שתף קטע נבחר

התנגדות למינוי מנהלת תיכון שחתמה על עצומה בעד סרבנות

פרסום ראשון: הרוחות סוערות בקרב הורים באשקלון, הקוראים לבטל מינוי של מנהלת בתיכון שבו לומדים ילדיהם, ושאחוז המתגייסים בו עומד על כמעט 100%. גם ראש העיר מתנגד. משרד החינוך בוחן מחדש את המינוי

למי שייכת זכות הסירוב? בשבוע הבא תיפתח שנת הלימודים, אבל באחד מבתי הספר המובילים באשקלון ששיעור המתגייסים בו כמעט 100 אחוז, החלה בימים האחרונים סערה בקרב ההורים ודיון ערכי נפתח: המנהלת החדשה של בית הספר, שאמורה להתחיל בתפקיד, חתומה על עצומה הקוראת לסרב לשירות בשטחים. ל-ynet נודע כי אתמול (יום א') עדכנו הורים את ראש העיר איתמר שמעוני, וזה דרש הסברים ממשרד החינוך ובכוונתו להטיל וטו על המינוי.

 

על העצומה חתומים 14,644 אזרחים התומכים בקצינים וחיילים המסרבים לשרת ביהודה ושומרון. בעצומה נכתב: "אנו, החתומים מטה, תומכים במאבקם של הקצינים והחיילים המסרבים לשרת בשטחים. מתוך הבנה כי משימת הדיכוי והכיבוש אינה משרתת את הגנת מדינת ישראל, אנו מזדהים עם כל מי שאינו מוכן ליטול בה חלק". בין החותמים גם מורה ותיקה ומוערכת תושבת הדרום, שמונתה על ידי משרד החינוך לתפקיד מנהלת בית ספר תיכון באשקלון. המנהלת הטרייה, אומרים גורמים במשרד החינוך, נחשבת לאחת המורות המוכשרות במערכת החינוך בדרום, והיא אף כיהנה כחברת מליאה במועצה אזורית בדרום.

 

למרות הישגיה ועל אף מינויה, שעבר בהסכמה מלאה, בעיר הדרומית חוששים מדעותיה. הידיעה על חתימתה על העצומה מעוררת סערה בקרב ההורים. "מדובר בבית ספר שבראש סדר הערכים בו חינוך לשירות משמעותי בצה"ל, ולא משנה איפה ולמה", אמר אחד ההורים. "זה יכול להתחיל בדעה כזו או אחרת ומשם לעבור להטפות בכיתה. ייתכן שמדובר במנהלת מוכשרת ומקובלת על דעת הרוב, אבל לא ייתכן שהיא תהיה שותפה לדעות שמנוגדות לחלוטין לערכים של בית הספר שבראשו היא תעמוד".

ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני(צילום: מוטי קמחי)

חתימתה על מכתב סרבנות הובאה אתמול לידיעתו של ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, וזה פנה למנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, עמירה חיים, וביקש תשובות. בכוונת שמעוני, כך נודע ל-ynet, להטיל וטו על המינוי. גורמים בעיריית אשקלון אמרו: "סרבנות היא דבר שאיננו חוקי. בית הספר חינך במשך עשרות שנים לשירות קרבי בצה"ל, וכל עניין הסרבנות רחוק ממנו שנות אור".

 

איתמר שמעוני, ראש העיר אשקלון: "לא יעלה על הדעת שבראש בית ספר מהאיכותיים בארץ, ש-99 אחוזים מהתלמידים בו מתגייסים לשירות משמעותי בצה"ל, תעמוד מנהלת המצדדת בסרבנות.

אין לי דבר אישי נגד המועמדת ואני גם לא מכיר אותה, אולם די היה לגלות שהיא חתמה על עצומה המטיפה לחיילים וקצינים שלא לשרת בשטחים, כדי לפסול אותה מלשמש בתפקיד כה משמעותי עבורנו.

 

"בואו לא נשכח שהיא מגיעה לנהל בית ספר בעיר אשקלון, הממוקמת שבעה ק"מ בלבד מעזה, ושספגה בקיץ שעבר יותר מ-270 רקטות משם, ומצליחה לשמור על שגרת חיים הודות לפעילות אמיצה של חיילי צה"ל המסכנים מדי יום את חייהם בשמירה על הגבולות שלנו. קריאה לסרבנות היא אקט בלתי חוקי, ואין לאשת חינוך התומכת בכך מקום במערכת החינוך שלנו".

 

המנהלת סירבה להגיב. בעקבות פניית ynet פתח משרד החינוך בבדיקת הנושא, וכעת בוחנים את המינוי מחדש. בתגובה נמסר כי "טרם מונה באופן רשמי מנהל לבית הספר באשקלון".

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גם ראש העירייה, איתמר שמעוני, הביע התנגדות למינוי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים