שתף קטע נבחר

עוד כאב ראש: ארדן צריך למנות נציב לשב"ס

בשבוע הבא תסתיים כהונתו של אהרון פרנקו, ושישה גונדרים רוצים להיות הראשונים בהיסטוריה שיפקדו על הארגון שבו צמחו. החשש: ארדן ימנה גם הפעם מפקד מבחוץ. "זאת תהיה סטירת לחי עבורנו", אומרים בשב"ס

 

נציב שב"ס היוצא, רב גונדר אהרון פרנקו (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
נציב שב"ס היוצא, רב גונדר אהרון פרנקו(צילום: עופר עמרם)

 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן עוד לא סיים את הדרך למינוי הסופי והרשמי של גל הירש למפכ"ל המשטרה, ובימים הקרובים הוא כבר יידרש לקבל הכרעה משמעותית נוספת - מינוי נציב חדש לשירות בתי הסוהר (שב"ס). ב-1 בספטמבר יסיים את תפקידו הנציב הנוכחי, רב גונדר אהרון פרנקו, ובשב"ס מקווים שהשר ארדן ימנה לראשונה אי פעם מפקד שמגיע מתוך השירות, ולא אדם חיצוני.

 

"מינוי של מישהו מבחוץ יהיה עוד הבעת אי-אמון בקציני השב"ס", אמרו היום (ד') גורמים בשירות. גם בכירים לשעבר בשירות פועלים בניסיון להביא למינויו של נציב משורות השב"ס ולא אדם חיצוני.

 

בדרך כלל מודיע השר לביטחון פנים במקביל על שני המינויים – למפכ"ל ולנציב שב"ס, אך הפעם נדחתה ההכרעה השנייה. בשב"ס מורגשת דריכות גבוהה לקראת ההכרזה, ולקראתה נפגש ארדן עם שישה גונדרים, שאחד מהם עשוי לזכות במינוי:

 

גונדר אלי גביזון. גדל בשב"ס ומכהן כיום כסגן הנציב. גביזון היה מועמד גם בפעם שעברה אך מועמדתו הוסרה עוד לפני החלטת ועדת טירקל.

 

גונדר נזים סביתי. גדל בשב"ס ומשמש היום קצין אג"מ. שימש בעבר בתפקידים בכירים בארגון.

 

גונדר עופרה קלינגר. משמשת היום בתפקיד ראש אגף האסיר. קלינגר הגיעה לשב"ס בשנות ה-90, שימשה יועצת משפטית והתקדמה.

 

גונדר אשר שריקי. הגיע לשב"ס ממג"ב וכיום משמש מפקד מחוז דרום.

 

גונדר אשר וקנין. גונדר טרי יחסית, הגיע מהמשטרה הצבאית. משמש בתפקיד מפקד מחוז צפון.

 

גונדר טאפש מקבל. גדל בשב"ס, גם הוא גונדר טרי יחסית. כיום מפקד מחוז מרכז.

 

"מינוי נציב חיצוני יהיה סטירת לחי עבורנו", סיכמו גורמים בשב"ס. "נקווה שהפעם השר יעשה היסטוריה. כך כל מי שמתגייס היום לשב"ס ידע שהקידום שלו יכול להגיע עד למפקד הארגון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
דרוש מפקד
צילום: רענן בן צור
מומלצים