שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  העציר המנהלי שב להכרה: "לא אעזוב לחו"ל"

  מצבו של שובת הרעב מוחמד עלאן השתפר, והופסקה הרדמתו והנשמתו. הוא מסרב הצעת המדינה לצאת לארבע שנים לחו"ל: "שחררו אותי ממעצר". מנהל ביה"ח ברזילי: "אם לא ישוב לאכול, צפויה הידרדרות מהירה במצבו"

  שיפור במצבו של העציר המנהלי: בבית החולים ברזילי באשקלון הפסיקו היום (ג') הרופאים את ההרדמה וההנשמה למוחמד עלאן, איש הג'יהאד האיסלאמי ששובת רעב זה יותר מחודשיים בעקבות מעצרו המנהלי. הוא שב להכרה אך מסרב להצעת המדינה לשחרורו בתמורה לעזיבת הארץ. בבית החולים מסרו כי הוא מתקשר ומקבל טיפול תרופתי חיוני. ד"ר חזי לוי, מנהל בית החולים, אמר כי "אם עלאן לא ישוב לאכול ויסרב לטיפול, צפוייה הידרדרות מהירה בתוך ימים".

   

  ד"ר לוי הוסיף: "הערנו אותו וגמלנו אותו מנשימה. הוא מקבל טיפול חיוני ואנחנו ממשיכים לטפל בכל אשר נדרש. אני מניח שלא יתנגד לקבל את המשך הטיפול החיוני. אנחנו נשתדל, באמצעות עזרה של בני משפחתו, לדובב אותו ולהביא לכך שיסכים לפחות לקבל את הטיפול, גם אם הוא לא יוזן בכל צורה שהיא דרך מערכת העיכול. היה והוא יסרב לקבל כל טיפול כפי שהיה לפני יום שישי, הסיכוי חהתדרדרות למצב מסכן חיים הוא רב יותר. קשה לי להעריך אם נגרם לו נזק בלתי הפיך אבל אין להוציא את זה מכלל אפשרות, כעת הוא ער ומתקשר ומצבו יציב".

   

  מנהל ביה"ח: אם עלאן לא יאכל, יידרדר מצבו    (צילום: רועי עידן)

  מנהל ביה"ח: אם עלאן לא יאכל, יידרדר מצבו    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מוחמד עלאן ()
  מוחמד עלאן

  עו"ד ג'ואד בולוס, שנמצא בברזילי מטעם משרד האסירים הפלסטיני, אמר אחרי שיצא מחדו של עלאן: "הוא עדיין תשוש וחלש אך ער ומודע להחלטותיו. היה לו קשה לדבר והשיחה הייתה איטית. הוא בנאדם בסכנת חיים. הוא הבהיר בפני הרופאים שהוא מעוניין להמשיך בשביתה ותהיינה התוצאות אשר תהיינה. בנוסף הוא ביקש להפסיק את העירוי שהוא מקבל ובתוכו ויטמינים, מינרלים ותרופות. הוסבר לו שמדובר בהחלטה שמשמעותה אולי מוות. ביקשתי ממנו לתת לנו הזדמנות לנסות ולפתור את הבעיה והוא ניאות להשאיר את המצב על כנו עד מחר בבוקר. אם לא יהיה פתרון אז הוא הורה שיפסיקו את מתן התרופות או כל דבר אחר".

   

  עו"ד בולוס הדגיש שעלאן מסרב בכל תוקף להצעת המדינה לצאת לארבע שנים לחו"ל: "הוא רוצה להשתחרר מהמעצר המינהלי. הוא דוחה את ההצעה מכל וכל. אפילו לא יום אחד בחו"ל. הוא מבקש להשתחרר ולהישאר בביתו".

   

  בג"ץ דן בעתירת העציר מוחמד עלאן    (צילום: יוגב אטיאס)

  בג"ץ דן בעתירת העציר מוחמד עלאן    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כבר אתמול דווח כי הופחתו חומרי ההרדמה הניתנים לעלאן, ומוקדם יותר היום אמרו רופאיו: "אנחנו ממשיכים בטיפול במערכות שונות בגופו, ובמקביל נתחיל באופן הדרגתי לגמול אותו מהרדמה ומהנשמה".

   

  במקביל מתנהלת עדיין עתירה לבג"ץ בדרישה לשחרורו מהמעצר המנהלי וההכרעה טרם התקבלה. בדיון אתמול, טרם חזרתו להכרה, אמר השופט חנן מלצר: "כרגע הסכנה ממנו פחתה לחלוטין. לכן כרגע יש שינוי נסיבות וזה משליך על הימשכות המעצר המנהלי.

  אם הוא יתעורר, יחלים ויעשה פעילויות ביטחוניות - תוכלו לחדש את הדבר הזה".

   

  עלאן, השובת רעב כבר 63 יום, איבד בשבוע שעבר את הכרתו והחל לסבול מפרכוסים והזיות. בעקבות זאת, החל הצוות הרפואי בבית החולים ברזילי בפעולות החייאה ובהנשמתו - לראשונה מאז אשפוזו.

   

  עלאן, תושב הכפר עינאבוס שמדרום לשכם, נעצר ב-4 בנובמבר אשתקד, ולדברי עורך דינו ג'מיל חטיב הוא חשוד בהשתייכות לארגון הג'יהאד האיסלאמי ובפעילות ביטחונית שפרטיה לא ידועים לו. בעקבות שביתת הרעב שבה פתח ב-18 ביוני הוא הועבר בתחילה לסורוקה. החוק בנושא ההזנה בכפייה אושר לאחרונה בכנסת ברוב של 46 תומכים מול 40 מתנגדים. לפי החוק, שנקרא "מניעת נזקי שביתת הרעב", המדינה תוכל להזין עצירים שובתי רעב שנשקפת להם סכנת חיים, גם אם הם אינם מסכימים לכך.

   


  פורסם לראשונה 18/08/2015 13:38

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים