שתף קטע נבחר

אין כניסה: בוטל ביקור הנשיא בבית ספר חרדי

הגינויים של ריבלין לאחר השריפה בבית משפחת דוואבשה ורצח שירה בנקי במצעד הגאווה הניעו את הנהלת ביה"ס קהילות יעקב בבירה לבטל את ביקורו במוסד. בית הנשיא: "נקווה שהשיעור באהבת חינם יהיה מרובה משתתפים"

מחיר ההתבטאויות אחרי פשעי השנאה: הנהלת בית הספר החרדי קהילות יעקב בשכונת רמות בירושלים הודיעה לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כי החליטה לבטל את ביקורו במוסד, שהיה אמור להיערך ביום ראשון הקרוב. כך דווח הבוקר (יום ג') בגלי צה"ל.

 

הביקור תוכנן להתבצע עם פתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי, אולם אתמול מסרה ההנהלה לנשיא באמצעות עיריית ירושלים כי הגעתו למקום מבוטלת. לפי גורמים בעיריית ירושלים, ההחלטה לבטל את ביקורו של הנשיא במוסד החרדי התקבלה בעקבות אמירות הגינוי שהשמיע לאחר השריפה בבית משפחת דוואבשה בכפר הפלסטיני דומא ובעד הקהילה הלהט"בית אחרי רצח הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בבירה. כמו כן נטען כי גם רבנים הפעילו לחץ בעניין.

 

בשנה שעברה, עם תחילת כהונתו כנשיא, ביקר ריבלין ביום הראשון לתחילת שנת הלימודים בעיר בית שמש. ריבלין אמר אז כי "באתי לבית שמש בפתיחת השנה מתוך מחלוקת אם פתיחת הלימודים

היא לא באחד בספטמבר וא' אלול, מתוך הבנה שיש כאן מחלוקות, אבל העיר הזאת היא עיר אחת, עיר ואם בישראל, והגיע הזמן שמחלוקות ילובנו".

 

גורם חרדי בעיריית ירושלים ציין כי בית הספר ביטל את ביקור הנשיא מפני שבעיניהם מדובר באישיות בלתי-רצויה.

 

מבית הנשיא נמסר בתגובה כי הביטוי מתקבל בצער וכי אין להם אלא לקוות כי השיעור בבית הספר בנושא אהבת חינם יהיה מרובה משתתפים.

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר כי "צר לי על החלטתו של בית הספר קהילת יעקב. התברכנו בנשיא ירושלמי שורשי, חבר אמת של העיר שפועל כל העת לאחדות בעם וכבוד לנו לארח אותו בכל מקום ובכל עת בירושלים. החלטת בית הספר אינה עולה בקנה אחד עם חובתנו, ודאי בימים אלו, לחנך את ילדינו בכל המגזרים לאהבת חינם, לקבלת האחר, לסובלנות, לקירוב לבבות".

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נשיא המדינה ריבלין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים