שתף קטע נבחר

עושים סדר בחיים: מסע בין יופיטר לבתולה

יופיטר נכנס למזל בתולה ב-15.8.15 ושם הוא יישאר עד ה-9.9.16 - זמן ארוך בו צפויים לנו שינויים רבים שמטרתם להוביל אותנו בדרך טובה יותר לעתיד טוב יותר - דימה גור מסביר

מחקר מקדים על יופיטר, מזל בתולה והשילוב ביניהם, גרם לי ללכת לאיבוד בין פרטים קטנים, מורכבויות, עובדות היסטוריות ופרשנויות שונות. עם תחילת הכתיבה נפלה עלי ההבנה שזה בדיוק האפקט המתקבל כשמשלבים את ההשפעות. יופיטר בתור כוכב הלכת הגדול במערכת השמש, בעל הירחים הרבים ובעל עין הסערה המשתוללות מרוחק אלפי משמעויות מתשומת הלב, יכולת הניתוח, הפַיין-טוּנינג והדאגה לפרטים הקיימת בסמליות הגבירה הקוסמית.

 

אתם מסתכלים על גדול מול קטן, על מסודר מול כאוטי, על אש מול אדמה כשיופיטר מייצג את הפוטנציאל ואת הנשגב בעוד בתולה מייצגת את הקיים והאמיתי.

 

באסטרולוגיה מסורתית, יופיטר (או צדק, בשמו העברי) נחשב לחלש במזל בתולה. הכוכב שמייצג חופש, לימוד והתרחבות

 מתקשה להתרומם בגן הפרטי של הגבירה והוא נאלץ להתמודד ולהסתגל בדרכים שונות ומשונות. לא שחלילה יש לנו משהו נגד הבתולות, פשוט האנרגיה של יופיטר מתאימה לסביבות יותר "ליברליות", נקרא לזה.

 

אז למה כן טוב השילוב הזה, מצרף הכוכב + מזל שילווה אותנו בשנה הקרובה? ובכן, זה מצוין לעבודה וקריירה במונחים של 'לתת עבודה', 'לדאוג שדברים יעשו', ו-'לסגור פינות'. חשבו על הסעיפים בצ'ק-ליסט שקיוויתם להגיע אליהם, סוף 2015 ותחילת 2016 זה הזמן לסמן V על הסעיפים האלו ולהתפנות למטלות מעודכנות ורלוונטיות.

 

הסמליות של מזל בתולה מתקשרת לענייני תחזוקה, ובאמת השנה הקרובה זה הזמן 'להסדיר את החיים שלנו' ו'לנקות אותם' מכל מה שמזיק, מפריע או מעכב. הבתולות לא מצטיינות בלחדש ולהמציא אבל הן יודעות את העבודה כשמדובר בהתייעלות ושיפור הקיים.

 

בהקשרים של רפואה ובריאות הימצאות יופיטר בבתולה יכולה לדחוף אותנו מהגג וליצור מגוון רחב של הפרזות והערכות יתר. עלינו להיזהר שלא ליפול במלכודת ההיפוכונדריה, ה-OCD או בניסיון להגן יתר על המידה על הבריאות תוך אטימה עצמית לעולם החיצון. זכרו ששמירה מוגזמת על הבריאות הפיזית פוגעת בבריאות הנפשית.

 

נושא חשוב נוסף שצריך לעלות לשולחן הוא נושא החקלאות והמזון - רבים מאיתנו מזגזגים בין הרגלי אכילה בריאים יותר ופחות, מוסריים יותר ופחות ורבים אינם מרוצים מהדברים שהם מכניסים אל הגוף. בשנה הקרובה תוכלו לצפות להקצנה בהרגלי המזון, לפריחה נוספת של תרבות המסעדות ולהרבה יותר מודעות בנושא אכילה בריאה.

 

בשנה הקרובה נאכל בצורה בריאה יותר (צילום: shuttersrock) (צילום: shuttersrock)
בשנה הקרובה נאכל בצורה בריאה יותר(צילום: shuttersrock)

בתור מזל אדמה, לבתולה קשר הדוק לכספים, חובות, בזבוזים, הכנסות וגם לעבודה היומיומית שלנו. אבל המסר העיקרי של כניסת יופיטר לבתולה, הוא 'הרגלי כספים טובים יותר' בשילוב הבנה מסוג 'איך פועל הכסף'. ייטב לרבים מאיתנו אם נתן מבט ביקורתי ביחסנו לכסף ונחשוב מה הוא האיזון המתאים למשק הבית והרגלי חיינו.

 

בורג במערכת

בניגוד לרמה האישית, שם אנחנו מתמודדים עם אנרגיות שהן (פחות או יותר) בשליטתנו, ברמה החברתית-מדינית-פוליטית אנחנו ברגים קטנים במכונה מאוד גדולה.

 

אנחנו מרגישים, כבר עכשיו, את השפעות הכניסה למזל החדש, עם ההתרחשויות בזירה הפוליטית. נכון לכתיבת מילים אלו נושא התרבות והאמנות עושה כותרות עם שרת תרבות חדשה, שכיהנה בעבר כצנזורית צבאית. מירי רגב עושה חיים קשים לעולם האמנות הישראלית ואנחנו מתפלאים מהסמליות המדויקת של שילובי יופיטר-בתולה.

 

חשוב לציין שארכיטיפ בתולה פועל לא אחת בתור מחוקק, או אם נדייק, בתור שומר החוקים. צנזורה היא דרך ביטוי אחת, ועירוב של ערכי מוסר ולאום בתחום כמו אמנות, הקשור לביטוי עצמי, זו רק אחת הסיבות למה יופיטר נחשב חלש בבתולה.

 

הקישור הטבעי של ארכיטיפ בתולה לעולם הרפואה והבריאות מעלה את הנושא ביתר שאת לשיח הציבורי. תפקוד קופות החולים, רפואה פרטית מול ציבורית, מחאת הרופאים, הנדסת מזון, הרכב המזון שאנו אוכלים, מריחואנה רפואית ולגליזציה של מריחואנה - הם כולם נושאים שנשמע עליהם יותר ויותר בשנה הקרובה.

 

בד בבד אפשר לצפות לפריחה בתחומי רפואה אלטרנטיבית, תחליפי מזון טבעיים, כושר וספורט - כל מה שנועד להיטיב עם איכות חיינו בדרכים טבעיות ואלטרנטיביות.

פריחה בתחום הרפואה המשלימה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
פריחה בתחום הרפואה המשלימה(צילום: shutterstock)
 

מבחינה כלכלית קשה לצפות לשנת פריחה ושפע כשכוכב ההשקעות נמצא במזל המגבלות. אי אפשר לדעת אם ממש יהיה מדובר במיתון, אבל אי אפשר לפסול אפשרות זאת כשמסתכלים על המיקום המשלים של שבתאי במזל קשת, מיקום הדומה אנרגטית למיקום יופיטר בבתולה.

 

בצד החיובי של הדברים התייעלות ושיפור הם מונחי מפתח לשנה הקרובה, בבורסה, בבנקים ובמשרד הכלכלה. בהחלט ניתן לקוות שתשתיות ופרויקטים שצריך לתחזק, להשלים ולבצע בהם רפורמות יעברו בשלום.

 

תקציב הביטחון ימשיך לגדול גם ב-2016. בתולה מתקשרת למושג 'השירות' ומכאן לחיילים, קצינים ונגדים המשרתים בצה"ל. רק צריך להסתכל על הרכב הממשלה כדי להסיק זאת אבל אפשר לראות סימוכין לכך גם בתנועות הכוכבים.

 

דו"ח ועדת לוקר שהתפרסם לא מזמן הוא דוגמא מצוינת לכניסת יופיטר למזל החדש. מהות העניין הוא ברפורמה של כוחות הביטחון והקושי הטמון הוא בקבלת הביקורת והמוכנות לשנות ולהשתפר, דבר שטרם נעשה נכון לכתיבת שורות אלו.

 

בדומה לאיכות מזל בתולה בתור מזל משתנה, שוק העבודה ממשיך להיות מקום דינאמי ונייד. בקצה הקיצון של התופעה ביטחון תעסוקתי זה משהו מהעבר, ניידות תעסוקתית חשובה מאי פעם, ניסיון מעשי והכשרה טכנית שווים לא פחות מתואר אקדמי וקיימת מגמה של מיכון ודיגיטציה של שירותים.

 

ביטוי נוסף לחולשה של יופיטר במזל בתולה ניתן לראות בתחום הדתי. הממשלה הנוכחית מכילה גם את מפלגת ש"ס וגם את יהדות התורה והנושא מקבל ייצוג בחקיקה ובתכתיבים יומיומיים המשפיעים על סדר היום של כל אזרח - יהודי, מוסלמי ונוצרי, חילוני או דתי. במקום שהנושא יקבל ייצוג ספציפי המרוכז במשרד הדתות, הנושא הדתי נכנס בדלתות אמותיו של כל אחד מאיתנו בחסות תכתיבי הממשלה. יופיטר במזל ההפוך לבתולה (דגים) מצטיין בפלורליזם של אמונה, במתן כבוד למימד האישי של אמונה ובהפרדה בין עולם החומר והרוח.

 

לא במקרה כניסת יופיטר לבתולה קוראת במקביל לעידן הרפורמות. מחאת הדיור, המצב המביש של השירותים הסוציאליים בארץ, המחאה החברתית של קיץ 2011 שאולי שוב תרים את הראש ואפילו מתווה הגז שיכול בפוטנציה לשפר את חייו של כל אזרח.

לפתוח במחאה ולהעביר ביקורת (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
לפתוח במחאה ולהעביר ביקורת(צילום: ליאור פז)
 

ארכיטיפ בתולה מתקשר למבט ביקורתי על הדברים, לשיפור הקיים ולעריכת הרפורמות הנחוצות. החלטת בית המשפט העליון בארצות הברית המאפשרת נישואי זוגות חד מיניים היא דוגמא חיובית להצלחות האפשריות בזמנים אלו של שמרנות.

 

לסיכום, מיקום יופיטר במזל בתולה הוא החזון של "מועצת הזקנים" או שלטון המומחים של הטכנוקרטיה אבל יחד עם זאת מכיל הוא את זרעי הביקורת העצמית וההתייעלות המכינים את הקרקע לכניסת יופיטר למאזניים של השוויון והצדק בעוד שנה מהיום.

 

יופיטר בבתולה 2015 - הורוסקופ

מזל טלה: יופיטר במזל החדש פועל על כמה מוקדים שכנראה זקוקים להתייעלות:

  1. תזונה, כושר ובריאות.
  2. התייעלות בעבודה, בהספק, תפוקה או ניהול זמנים.
  3. אימוץ גישה של מחשבה תחילה ויתר ביקורתיות בכל הנוגע להתנהלות מול אנשים.

 

מזל שור: כניסת יופיטר לבית היצירתיות, ההבעה העצמית, המשחקים והכיף מעודדת אתכם לפעול יותר במישור האישי, לעשות דברים שאתם אוהבים ולהפסיק לחשוב במונחים של 'חייב' או 'צריך'. במישור המשפחתי אתם חושבים להביא ילדים לעולם או נהנים עם הדור הבא שכבר כאן.

 

מזל תאומים: בניגוד לטבע הנייד ומחפש הריגושים שלכם, את שנת יופיטר הקרובה אתם מבלים קרוב לבית, למשפחה, לישן, לאהוב ולמוכר.

 

מזל סרטן: מסוף הקיץ הקרוב ועד לסוף הקיץ הבא יופיטר מנייד אתכם באוטו, קטנוע או אופניים. תחבורה ותעבורה עולים למודעות ואתם שואפים להתייעל ברמת הזמן והמרחב. בנוסף, חיידק הסמארטפון תופס אתכם ואתם מחדשים את הנייד לפחות פעמיים בשניים עשר החודשים הקרובים.

 

מזל אריה: הפעם זה כבר לא מצחיק, בשנת יופיטר הקרובה אתם עושים הרבה כסף או תולים את המגבת וממשיכים לתחום אחר. יופיטר באזור ההון והרכוש מגדיל ואומר שכסף זה כן הכל.

 

מזל בתולה: יופיטר במזל שלכם זה מצוין לנפש אבל פחות טוב לגוף. בעוד לגוף יש נטייה להשמין תחת ההשפעה המגדילה של הכוכב, הנפש נהנית משנת יבול ושפע. כמה שזה נשמע בנאלי, אל תתפשרו על עצמכם ועל החלומות שלכם במהלך המעבר שנמשך שנה.

 

מזל מאזניים: יופיטר במזל החדש יכול להשפיע בכמה צורות:

  1. אתם הופכים לרוחניקים, מתקרבים לדת או מחפשים את 'הסיבה לכל זה' בדרכים אחרות.
  2. אתם נפתחים כאנשים ומרשים לעצמכם לנסות דברים שונים או לפגוש אנשים בראש שונה משלכם.
  3. הסטנדרטים שלכם יורדים אבל ההנאה עולה, אתם הופכים לפחות ביקורתיים באופן כללי.

 

מזל עקרב: כניסת הגדול מבין כוכבי הלכת למזל החדש משנה את המעגלים החברתיים שלכם ומביאה השפעה חדשה לחייכם בדמות בני אדם משפיעים וכריזמטים.

 

מזל קשת: יופיטר בבתולה זה זמן של הצלחה ופסגות בעבודה וקריירה, לחילופין פשוט מדובר על שנה לחוצה בעבודה (ככל הנראה מדובר באפשרות הראשונה).

 

מזל גדי: יופיטר במזל אדמה הוא לא פחות מבּוּם אינטלקטואלי בחייכם. אתם קוראים יותר ספרים מאשר אי-פעם קראתם, מתעדכנים במה שקורה בעולם ומנסחים מחשבות ותיאוריות דעתניות משל עצמכם.

 

מזל דלי בתולה הוא מזל בעל מוניטין לניקיון, סדר וארגון אך אצלכם המעבר משפיע בכיוון של לקפוץ אל המים העמוקים וללכלך את הידיים. מחכה לכם תקופה של ניסיון מעשי, הרבה טעויות אבל גם הרבה למידה עד למעבר הבא של יופיטר למאזניים.

 

מזל דגים: יופיטר יכנס למזל שממול למזל שלכם, מה שיכול להשפיע בכמה תחומים:

  1. תחרויות ויריבויות יורגשו הרבה יותר מבשנים קודמות.
  2. עניינים של צדק ומשפט מעסיקים אתכם לראשונה.
  3. שותפויות עסקיות הופכות לחשובות.
  4. פריחה באהבה וזוגיות.

 

דימה גור , אסטרולוגיה עתיקה ופסיכולוגית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
זה הזמן לסיים את כל המטלות שלכם ולעבור הלאה
צילום: shutterstock
צילום: לי גריין
דימה גור
צילום: לי גריין
מומלצים