שתף קטע נבחר

מכה לתובע הסדרתי של המועדונים בתל אביב

בשנים האחרונות הגיש עומרי קיס עשרות תביעות נגד מקומות בילוי בטענה לאפליה על רקע היותו ערבי. בית המשפט המחוזי שם לזה סוף

אחרי עשרות הליכים משפטיים שיזם בטענה לאפליה במקומות בילוי, סוף סוף נדחה צעיר ערבי שהילך אימים על בעלי מועדונים ומסעדות בתל אביב: בית המשפט המחוזי קיבל ערעור שהגישו בעלי מועדון "צין צין" על פסק דין קודם שחייב אותם לשלם לו פיצוי על כך שלא נכנס למסיבה. השופטת רות לבהר-שרון אף קבעה: "הוא לא מגיע למועדונים כדי ליהנות".

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

עומרי קיס הוא דמות מוכרת לבעלי מועדונים ומסעדות באזור המרכז, כיוון שלאורך השנים תבע רבים מהם על אפליה. כך למשל, רק לא מזמן לא מזמן התקבלה תביעה שהגיש נגד סניף קפה-קפה בנמל תל אביב שבה טען שלא התקבל לעבודה כי הוא ערבי.

 

במאי 2014 הוא גם הגיש תביעה נגד מועדון "צין צין" ברחוב התערוכה בתל אביב, ובה טען שהוזמן למסיבה במקום אך לא נתנו לו להיכנס כי הוא ערבי. בית משפט השלום בעיר קיבל את התביעה וחייב את בעלי המועדון לפצות את קיס ב-30 אלף שקל.

 

בעלי המועדון הגישו ערעור למחוזי וטענו כי עומרי לא הוכנס למועדון בגלל ההתנהגות הטורדנית שלו, ללא קשר למוצאו. לטענתם, עומרי הוא תובע סדרתי שמגיע למועדונים כדי לייצר "פרובוקציה מבוימת ומצולמת שתאפשר לו להגיש תביעה נוספת", ובהתנהגותו הוא עושה שימוש לרעה בהליכי משפט. הם גם הוסיפו שלמועדונים בבעלותם יש לקוחות רבים ממוצא ערבי.

 

השופטת רות לבהר-שרון סברה שבית משפט השלום טעה בניתוח העובדות. היא ציינה שלא נמצאו בסרטון שהציג קיס סימנים לאפליה ותמהה מדוע הוא החל לצלם רק כשלושת רבעי השעה אחרי שהגיע למועדון. בנוסף, לא ניתן להתרשם מצפייה בסרטון כי קיס הוא ערבי - לא בחזות שלו, לא במבטא שלו ולא בשמו.

 

לדעת השופטת, כבר בשלב הזה ניתן היה לקבל את הערעור, אך היא הוסיפה שחשוב לתת משקל נוסף לטענת המערערים, שהוכחה, ולפיה קיס הגיש יותר מ-20 תביעות דומות נגד מועדונים שונים בהסתמך על חוק איסור אפליה.

 

"עצם העובדה שאדם הוא תובע סדרתי, שמגיע למועדון לא במטרה להיכנס כאחד האדם במטרה ליהנות, אלא כדי לעמוד שעה ארוכה מחוץ למועדון, כאשר הוא טוען שהוזמן, אך לא מצליח להוכיח זאת – עומד בחוץ ומתעד את הבאים והולכים – מלמדת כי הוא לא בא ליהנות מהמועדון", כתבה השופטת בפסד הדין.

 

משנקבע כאמור כי הערעור מתקבל, פסקה השופטת שקיס ישלם לבעלי הצין צין הוצאות משפט בסך 20 אלף שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא של המחוזי – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המערערים: עו"ד צבי רוטמן
  • ב"כ המשיב: עו"ד אייל אבולפיה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים