שתף קטע נבחר

מעבר רפיח נפתח: 20 אלף מבקשים לצאת

לראשונה מאז יוני פתחו המצרים את הגבול עם הרצועה לארבעה ימים, ועשרות אלפי פלסטינים יעזבו או ייכנסו לרצועה. העדיפות: סטודנטים ומקרים הומניטרים

 

מעבר רפיח, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מעבר רפיח, היום(צילום: AFP)

לראשונה אחרי חודשיים, ולראשונה מאז מתקפת הטרור הגדולה בסיני, פתחה היום (ב') מצרים את מעבר רפיח למעבר של פלסטינים מרצועת עזה ואליה. המעבר אמור להישאר פתוח עד יום רביעי וצפויים לחצות אותו לשני הכיוונים עשרות אלפי בני אדם.

 

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 

מנהל המעבר המצרי, חאלד א-שאער, אמר לסוכנות הידיעות AP כי 20 אלף תושבים מהרצועה הגישו בקשות לעבור למצרים, ועדיפות תינתן לאלה הזקוקים לטיפול רפואי ולסטודנטים.

 

מנהל הצד הפלסטיני של המעבר, מוחמד אבו זייד, אישר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" שהמעבר מיועד בעיקר לאלה היוצאים למטרות לימודים ולמקרים הומניטרים.

 

הפעמים האחרונות שבהן נפתח המעבר היו בכמה ימים לסירוגין ביוני האחרון. בסך הכול, עד היום היה המעבר פתוח 15 יום בלבד מתחילת 2015.

 

מעבר רפיח הוא מהווה את האפשרות היחידה של פלסטינים לצאת מהרצועה מבלי לעבור דרך כוחות הביטחון של ישראל. גם מצרים הקפידה להשאיר אותו סגור מאז השתלטות חמאס ב-2007 למעט תקופת שלטונו הקצרה של מוחמד מורסי. לאחר ההפיכה של עבד אל-פתאח א-סיסי התהדק גם המצור המצרי על הרצועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
פתיח מעבר רפיח, היום
צילום: EPA
מומלצים