שתף קטע נבחר

הרצוג לאבו מאזן: אפשר להגיע לשלום תוך שנתיים

בפגישה ברמאללה אמר יו"ר האופוזיציה כי "הטרור של הימים האחרונים עלול להוביל לאינתפיאדה". לצד זאת הבהיר כי "קיימת הזדמנות נדירה לקדם תהליך מדיני. אמשיך לנסות ולשכנע את הציבור בנחיצותו"

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג נפגש היום (ג') עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן ברמאללה ואמר, על רקע רצף הפיגועים, כי "הטרור של הימים האחרונים עלול להביא לאינתיפאדה שלישית ויש למנוע אותה בכל הכלים". בתום הפגישה, שארכה למעלה משעה, אמר הרצוג כי הוא מעריך שניתן יהיה להגיע להסכם שלום תוך שנתיים והבהיר כי ימשיך "לנסות ולשכנע את הציבור בישראל בנחיצות התהליך המדיני".

 

לאחר הפגישה ברמאללה אמר יו"ר המחנה הציוני: "סיימתי פגישה בארבע עיניים נשיא הרשות מחמוד עבאס. הגעתי אליו לאור ההתפתחויות ואירועי הטרור, המחייבים מאבק נחוש בטרור בכל הכלים. עלינו למנוע אינתיפאדה שלישית. משמעות הדבר היא מלחמה חסרת פשרות בטרור ובנושא הזה אני קיצוני אף יותר מנתניהו".

 

 

 

בארבע עיניים, למעלה משעה. אבו מאזן והרצוג (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בארבע עיניים, למעלה משעה. אבו מאזן והרצוג(צילום: AFP)

יו"ר האופוזיציה ברמאללה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
יו"ר האופוזיציה ברמאללה(צילום: AFP)

לצד "המלחמה חסרת הפשרות", הבהיר הרצוג כי "מצד שני יש לתת תקווה לעמים על ידי התנעה של מהלכים אמיצים שיחזירו אותנו למשא ומתן, באופן שמחייב את המנהיגים וגם את העמים לדיאלוג מחודש ואמיץ. לא לחשוש, לא לפחד, להעז ולהבטיח עתיד טוב יותר לעמים שלנו".

 

"אני משוכנע שאם יהיה רצון ניתן להגיע להסכם שישמור על ביטחון ישראל תוך תקופה של שנתיים, זאת על בסיס הזדמנות אזורית נדירה שנוצרה בחודשים האחרונים", הוסיף הרצוג. "אסור להחמיץ את ההזדמנות הזו, שמאפשרת גיבוי ממדינות שכנות לנו ולפסלטינים למהלך מדיני ישיר בינינו לבינם. הבהרתי לאבו מאזן כי אמשיך לנסות ולשכנע את הציבור בישראל, שהולך ומאבד את אמונו, בנחיצות התהליך ובצורך לקדמו במהירות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הרצוג ואבו מאזן, בפגישה ברמאללה
צילום: AFP
מומלצים