שתף קטע נבחר

העברית והטכניון בין 100 האוניברסיטאות הטובות בעולם

דירוג שנחאי היוקרתי דירג את האוניברסיטה הירושלמית במקום ה-67 ואת המוסד החיפאי במקום ה-77. מכון ויצמן מחוץ לרשימת 100 המצטיינות

האוניברסיטה העברית והטכניון בין מאה האוניברסיטאות הטובות בעולם. כך על פי דירוג שנחאי לשנת 2015. דירוג שנחאי, הנחשב לאחד המדדים החשובים ביותר בעולם האקדמי הבינלאומי, דירג את האוניברסיטה הירושלמית במקום ה-67, שיפור של שלושה מקומות ביחס לשנה שעברה. הטכניון מדורג במקום ה-77, עלייה של מקום אחד מהשנה שעברה.

  

פרופ' פרץ לביא, נשיא הטכניון (צילום: יואב בכר) (צילום: יואב בכר)
פרופ' פרץ לביא, נשיא הטכניון(צילום: יואב בכר)

 

בתחום מדעי והנדסת המחשב דורג הטכניון המקום ה-18 בעולם, זו השנה הרביעית ברציפות. בתחום ההנדסה דורג הטכניון במקום ה-44. הדירוג מחוץ למאייה הראשונה הוא כללי יותר. מכון ויצמן ואוניברסיטת תל אביב נשארו בקבוצת המקומות 150-101. אוניברסיטת בן גוריון ובר אילן מדורגות במקומות בין המקום ה-401 ל-מקום ה-500, בדומה לשנה שעברה.

 

פרופ' מנחם בן ששון, נשיא האוניברסיטה העברית (צילום: יורם אשהיים) (צילום: יורם אשהיים)
פרופ' מנחם בן ששון, נשיא האוניברסיטה העברית(צילום: יורם אשהיים)
 

הטכניון. שומר על יציבות (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
הטכניון. שומר על יציבות(צילום: אלעד גרשגורן)
 

"מגמת העלייה בדירוג שנחאי משנה שעברה, היא עדות לעבודה קשה וחתירה בלתי מתפשרת של מצוינות של חברי הקהילה האקדמית והאוניברסיטה", נמסר מהאוניברסיטה העברית בעקבות פרסום הדירוג. "אנחנו גאים שגם השנה זוכה האוניברסיטה העברית להכרה בתור אחת ממאה האוניברסיטאות המובילות בעולם, ולאוניברסיטה המובילה בישראל מתוך למעלה מ-2,000 אוניברסיטאות שנסקרו בדירוג שנחאי".

 

נשיא הטכניון פרופסור פרץ לביא אמר כי "ההישג נובע מהמצוינות של הטכניון. חברי הסגל, החוקרים והעובדים המצוינים שלנו ימשיכו להכשיר ולטפח את הסטודנטים בטכניון, דור העתיד של ישראל".

 

דירוג שנחאי קיים משנת 2003 ונועד לשפר את רמת האוניברסיטאות הסיניות, תוך השוואתן ל-500 אוניברסיטאות מובילות בעולם. הדירוג מתבסס על קריטריונים אובייקטיבים ונתונים רבים, בהם: מספר הזוכים בפרס נובל ופרסים יוקרתיים אחרים, מספר המאמרים המדעיים שפורסמו בכתבי עת המובילים ועוד. המחקר הסיני כולל 1,000 אוניברסיטאות, שמתוכן נבחרות 500 האוניברסיטאות המובילות בעולם.

 

גם השנה בצמרת הרשימה נמצאות האוניברסיטאות: הארוורד, סטנפורד, המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס וברקלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב בכר
לביא
צילום: יואב בכר
צילום: אוהד צויגנברג
האוניברסיטה העברית
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים