אבל מה קורה מחוץ לעיר ללא הפסקה? בדיקה שביצעה חברת שיווק הנדל"ן אלדר עבור ynet בחנה את מספר עסקאות היוקרה שנעשו מאז תחילת השנה מחוץ לתל-אביב. "רק לפני חודש בוצעה עסקת ענק בשכונת נווה צדק בתל-אביב, במסגרתה שני עולים חדשים רכשו 6 דירות בפרויקט וויט סיטי בסכום של 70 מיליון שקלים", אומר רוני כהן, מנכ"ל חברת אלדר שביצעה בדיקה, "אבל גם כשיוצאים מתל-אביב - יש ערים מבוקשות לא פחות ממנה".

 


מספר העסקאות מעל 5 מיליון שקל ב-2015

מספר העסקאות מעל 5 מיליון שקלים ב-2015
עיר מספר עסקאות
תל אביב 97
ירושלים 42
נתניה 27
הרצליה 8
רמת השרון 6
חיפה 1
הוד השרון 1

 


העסקאות הגבוהות ביותר לפי ערים

העסקאות הגבוהות ביותר לפי ערים ב-2015
עיר מחיר במיליוני שקלים
תל-אביב 20

הרצליה

15.5

ירושלים

14.4

נתניה

10.9
רמת השרון

8.2
חיפה

5.8
הוד השרון

5.2

 

על פי הבדיקה, העיר השנייה המבוקשת ביותר לרכישת דירות יוקרה היא ירושלים, שם בוצעו השנה 42 עסקאות יוקרה עבור דירות מעל 5 מיליון שקלים. העסקה היקרה ביותר שבוצעה במחצית הראשונה של 2015 הייתה לדירה בשטח של 200 מ"ר עם 6 חדרים בקומה השנייה, מתוך בניין מגורים עם 6 קומות ברחוב מנה 6 שבשכונת טלביה. המחיר: לא פחות מ-14.46 מיליון שקלים.

 

"ירושלים, כעיר הבירה ובעלת חשיבות דתית ולאומית, נחשבת גם היא למבוקשת מאוד על ידי תושבי חו"ל, כמו גם תושבים ישראלים", מתייחסת לביקושים ליאת דנינו-ישראלי, סמנכ"לית השיווק והמכירות בחברת אפריקה ישראל מגורים, המשווקת מיזמי יוקרה בעיר, כמו הרב קוק 7, סביון VIEW וחצר הנביאים.

"כ-55% מהדירות בפרויקטים אלה נרכשו על ידי תושבי חוץ מבוססים ומסורתיים, משקיעים או עולים, רובם מצרפת; אך ישנם רוכשים ממדינות כמו ארה"ב, רוסיה וקנדה", היא מוסיפה. לדבריה, "חלקם פונים אלינו דרך מתווכים המתמחים בדירות עבור תושבי חוץ. קהל יעד בולט נוסף בפרויקטים אלה משפחות דתיות (כ-70%), שמבקשות לגור כאן בשל הקרבה לאתרי הקודש ומערכת החינוך הדתית בעיר".

 

אחריה ברשימה נמצאת נתניה. מאז תחילת השנה בוצעו בעיר 27 עסקאות בסכומים של 5 מיליון שקלים ומעלה. העסקה היקרה ביותר בעיר הייתה עבור דירת פנטהאוז בשטח של 233 מ"ר בקומה ה-18 מתוך 18 קומות במגדל מגורים שבשכונת עיר ימים. המחיר: 10.95 מיליון שקלים.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

"נתניה נמצאת במיקום אטרקטיבי - על רצועת חוף, עם גישה נוחה לכביש החוף ובמרחק קצר יחסית מתל-אביב", מסביר את הממצאים חנן סגל, סמנכ"ל השיווק בחברת דיזנגוף סחר הבונה את פרויקט LAGOON בעיר. לדבריו, "השירותים העירוניים והאוכלוסייה שהיגרה מאזור השרון הפכו את נתניה לאחת הערים המבוקשות שמבטיחות איכות חיים".

 

אחרי נתניה ממוקמת הרצליה, עם 8 עסקאות יוקרה שבוצעו במהלך שנת 2015. על פי הבדיקה, העסקה היקרה ביותר בעיר הייתה עבור קוטג' בשטח של 190 מ"ר עם 7 חדרים בשכונת הרצליה פיתוח, תמורת 15.5 מיליון שקלים.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

השכנה מדרום, רמת השרון, מגיעה למקום החמישי ברשימה, עם 6 עסקאות יוקרה. הדירה היקרה ביותר שנמכרה בעיר הייתה דירת 283 מ"ר עם 8 חדרים בקומה השלישית מתוך 21 קומות במגדל מגורים ברחוב מוריה שבשכונת גולן. הדירה נמכרה ב-8.25 מיליון שקלים.

 

כהן מחברת אלדר שביצעה את הבדיקה, מבקש להתייחס גם לעיר רמת גן. אמנם בעיר לא בוצעו השנה עסקאות של מעל ל-5 מיליון שקלים, אולם לדבריו עדיין מדובר בעיר מבוקשת בתחום היוקרה בישראל לאורך השנים. כך, למשל, מאז תחילת 2014 בוצעו בה 21 עסקאות בהיקף של יותר מ-4 מיליון שקלים.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

בערים הוד השרון וחיפה בוצעה עסקה אחת מעל 5 מיליון שקלים בכל עיר מתחילת השנה. כך למשל, בחיפה נמכר קוטג' בשטח של 159 מ"ר עם 7.5 חדרים ברחוב ליברה 59 שבשכונת דניה. הקוטג', שנבנה בשנת 1990, נמכרה תמורת 5.85 מיליון שקלים. "הבנייה החדשה בחיפה שינתה את שוק היוקרה בעיר", מתייחס לבדיקה חיים פייגלין, יו"ר ארגון קבלני חיפה.

 

לדבריו, "דיירים בבתים צמודי קרקע בשכונת דניה היוקרתית, למשל, מוכרים את ביתם בחלק גדול מהמקרים למשפחות צעירות ולמשפרי דיור. מדובר באוכלוסייה מבוגרת המתגוררת בצמודי קרקע קטנים יחסית בשווי של כ-5 מיליון שקלים, שכבר אינה מעוניינת להתגורר בבית עם מדרגות או לטפל בגינה - ומעדיפה לעבור לגור בדירות פנטהאוז".

 (צילום: מורן מעיין) (צילום: מורן מעיין)
(צילום: מורן מעיין)

בהוד השרון נמכר קוטג' בשטח של לא פחות מ-300 מ"ר עם 6 חדרים ו-3 מפלסים סמוך לשכונת נווה הדר בעיר. המחיר עמד על 5.20 מיליון שקלים. לדברי ירון צוברי, סמנכ"ל השיווק של חברת קרסו נדל"ן המשווקת בעיר את פרויקט המגדלים בישורון, "בניגוד לתל-אביב, עסקאות מעל 5 מיליון שקלים הן נדירות יחסית בהוד השרון - למרות שהפנטהאוזים לא פחות מעוצבים ויוקרתיים".

 

צוברי מעריך כי במהלך השנה הקרובה יראו היזמים בהוד השרון עלייה במספר העסקאות סביב 5 מיליון שקלים. הסיבה, הוא אומר, נעוצה בכך שבעיר יש לא מעט פרויקטים הנמצאים בשלבי בנייה סופיים, שבהם נשארו למכירה בעיקר דירות פנטהאוז יוקרתיות.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

עוד בערוץ הנדל"ן: כך נראה הבית החכם 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שכונת עיר ימים בנתניה. דירת פנטהאוז נמכרה תמורת יותר מ-10 מיליון שקלים
צילום: עידו ארז
מומלצים