שתף קטע נבחר

"הכוח הנשי יעשה שלום". יעל אבקסיס צמה מול בית רה"מ

מול מעון ראש הממשלה בירושלים ציינו מאות נשים את תום 50 ימי "צום איתן" בקריאה לנתניהו ליזום הסדר מדיני. הסופרת צרויה שלו: היו פה נשים פלסטיניות שחשות כמונו

ממש בזמן שליד שער יפו נדקר לוחם מג"ב על ידי רוצח פלסטיני משוחרר, מול מעון ראש הממשלה בירושלים התכנסו מאות נשים לעצרת הסיום של 50 ימי מאהל "צום איתן", בדרישה לקדם את התהליך המדיני. "אני קוראת לראש הממשלה, לעשות שימוש בכוח שנבנה באוהל, להגיע להסדר", אמרה השחקנית יעל אבקסיס.

 

מאהל "צום איתן" הוקם ב-8 ביולי, יום השנה למבצע צוק איתן אשתקד, על ידי תנועת "נשים עושות שלום". במשך 50 יום צמו נשים ישראליות ופלסטיניות בקריאה למנהיגי שני העמים לחזור לשולחן המשא ומתן. בצום לקחו חלק מעל 300 נשים, על פני 7,500 שעות צום. לאחרונה הוזמנו יושבות המאהל למעון ראש הממשלה לפגישה בת שעתיים עם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. ביקרו אותן גם השר נפתלי בנט ושורת חברי כנסת ואמנים.

 

בעצרת נשאו דברים 12 נשים, בהן אבקסיס, הסופרת צרויה שלו, יהלומה זכות - פעילה חברתית מאופקים ומקימת מרכז חוסן בעיר, ויעל טריידל מחדרה - אחות שכולה.

צרויה שלו בעצרת מול מעון רה"מ ()
צרויה שלו בעצרת מול מעון רה"מ

צרויה שלו אמרה: "אני אם לשלושה ילדים, אחד מהם חייל, נפגעת פעולות איבה. צמתי 25 שעות כדי לזכור את המלחמה בקיץ האחרון וכדי לנסות למנוע את המלחמה הבאה. נראה שנוצר עכשיו חלון הזדמנויות לברית אזורית של מתונים נגד קיצוניים, שפויים נגד מטורפים. ברור לי שזה לא תלוי רק בנו, אבל אני מאמינה בשינוי ואני מאמינה שהשינוי מתחיל בתוכנו. היו כאן באוהל נשים פלסטיניות שחשות כמונו. אם אנחנו נלחץ על המנהיגים שלנו והן על המנהיגים שלהן אולי נצליח, אמן".

 

יעל אבקסיס: "עכשיו כשבני הופך חייל וחבריו הפכו לחיילים הקושי גדול כפליים. אני מרגישה שכל חייל, חי או מת, הוא חלק מבשרי, מרוחי. צמתי 25 שעות. אני קוראת, גם לראש הממשלה, לעשות שימוש בעוצמה, בכוח שנבנה באוהל, בכבוד ההדדי, בחמלה, בנחישות, באיפוק, בהקשבה, באומץ, בקבלה. אני קוראת לראש הממשלה להשתמש בערכים האלו שטבועים עמוק עמוק בנו, בחברה הישראלית ובו, כדי להגיע להסכם מדיני ולהחזיר לכולנו את התקווה. הרגשתי עכשיו שלב פועם חומל ואוהב של אישה מחולל שינוי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעל אבקסיס בעצרת בירושלים
מומלצים